skip to main content

Neopatrný Jack Dorsey. Jak snadno šéfovi Twitteru hacknuli jeho Twitter

Máte 1 minutu?

Ještě studenější studená válka. Rozepře amerického prezidenta s Čínou o víkendu překročila další hranice, když Trump schválil nové, ještě přísnější celní tarify a prohloubil tak zákopy mezi dvěma největšími světovými ekonomikami. Průměrné clo na čínské zboží tak stoupne na 21,2 procenta (když Trump nastupoval do úřadu, bylo to 3,1 procenta). Průměrnou americkou rodinu tohle rostoucí napětí mezi Státy a Čínou přijde do konce roku na 460 dolarů.

Oops. Šéfovi Twitteru, Jacku Dorseymu, hacknuli Twitter. Skupina z temných zákoutí webu, která si říká Chuckle Squad, se Dorseyho účtu zmocnila na 15 minut a pod jeho jménem šířila rasistické tweety a bombové výhrůžky. Děsivé na tom je, jak snadno se hackeři k účtu muže číslo jedna na Twitteru dostali – jen pomocí jeho telefonního čísla.

Zkáza jménem Dorian. Během nedělní noci zpustošil Bahamy hurikán Dorian. Devastující bouře páté kategorie (z pěti) a nejsilnější hurikán, který se kdy přehnal přes pevninu. To pro obyvatele nejhůře zasažených ostrovů Abacos a Grand Bahama znamenalo vítr o rychlosti přes 300 km/h a sedmimetrové vlny – katastrofické následky se teprve sčítají. Naopak Floridu, která se na příchod hurikánu připravovala nejintenzivněji, nakonec oko hurikánu Dorian možná obejde. Držíme palce.

partner Forbes Espressa
Reklama
Blažek představuje kolekci podzim/zima 2019. Nová kampaň Blažek Travel Journal se přesouvá severněji do Nizozemí, za větrnými mlýny, nekonečnými pláněmi i městskými bicykly. Inspirací designérek v čele s Janou Veselou Kuťkovou se stalo Holandsko spolu s jedním z nejvýraznějších světových malířů Hieronymem Boschem. Podívejte se, jak nová kolekce vznikala, a sledujte náš Instagram, kde představujeme všechny novinky.

Máte 5 minut?

Kouřové signály. Americký výrobce elektronických cigaret Juul sice čelí všemožným novým regulacím a byznys, ve kterém podniká, je teď ve Státech pod velkým drobnohledem, ale to investorům nebrání pumpovat do něj peníze ve velkém. Na konvertibilních dluhopisech a prodeji equity Juul letos získal přes 785 milionů dolarů. A to navzdory tomu, že třeba San Francisco úplně zakázalo prodej elektronických cigaret a Amerikou se jako epidemie šíří podivná úmrtí a kolapsy mladých e-kuřáků, pro které doktoři nemají vysvětlení.

Kdopak to mluví. Falšování podpisů je známá věc. Nová doba s možnostmi strojového učení přinesla deepfake videa a falšování lidské tváře a pomalu nás učí zvykat si, že nemůžeme bezmezně věřit vlastním očím. Ale když vám zavolá šéf – a bez jakýchkoliv pochybností to podle hlasu i přízvuku váš šéf je – a chce po vás, abyste zaplatili dodavateli, bude vám to podezřelé? Jednomu německému CEO to nijak podezřelé nebylo. Dokud se neukázalo, že mu volal sofistikovaný robot s umělou inteligencí a jeho společnost těch 220 tisíc eur už nikdy neviděla.

Velký úklid. Jestli vám debata kolem elektrokoloběžek v Praze přišla vyhrocená, vězte, že za oceánem to má jiné grády. Což se podepsalo i na varováních, která floridské úřady vydávaly před blížícím se hurikánem. Nakupte do zásoby, zabarikádujte se ve sklepě anebo raději rovnou evakuujte. A ukliďte si ty koloběžky. To poslední rozkázala radnice v Miami provozovatelům elektrokoloběžek Lime, Lyft a Jump od Uberu, aby zaparkovaná vozítka nelétala vzduchem jako nebezpečné projektily, až Dorian dorazí. Město Miami tomu věnovalo i nový hashtag #scooternado. Před hurikánem uklízela taky NASA, monstrózní startovací věž Kennedyho vesmírného centra za necelou miliardu dolarů už je v bezpečí v hangáru.

Máte 10 minut?

(Ne)poslušné tenisky. Znáte ten příběh o zakázané botě Michaela Jordana, která jednou provždy změnila trh s teniskami? Ne? Tak to napravte a dejte si ho pěkně pohromadě s tipy, jak na miliardovém šílenství kolem tenisek vydělat, a soupiskou, které páry bot byste si neměli nechat ujít.

Kultura last minute. Zemřel Piero Tosi. Že vám to jméno nic neříká? Dnes zapomenutý kostýmový mág přitom nastartoval kariéru ikon jako Valentino, Dolce a Gabbana nebo Manolo Blahnik. Proto byste si měli přečíst o tom, jak zásadní osobností pro světový film i módní průmysl byl. A k tématu umění a módy máme ještě pár tipů. Dali jsme dohromady výstavy od Madridu po Řím, které stojí za to vidět, i když se konají na druhém konci Evropy a některé jsou už dost last minute. Ale začátek školního roku přece nemusí vždycky startovat v lavicích. Běžte za školu. Sem.

Restart. A i když nemáte děti školou povinné, tak nový školní rok je stejně časem nových začátků. A tak není od věci udělat pár změn a začít doma i v práci zase s čistým štítem. Tady je krátký návod, jak na takový zářijový restart chytře – začněte úklidem v mobilu a ve skříních a pak se vrhněte na úklid v hlavě.