skip to main content

Další TV mánie na dohled – po Hře o trůny přicházejí Stranger Things

Máte 1 minutu?

Další seriál. Možná si říkáte, že jste se tento týden zbavili jedné mainstreamové mánie – už skončila osmá, poslední řada Hry o trůny, což HBO přineslo jen tak mimochodem největší sledovanost v historii. Jenže další marketingová salva se blíží. V létě uvede Netflix třetí řadu mysteriózního a dnes už kultovního seriálu Stranger Things a třeba Coca-Cola kvůli němu pustí na trh osmdesátkovou edici svého drinku. Celkem Netflix na příběhy party dětských hrdinů nabalil 75 partnerů a sponzorů.

Žádný plynovod. Že Donald Trump eskaluje verbální a obchodní útoky na Čínu a Írán, nelze v posledních dnech přehlédnout. EU byla zatím tak trochu ve stínu jeho tlaku. Jenže teď americký ministr energetiky Rick Perry při návštěvě Ukrajiny prohlásil, že USA nejspíš zavedou sankce na firmy, které se podílejí na ruském plynovodu Nord Stream 2. A není žádným tajemstvím, že jde o projekt, ve kterém jsou mimořádně aktivní německé koncerny jako BASF nebo E.ON.

Poslední objednávky. Gordon Ramsay to zjistil dávno, teď přišel na řadu Jamie Oliver – slavný šéfkuchař holt neznamená úspěšný byznysmen. Oliverovo restaurační impérium se definitivně rozpadlo, když všech 25 podniků v Británii přešlo pod dohled poradenské skupiny KPMG a nejspíš je čeká zavření. O práci přijde přes tisíc lidí. V minulosti už musel populární kuchař stopnout vydávání svého časopisu i síť prodejen s lahůdkami a kuchyňskými potřebami.

Tip Forbes Espressa. Zajímá vás influencer marketing? Pokud ano, tak máte poslední možnost zajít na konferenci GLOSA Talks, která se uskuteční v úterý 28. května v pražském Hiltonu. Diskusí se zúčastní zástupci MTV, OSN a také známí influenceři z celého světa. K dispozici je jen několik málo vstupenek, tak neváhejte!

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Google představuje jeden z největších příběhů úspěchu moderní doby. V Silicon Valley, které se i jeho přičiněním stalo mimořádně atraktivní, a proto drahou lokalitou, ale sílí kritika, že kvůli technologickým pionýrům v oblasti nemohou najít bydlení normální lidé. V Mountain View, kde sídlí matka Googlu, společnost Alphabet, řeší akutní problémy se stovkami karavanů a obytných aut (paywall), které postávají v ulicích a obývají je lidé, kteří si nemůžou dovolit ve městě a jeho okolí koupit či pronajmout vlastní domek nebo byt.

Studio na čtyřech kolech. Když jsme u těch obytných aut, jedno takové pomohlo Chucku Surackovi na konci 70. let, aby vytvořil firmu, která má dnes obrat tři čtvrtě miliardy dolarů. Začínal s dodávkou od Volkswagenu, ze které udělal pojízdné nahrávací studio, protože jako hudebník věděl, jak drahé je si pronajmout klasické studio. A byznys postupně rozvíjel, takže dnes je jeho společnost Sweetwater Sound největším prodejcem hudebnin v USA.

Autotahač. I do třetice můžeme zůstat u dopravy. Ve třech státech na jihozápadě USA začala americká pošta testovat přepravu dopisů a balíků s pomocí samořiditelných kamionů. Tahače, které sestrojil startup TuSimple, budou jezdit mezi sklady pošty ve Phoenixu (stát Arizona) a Dallasu (Texas).

Máte 10 minut?

Nejslavnější londýnský fotbalový klub Arsenal neprožívá úplně nejlepší období. Trápí se v domácí Premier League a ani v evropských pohárech už 25 let žádný titul nevyhrál. Za týden bude mít šanci to změnit ve finále Evropské ligy, kde nastoupí proti Chelsea. A pro mužstvo vlastněné americkým miliardářem Stanem Kroenkem (paywall), jemuž zástupy fandů vyčítají malé investice a stagnaci klubu, je to příležitost, jak si nejen vylepšit reputaci, ale i zachránit místo v evropské špičce.

Vědec porazil říši. Čína dlouho odmítala, že by jakkoli utiskovala muslimskou menšinu, která na jejím území žije. Mužem, který její státní lži demaskoval, byl německý vědec, který z veřejně dostupných dat a údajů na čínském webu doložil, že vláda postavila internační tábory (paywall) na převýchovu a že najala tisíce policistů, aby Ujgury sledovali a šikanovali. To všechno dělal ve volném čase, řekl deníku Wall Street Journal.

Jakub Nešetřil je ikonou tuzemské startupové scény, protože se mu podařilo před více než dvěma lety prodat svou firmu Apiary do rukou technologického obra Oracle. Teď se ale rozhodl ze společnosti odejít a založit neziskovou organizaci Česko.Digital, v níž soustředí talentované programátory, kteří budou ve volném čase vyvíjet užitečné aplikace, jež usnadní komunikaci lidí se státem a vůbec udělají z Česka lepší zemi.