skip to main content

Dvojí metr na influencery. V kiosku se zmrzlinou v LA platí dvojnásobek

Máte 1 minutu?

Jsi influencer? Připlať! Majitele losangeleského zmrzlinářského kiosku CVT Soft Serve Joea Nicchiho už tak štvaly neustálé nabídky od (většinou samozvaných) influencerů, kteří mu nabízeli promo výměnou za zboží zdarma, že se rozhodl proti těmto podnikavcům tvrdě zakročit. „Nezajímá nás, kolik máte followerů. A obtěžuje nás, když nám to říkáte,“ napsal na instagramovém účtu svého food trucku. A vyhlásil odvetné cenové opatření – odteď u něj influenceři za zmrzlinu platí dvojnásobek.

Klasika z Kauflandu. Pamatujete si na staré československé botasky, ve kterých vaši rodiče vypadali cool ještě předtím, než to bylo cool? A pamatujete si na před několika lety „obnovené“ botasky Classic, které byly skoro stejně cool? Možná dokonce máte jedny v botníku. Nedávno se téměř stejné boty objevily v nabídce řetězce Kaufland. Ovšem bez vědomí designérů, kteří obnovenou retro edici navrhli. Víc o aktuální kauze kolem tradiční česk(oslovensk)é značky píšeme zde.

Síť plná hejtu. Facebook už mnohokrát sklidil kritiku za to, jak se mu nedaří efektivně nakládat s příspěvky obsahujícími tzv. hate speech. Společnost aktuálně testuje pilotní verzi nového nástroje na boj proti nenávistným projevům na sociální síti, ale zdá se, že má pořád ještě hodně velký kus cesty před sebou. Co zjistili auditoři najatí firmou (a co si Zuckerberg za rámeček nedá), si přečtěte tady.

partner Forbes Espressa
Reklama
Není to jen futuristická vize. Počítače vidí, slyší, učí se a řeší problémy, ať už v byznyse, nebo ve společnosti. Podívejte se, jakou roli má umělá inteligence (AI) v našich životech už teď a jak je ovlivní v nejbližší budoucnosti.

Máte 5 minut?

Německo is the new Paříž. Přes počáteční odmítavé reakce si už Pražané na desítky elektrických koloběžek v ulicích (a na chodnících) zřejmě zvykli a zástupce hlavního města uspokojily vágní sliby provozovatelů těchto služeb, že se budou snažit koloběžkáře vychovávat k ohleduplnosti. Zato vedení Paříže, kde se místní setkávají s mnohem větším počtem těchto dopravních prostředků, se minulý týden rozhodlo pro mnohem radikálnější přístup k této „anarchii“, která ovládla ulice francouzské metropole. V reakci na to se začali provozovatelé sdílených koloběžek houfně stěhovat do Německa.

Monstra na baterky. Toužíte po pořádném americkém pick-up trucku, ale hranaté mašiny s korbou, které hltají benzín po kanystrech a potřebují dvě parkovací stání, jsou pro vaše zelené svědomí příliš neekologické? To samozřejmě chválíme. Teď ale přichází čas, kdy si můžete podobné monstrum pořídit v elektrické verzi. Podívejte se na přehled elektro pick-up trucků, které by měly brzo přijít na trh.

Dračák jako dospělý byznys. Současná popkulturní díla se narážkami na oblíbenou americkou fantasy hru Dungeons & Dragons jen hemží – seriál Stranger Things nebo populární sitcom The Big Bang Theory jsou plné odkazů na kulturu takzvaných nerdů a geeků, pro niž je tato hra, vydaná poprvé roku 1974, kultovní záležitostí. Rostoucí popularita D&D se odráží nejen v prodejích hry samotné, které za poslední roky raketově stoupají. Řada hráčů se dokonce živí jako profesionální Dungeon Masters, tedy jacísi vypravěči a průvodci hrou. Nahlédněte do tohoto zvláštního světa z byznysové stránky.

Máte 10 minut?

Silná cava. Perlivým vínům jednou provždy kraluje šampaňské a ostatní „bubliny“ jsou jen levnou náhražkou. To je jeden z dalších mýtů, které přestávají platit. Například ze španělské cavy se stává prvotřídní víno – za láhev Codorniu Ars Collecta 457 Gran Reserva, které je nejdražší cavou na trhu, zaplatíte 200 dolarů. Nejvyšší čas se o tomto nápoji dozvědět víc.

FLW FTW! Trumpovské Spojené státy sice loni natruc opustily organizaci na ochranu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, přesto teď na seznam nejcennějších památek lidstva přibyla sada osmi staveb od jednoho z nejvýznamnějších amerických architektů Franka Lloyda Wrighta. Vedle Machu Picchu nebo pyramid v Gíze se tak teď na seznamu skví například Guggenheimovo muzeum v New Yorku nebo dům Fallingwater v Pensylvánii. Byl tak završen patnáctiletý proces, na jehož počátku bylo nominováno téměř 450 staveb tohoto architektonického génia.

Domácí prací ke světlým zítřkům. Na závěr si přečtěte další z našich tipů na to, jak být lepší. Zjistit, že i Bill Gates nebo Jeff Bezos myjí každý den nádobí (a rádi), vám tentokrát zabere spíš minutu, takže těch zbylých devět můžete strávit po lokty v saponátu.