skip to main content

Tesla potřebuje peníze. Hodně peněz. 2,3 miliardy dolarů

Máte 1 minutu?

Tesla potřebuje peníze. Hodně peněz. Technologická společnost vizionáře Elona Muska má sice inovativní nápady, dlouhodobě má ale taky problém s cash flow. Včera proto vyhlásila, že hodlá navýšit svůj kapitál o 2,3 miliardy dolarů, aby mohla financovat své další projekty včetně výstavby továrny v Šanghaji nebo přípravy SUV Modelu Y. Peníze získá vydáním nové várky akcií a konvertibilních dluhopisů. Dokonce i sám velký Elon přispěje 10 miliony dolarů ze svého. Wall Street si po vyhlášení téhle zprávy prý oddechla…

Miliardář Marc Benioff se rozhodl zachraňovat bezdomovce. Zakladatel Salesforce, jehož jmění Forbes aktuálně odhaduje na 6,7 miliardy dolarů, společně se svou manželkou Lynn věnuje Kalifornské univerzitě v San Francisku 30 milionů dolarů na výzkum příčin bezdomovectví a hledání efektivních způsobů, jak ho „vyléčit“. Výzkum je teprve na začátku, ale vědci jsou zřejmě na dobré cestě, protože už nyní profesorka medicíny na Kalifornské univerzitě Margot Kushel konstatovala, že „není lepší lék na bezdomovectví než bydlení“.

Sansa Stark už je pod čepcem. Ne, neproklínejte nás, není to z naší strany nechutný spoiler. To se jen třiadvacetiletá představitelka téhle veledůležité postavy ze Hry o trůny Sophie Turner ve středu večer v Las Vegas překvapivě provdala za devětadvacetiletého hudebníka Joea Jonase. Zprávy naštěstí nic neříkají o tom, že by jejich svatba měla být rudá (hlásí pouze, že u sňatku byl přítomen i Elvis), takže novomanželům jen přejeme, aby jim vztah vydržel déle, než jak to obvykle bývá u manželství v tomhle seriálu.

partner Forbes Espressa
Reklama
Netočte se v kruhu problémů s nadzemními bazény! Zapuštěný bazén se stane ozdobou Vaší zahrady. Velkou výhodou je dlouholetá životnost, kvalitní provedení, vysoký uživatelský komfort a možnost přidání chytrého ovládání či slané úpravy vody. S bazénovým zastřešením bude zajištěna i bezpečnost dětí či zvířat. Nejrychlejší cesta k vysněnému bazénu vede do ALBIXONU!

Máte 5 minut?

Tak jsme jim to zase spočítali. Jak zřejmě tušíte, my ve Forbesu počítáme rádi. A zvlášť nás baví, když to naše počítání má hezké výsledky, což rozhodně platí v případě žebříčku největších českých rodinných firem, který najdete v našem novém květnovém vydání. Letos jsme do něj zařadili už 130 firem, a než se k němu dostanete v papírovém vydání, připravili jsme pro vás online ochutnávku v podobě přehledu první dvacítky nejúspěšnějších rodinných byznysů.

Julian Assange se brání. Zakladatel WikiLeaks, který momentálně pobývá v Británii ve věznici s vysokou ostrahou Belmarsh, bojuje proti svému vydání do USA a včera u londýnského soudu prohlásil, že se Americe odmítá vzdát jenom proto, že vykonával svou práci novináře a chránil při tom hodně lidí. Další jednání pak bylo odloženo na 30. května.

Tip Forbes Espressa. Přijďte podpořit české a slovenské brandy na Lemarket pop-up před pražské Quadrio, u sochy hlavy Franze Kafky. Denně od 9:00 do 18:30, až do 12. května! Těšit se můžete na výbornou kávu z pražírny Candycane od Onesip Coffee, svíčky Perfumed Prague, zmrzlinu Angelato nebo nový restaurátorský projekt Oživeno. Každý den nové značky: aktuální rozvrh najdete vždy na Lemarket.cz.

I Steve Jobs občas potřeboval poradit, jak být lepší. Dobře to ví kouč John Mattone, který během své dlouhé pracovní kariéry pracoval s největšími osobnostmi ze světa byznysu, mimo jiné třeba s Rogerem Enricem z PepsiCo nebo právě i Stevem Jobsem, který si ho na konzultaci objednal v roce 2010. Když Mattone minulý týden navštívil Prahu, nejen o vzpomínkách na zesnulého šéfa Applu, ale i o tom, jak se v práci stále zdokonalovat, s ním hovořila kolegyně Klára Elšíková.

Máte 10 minut?

Americká armáda má problém. A to takový, že nad ním v době hnutí Me Too a zvýšené snahy o zastavení násilí páchaného na ženách lze jen nechápavě kroutit hlavou. Podle nové zprávy vydané ve čtvrtek Armádou Spojených států amerických vzrostl v roce 2018 počet nahlášených případů nežádoucího sexuálního kontaktu mezi příslušníky armády na 20 500, což je oproti 14 900 případů z roku 2016 nárůst množství sexuálních deliktů o 38 procent. Největší riziko napadení hrozí hlavně mladým ženám ve věku 17 až 24 let. Hodně smutná bilance.

A teď něco radostnějšího pro ženy. Už za týden o víkendu, 12. května, bude Den matek. Časopis Wired ho pojal (nepřekvapivě) po svém a přišel s tipy na užitečné dárky pro ženy, které se matkami staly poprvé. A my vám touhle nenápadnou materiální formou chceme připomenout, že si vaše maminka zaslouží, abyste si na ni vzpomněli a aspoň jí zavolali, když už se nedostanete na návštěvu.

Na závěr ještě jednou Elon Musk. NASA dnes ráno vypouští po několika odkladech do vesmíru další kosmickou loď Muskovy vesmírné společnosti SpaceX nazvanou Dragon, naloženou zásobami pro Mezinárodní vesmírnou stanici. Pro SpaceX je to už 17. mise uskutečněná ve spolupráci s NASA od roku 2012, a šlo by tak o rutinu, kdyby před dvěma týdny při testování motorů neexplodovala loď Crew Dragon určená pro lidskou posádku. Start lodi je zatím naplánován na 9:11 středoevropského času a měl by být přenášen živě. Reuters u této příležitosti vydalo krásnou infografiku, jež mapuje všechna vesmírná dobrodružství SpaceX od roku 2006.