skip to main content

Google chce být banka. Americký gigant začne nabízet běžné účty

Máte 1 minutu?

Konec InterContinentalu. Po více než 40 letech zmizí z Prahy značka InterContinental. Ikonický hotel, který loni za víc než pět miliard korun koupili miliardáři Oldřich Šlemr, Pavel Baudiš a Eduard Kučera, ponese od května 2020 oficiální název Golden Prague Hotel managed by Fairmont. Právě luxusní hotelový řetězec Fairmont totiž bude nově hotel provozovat.

Google Bank. Mezi technologické giganty, kteří se vrhli do světa financí, se zřejmě už brzy zařadí i Google. Pod kódovým označením Cache a ve spolupráci se Citygroup a Stanford Federal Credit Union připravuje svůj vlastní bankovní účet (paywall), který by měl doplnit už existující službu Google Pay. Cíl je stejně jako u Applu jednoduchý – získat o nás ještě víc informací a doplnit ekosystém Googlu o další službu, se kterou bude těžší a těžší přejít ke konkurenci.

Konec motýlů. Apple představil nový model svého nejvýkonnějšího laptopu MacBook Pro – nezvykle potichu, bez nablýskané show, ale zato s jednou zásadní změnou. Kritizovanou klávesnici Butterfly s takzvaným motýlkovým mechanismem, která má menší rozestup a nižší zdvih kláves, nahradil takzvanou Magic Keyboard, která je kouzelná tím, že má větší rozestupy a vyšší zdvih kláves. Hallelujah!

Tip Forbes Espressa. Navštivte Veletrh soukromých internátních škol, který se koná 19. listopadu. Budete mít možnost setkání se zástupci špičkových soukromých škol z Velké Británie, Kanady, USA a Evropy a rovněž možnost konzultace s experty na studium v zahraničí – IQ Consultancy. Veletrh se bude konat ve Four Seasons Hotel Prague, vstup je zdarma a registrace je nutná.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Milionové mouchy. Pokud vám zrovna kolem hlavy bzučí moucha, kterou v chladném podzimním počasí přivábilo teplo vašeho domova, přečtěte si příběh Papírny Moudrý ze Židlochovic u Brna, která vyrábí slavné spirálovité mucholapky. Loni jich vyvezla 71 milionů do 39 zemí světa a utržila za ně 130 milionů korun. Pořád vás ta moucha ještě otravuje?

Šmitec, konec. Jeden z nejlepších tenistů české historie a někdejší hráč číslo čtyři na světě potvrdil, že s jeho kariérou je kvůli vleklým zdravotním potížím s kyčlí ve 34 letech amen. Tomáš Berdych se v sobotu s fanoušky rozloučí během semifinále Turnaje mistrů v Londýně, tentokrát už ale jen v obleku. Rozloučení to bude ovšem stylové, protože u toho nebudou chybět třeba Rafael Nadal, Roger Federer nebo Novak Djokovič. Tomáši, díky za všechny krásné zážitky!

Jde do tuhého. Když už jsme ve světě sportu, ještě v něm chvilku zůstaneme. Český fotbalový tým dnes večer ve 20.45 nastoupí v Plzni ke klíčovému zápasu s Kosovem, po kterém může slavit postup na mistrovství Evropy. Pokud Češi nevyhrají, budou se muset o postup porvat v posledním zápase v neděli v Bulharsku, kde mimochodem nastoupí poprvé v nových zelených – a všeobecně kritizovaných – dresech. Takže nic moc příjemného.

Máte 10 minut?

Trump v přímém přenosu. Americký prezident Donald Trump má problém. Pravda, není to tak pikantní, jako když se Bill Clinton zapletl se stážistkou Monicou Lewinsky, ale jeho červencový telefonát s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským ho může přijít podobně draho. Ve Washingtonu včera před americkým Kongresem začaly první veřejné výslechy v takzvaném procesu impeachmentu, který může vést až k sesazení prezidenta. Trump je teprve čtvrtým americkým prezidentem za posledních 225 let, který čelí takové žalobě, nic si z ní ale zatím evidentně nedělá – sám na Twitteru označil včerejší výslechy jako „hon na čarodějnice“ a dodal, že je nemá čas sledovat.

Stroj času. Australská letecká společnost Qantas pokořila rekord v nejdelším letu komerčního letadla v dějinách – její Boeing 787 Dreamliner zvládl na jeden zátah trasu z New Yorku do Sydney (16 200 kilometrů) za 19 hodin a 16 minut. Na palubě testovacího letu bylo 49 lidí včetně reportérky New York Times, která popsala, jaké je, když vyletíte v pátek a přistanete v neděli. Jestli tuto linku Qantas začnou provozovat i komerčně, se teprve ukáže.

Mobil v kapse. Ve Spojených státech loni zemřelo nejvíc chodců od roku 1990. Neblahý podíl na tom má zřejmě i takzvaný twalking. Pokud tenhle termín slyšíte poprvé, tak vězte, že je to výraz pro to, co děláme nejspíš všichni – chůzi s mobilním telefonem v ruce, při které nedáváme pozor, co se děje kolem nás. Prý za to může naše závislost na přísunu informací, která je pro člověka přirozená.