skip to main content

Co byste si měli zapamatovat z letošního summitu G7

Máte 1 minutu?

Zprávy od moře. Summit G7 skončil, zapamatovat byste si z Biarritzu měli následující: Amerika a Čína se nejspíš usmíří a budou dál jednat o tom, co s obchodní válkou; Amerika neuvalí clo na dovoz francouzského vína; Donald Trump se možná sejde s íránským prezidentem Rouháním a na příští setkání, které proběhne nejspíš v Miami, by rád pozval i vyloučenou G8 Vladimira Putina. Jair Bolsonaro nemá radost z mezinárodních peněz na hašení požárů v Amazonii, na Twitteru urazil manželku Emmanuela Macrona a uniknout by vám neměla ani jedna z mála fotografií s rozesmátou Melanií Trump.

Nebe nad Berlínem a vůbec celým Německem je zase o něco temnější. Důvěra ředitelů největších firem ve výkonnost německé ekonomiky je podle průzkumu uznávaného institutu Ifo nejnižší za posledních sedm let a v rámci výhledů, které jsou měsíc od měsíce horší, všichni už jen čekají na oficiální potvrzení toho, že recese je tady.

το τέλος. Naopak v Řecku bude zase o něco normálněji. Od prvního září totiž přestanou platit poslední restrikce omezující volný pohyb kapitálu (paywall), který musela minulá vláda Alexise Tsiprase zavést v roce 2015, kdy to vypadalo, že Řecko nekontrolovaně vypadne z eurozóny, a vystrašení lidé se z bank snažili dostat co nejvíc svých peněz.

partner Forbes Espressa
Reklama
Wiesner-Hager: Chceme do kanceláří přinést emoce. Poskytujeme kreativní řešení a vytváříme inovativní produkty pro pracovní prostředí, open space, kanceláře, konference, semináře či školení. Mezi naše služby patří i architektura interiérů. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Máte 5 minut?

Otevřený. Česko má další investiční fond. Spoluzakládal ho majitel Jablotronu a 38. nejbohatší Čech Dalibor Dědek, jmenuje se Alethes, což je řecky a znamená to nic neskrývající, míří výhradně na kvalifikované investory a zajímavý je i tím, že si jako svůj primární cíl vybral akcie, kterým Češi ve srovnání se Západem moc nevěří. Přidáte se?

Na Borneo! By se z Jávy mělo přesunout hlavní město Indonésie. To stávající, Jakarta, se už nějakou dobu potápí, a tak prezident Joko Widodo definitivně rozhodl, že je načase odejít. Podle předběžných propočtů vyjde zbudování nové metropole na 33 miliard dolarů, z čehož 19 % zaplatí stát a zbytek obstarají investoři. Stěhování samotné by mělo začít v roce 2024.

Kdo si hrajeLetošní turnaj The International v počítačové hře Dota 2 je u konce a jelikož se v něm hrálo o rekordní prize money 34 milionů dolarů , nepřekvapí, že žebříček nejlépe vydělávajících e-sportovců má novou top pětku… všechny členy výherního týmu OG, který navíc jako první tým za osm let, co se turnaj hraje, zvládl vyhrát dvakrát po sobě.

Máte 10 minut?

Beyond KFC. Pobláznili svět a zbořili burzu, a tak se KFC rozhodlo, že je taky vyzkouší. Řeč je o startupu Beyond Meat, který vyrábí rostlinnou náhražku masa a do palety svých produktů nyní zahrne i kuřecí nugety a křidélka bez kostí, které bude prodávat vybrané KFC v Atlantě. O tom, jestli veganská varianta zůstane v nabídce stabilně a bude se dál rozšiřovat, rozhodnou sami zákazníci.

PSL is back. Ano, je sice teprve 27. srpna, Starbucks už ale v Americe ode dneška prodává svůj největší mezinárodní  a taky podzimní  kávový hit Pumpkin Spice Latte. Ale to není všechno. Po dlouhých 16 letech Starbucks také zkouší novou dýňovou kávu Pumpkin Cream Cold Brew (který bude asi trochu víc odpovídat aktuálnímu počasí). Důvod, proč se pro to rozhodl, je jednoduchý, studené nápoje se v poslední době postarají o více než 50 % prodejů.

Zamilujte se. Běží nám poslední týden prázdnin a pokud máte děti, máte toho teď až nad hlavu. Jestli se ale souběžně s tím perete i se svou prací a máte pocit, že dělat ji vám nedává žádný smysl, tak se zastavte (a vy všichni ostatní taky) a podívejte se sem. U nás totiž už druhý týden běží speciální výzva, ve které se vám snažíme pomoct se ve své práci znovu najít. Začít s tím není nikdy pozdě.