skip to main content

Facebook je příliš scary, a tak se z něj odhlásil i Stephen King

Máte 1 minutu?

Hyundai zastavila chřipka. Pátá největší světová automobilka musela doma v Jižní Koreji zastavit výrobu. Důvodem jsou výpadky dodávek od subdodavatelů z Číny, která je ochromena podivnou panikou z koronaviru. Evropské a americké automobilky přitom hlásí (paywall), že je to během pár týdnů také může dostihnout. Globalizace v praxi.

Polo tričko s koníkem. Je odjakživa jasný vzkaz okolí, že na to máte (a taky že nejste při nakupování moc bystří). Ralph Lauren díky vašim penězům včera oslavil růst zisku za poslední čtvrtletí, který byl dokonce vyšší, než analytici očekávali. Takže akcie oděvní ikony přidaly osm procent. Hijé.

Další den, další rekord. Ještě úplně jiná liga jsou akcie Tesly. Ty v úterý vzrostly o pětinu, což znamená, že se od začátku roku už tržní kapitalizace firmy zdvojnásobila. Akcie se prodávají na dostřel jednomu tisíci dolarů. To vše v době, kdy se do elektrifikace naplno vrhly německé automobilky s německou vládou v zádech. A ty, jak dobře víme, jsou nakonec vždy nejlepší. Vy přece doma nemáte ameriku, ale golfa. Kdo Tesle v českém byznysu věří a kdo ne?

partner Forbes Espressa
Reklama
Zcela ojedinělý vilový projekt Na Meandru kombinuje inteligentní energetiku a smart home systémy, a nabízí tak komplexní řešení pro bydlení s nízkými náklady a veškerým komfortem. Pokrokové vily umístěné na slunečné stráni nad vltavským meandrem v Řeži u Prahy najdete exkluzivně k prodeji v realitní kanceláři Luxent – Exclusive Properties.

Máte 5 minut?

Bankéřka ráda vařila. Na jeden večer chystala klidně i tři různé teplé večeře. Simona Hošnová se nakonec do banky po mateřské nevrátila a spolu s manželem založili značku LeGracie na zdravé pochutiny. Dejte si klasickou Forbes restart story, jak dát sbohem korporátu a postavit si vlastní byznys.

Facebook je příliš scary. I na mistra hororu. Stephen King se proto z něho odhlásil. A stylově to sdělil světu na Twitteru. Důvod? Moc falešných politických zpráv a nedůvěra vůči zabezpečení největší světové sociální sítě. Tady jsou důvody, proč byste to měli udělat také.

Nejlepší mobilní bankovnictví v Česku. Projděte si žebříček, který vznikl na základě důkladné analýzy. Pustili jste do svého mobilu tu správnou banku?

Tip Forbes Espressa. Chcete svému dítěti dát co možná nejlepší startovní podmínky pro budoucí životní úspěch? Přesně takové nabízí studium střední školy v zahraničí. Ale kterou zemi a kterou školu vybrat? Existuje celá řada důvodů, proč by to měla být privátní škola v Kanadě. My jich pro vás vybrali sedm.

Máte 10 minut?

Deset top veteránů pro rok 2020. Auta naposled. Při vybírání veteránů zapomeňte na všechny poučky. Hlavně se vám auto musí líbit. Když totiž nevyděláte, alespoň se nebudete při každém otevření garáže rozčilovat. Přesto, tady je deset tipů na klasické vozy, které by letos (a v dalších desítkách let) mohly bodovat.

Data Climate Porno. Máte rádi čísla, hýbající se grafy a to všechno kořeněné tím, co všechny zajímá? Teď nemyslím sex, ale počasí. Dejte si tento Bloomberg Data Dash.

Vraťte se do postele. Jestli vás tohle Espresso neprobudilo a rozhodli jste se zase zalézt do pelechu, udělejte to stylově. Tady jsou nejlepší pyžama od Versaceho až po Pradu.