skip to main content

Facebook přestane počítat lajky. Budeme šťastnější?

Máte 1 minutu?

Z Facebooku. Zaznamenali jste nedávný experiment Instagramu se skrýváním počtu lajků některým uživatelům? Údajně se vydařil a podle uniklé vnitrofiremní prezentace se na podobný test chystá i mateřský Facebook. Lajkování ze sociální sítě úplně nezmizí, nikde ale neuvidíte celkové číslo udávající přesný počet lajků, resp. reakcí – pokud vás tedy zajímá, nezbude vám nic jiného, než si je ručně posčítat. A včerejšek přinesl i další zprávu z Facebooku: nově přestane ve výchozím nastavení rozeznávat váš obličej na fotkách a nabízet vás k otagování přátelům… pokud funkci vyloženě sami nezapnete. Forbes Česko likes this.

Uber a Lyft to v Kalifornii nemají lehké. Pokud projde zákon o regulaci tzv. gig economy, obě služby budou muset začít všechny řidiče zaměstnávat (ti dnes jezdí jako živnostníci), což by pro byznys firem mohlo být likvidační. Proto aktuálně proti návrhu zákona lobbují a nabízejí řidičům různé kompromisy: třeba zvýšení hodinové sazby nebo posvěcení vzniku de facto „OSVČ odborů“.

A ještě z U.S. Ke „kontroverznímu“ kroku se odhodlal řetězec Walmart. V reakci na tragédie, které se odehrály v jeho obchodech v posledních měsících, zastavuje prodej nábojů a některých zbraní. Lovecké pušky u Waltonů stále pořídíte, střelivo však už ne. Dále také nebude možné v prodejnách nosit viditelně střelné zbraně. Venkov USA už nikdy nebude vypadat jako dřív.

partner Forbes Espressa
Reklama
Služba Erste Private Banking nabízí klientům komplexní a bezpečný servis pro efektivní správu i zhodnocení jejich majetku. Využijte i Vy naši vysokou odbornost a ušetřený čas věnujte dalším obchodním výzvám nebo obyčejným radostem, které život přináší.

Máte 5 minut?

AirPodů se nesmí používat, dokud je vlak ve stanici. V newyorském metru se rozmohl nešvar způsobující časté zpožďování spojů: padající sluchátka Apple AirPods. Padalo jich při nástupu do soupravy a výstupu z ní do kolejiště tolik, až je zaměstnanci tamního dopravního podniku přestali stíhat zachraňovat. Podnik se tak chystá zavést hlášení ve stylu: „Při nástupu a výstupu se prosím vyvarujte manipulování s AirPody.“ Kdy to čeká Prahu?

Chvályhodné. Ani Airbnb nepodceňuje Doriana a pomocí zajímavé funkce vyzývá pronajímatele na jihovýchodě USA k tomu, aby nabídli své nemovitosti zdarma k dočasnému ubytování lidem postiženým hurikánem.

Brexit update. Ve zkratce: Boris Johnson, přesněji jeho Konzervativní strana, už v Dolní sněmovně nemá většinu. Postaral se o to přeběhlík Phillip Lee, který se právě dal k opozici. Cílem je eliminace Johnsonem připouštěné možnosti brexitu bez dohody.

Máte 10 minut?

Spam v kalendáři. Ne, teď opravdu není řeč o schůzkách, na které se vám nechce. Do Kalendáře Google totiž začal pronikat ryzí spam, jak jej známe z e-mailu… a šíří se lavinově. Útočníci, kteří zneužili nešikovného výchozího nastavení chování pozvánek v Gmailu, začali nic netušícím uživatelům plnit kalendáře fiktivními schůzkami odkazujícími na podvodné stránky. Google prý problém řeší.

27 tisíc kroků ke štěstí. Chůze je lepší než posilovna! Na rozdíl od ní nám totiž zlepšuje i paměť a kreativitu. Proč tedy nezkusit novou výzvu našeho Jak být lepší? Každý den do konce září ujděte alespoň 10 tisíc kroků – a začněte teď, teď, teď. Tady máme nějaké tipy, jak si naplánovat den, aby šlo plnění výzvy samo.

Vlaky jedou. V Evropě stále stoupá zájem o přeshraniční cestování na železnici, nejnověji to dokazují čísla nizozemského státního dopravce NS. Za letní měsíce roku 2019 vzrostl počet cestujících na mezinárodních relacích o 19 procent ve srovnání s létem 2018. I u nás obliba mezinárodních vlaků stále stoupá… Na závěr si tedy dovolíme jeden šototip: za netradičním mezinárodním spojením se vypravte do Hodonína!