skip to main content

Čínský prezident může do Wu-chanu, situace tam už musí být opravdu lepší

Máte 1 minutu?

Flatové Česko. Zeptali jsme se českých ekonomů, jaká budou mít omezení spojená s koronavirem dopad na vývoj tuzemské ekonomiky. Prý jsme připraveni pokles zvládnout lépe než po výbuchu finanční krize 2008 díky bankám v dobré kondici (zatím), ale přesto nás místo růstu spíše čeká stagnace. Možná přinejlepším.

Dobrá zpráva pro Maxíka. Sbírka na vzácný a drahý lék pro malého Maxe trpícího spinální muskulární atrofií nabrala obrátky. Na transparentním účtu už se vybralo téměř 54 milionů a třemi a půl miliony přispěl také druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek. Češi ukázali dobrá srdce v dobře vedené filantropické kampani.

Saúdové topí pod kotlem. Ropná válka mezi Saúdskou Arábií a Ruskem o podíl na trhu, která sráží dolů ceny ropy, jde do žhavé fáze. Saúdové včera oznámili, že v dubnu zvýší těžbu na rekordní čísla. Nepomohl ani telefonát Donalda Trumpa s korunním princem bin Salmánem. Těšte se na benzin za 25 Kč. Pokud vás tedy pustí ven a k pumpě.

partner Forbes Espressa
Reklama
Využijte poslední šanci a pořiďte si svůj nový bazén do 15. 3. 2020 – jedině tak od nás dostanete tepelné čerpadlo zdarma! S přípravami je potřeba začít již v zimě, koupat se pak budete již s příchodem prvních letních dnů! Objevte celou nabídku našich bazénů zde.

Máte 5 minut?

Čínský prezident poprvé ve Wu-chanu. Když tam pustí toho nejcennějšího, slunce jasné, musí být už situace opravdu lepší. Pozitivní dojmy si odnášíme z návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-Pchinga v původním ohnisku nákazy. Čtrnáct dočasných nemocnic ve Wu-chanu se už zavřelo, protože nejsou potřeba. Další dobrá zpráva v těžších časech.

Royals naposledy. Princ Harry a Meghan Markle naposledy plnili své povinnosti v rámci královské rodiny, když se účastnili mše ve Westminster Abbey. Oproti zvyklostem kráčeli do kostela až daleko za královnou. Inu, každá rodina se zlobí jinak. Detaily čekejte v autorském sloupku Forbes Royal od Ireny Cápové nejpozději o víkendu. Jak vypadaly jejich poslední dny v královské rodině, se dočtete zde.

Banky vymažou 34 miliard. O tolik peněz v dolarech mohou na zisku přijít evropské banky v příštích třech letech kvůli koronaviru. Odhadují to analytici Goldman Sachs. Na druhou stranu goldmani před krizí 2008 předpovídali také třeba cenu ropy za 200 dolarů za barel. Krása ekonomie.

Máte 10 minut?

Cestujte s Bondem. Ještě dřív, než letos kvůli odložené premiéře vyjede. Britský magazín GQ připravil soupis všech exkluzivních lokací, kde se nejnovější bondovka No Time To Die odehrává, a návod, jak je navštívit. OK, je tam párkrát Itálie, Jamajka či Norsko. Tak to proleťte aspoň virtuálně zde. No Time To Travel.

Desítky hodin české filmové klasiky. Jako kvalitní alternativa k zavřeným kinům a ohranému HBO. Tu nabízí Národní filmový archiv a zadarmo. Kdyby vás to na home officu ponoukalo chvíli si dát pauzu. Dnes se vám šéf za zády nečekaně nezjeví.

Šéf České spořitelny o Welchovi. Tomáš Salomon ve svém sloupku vzpomíná na práci pro GE a setkání s guruem všech manažerů Jackem Welchem. „I když nebyl vzrůstem velký, měl obrovské charizma a jeho pronikavý pohled vás
trochu paralyzoval,“ píše Salomon, který se o jeho odchodu dozvěděl na svých narozeninách. Na závěr vytáhne Jackovu zásadní radu.