skip to main content

Google proti konzolím: Co přinese streamovací služba Stadia?

Máte 1 minutu?

Streamovací války. Google včera představil podrobnosti k jeho nové platformě na streamování her Stadia (hra běží na serveru Googlu, k vám se posílá jen obraz a od vás jdou ke Googlu zase stisky kláves; nepotřebujete tak silný a drahý hardware). Překvapení? Nepůjde úplně o Netflix pro hry, jak se původně spekulovalo. Za většinu her budete muset zaplatit ještě jednorázový poplatek. Naopak pozitivní je zjištění, že hrát půjde na všech možných zařízeních, nejen těch od Googlu, odpadne tak počáteční investice jako u konzolí. Za pár dní na E3 se chystá inovované nebo úplně nové streamovací služby představit Sony, Microsoft a prý i Amazon. A streamovací války můžou začít!

Google na nákupech. A u Googlu ještě zůstaneme. Gigant z Mountain View oznámil akvizici společnosti Looker Data Sciences za 2,6 miliardy dolarů. Její cloudový nástroj pro analýzu firemních dat Looker přesně zapadá do strategie rozšiřování B2B cloudových služeb, kde Google podle analytiků trochu zaspal. Jde o největší transakci Googlu od roku 2014, kdy pohltil IoT startup Nest.

Chcete ji? Kolem možného prodeje Arrivy, evropského dopravce ze skupiny Deutsche Bahn a mj. největšího autobusového dopravce v Česku, prosakují nové informace. Zájem má prý americký fond Carlyle a německý správce aktiv DWS. Deutsche Bank a Citi, které pro Deutsche Bahn údajně chystají aukci, očekávají transakci za nejméně 3,5 miliardy eur.

partner Forbes Espressa
Reklama
Náskok před konkurencí, zpracování dat v reálném čase, rozhodování na základě prediktivních analýz, vyšší produktivita zaměstnanců, integrace podnikových procesů a další výhody vedoucí k větší efektivitě a flexibilitě. To je SAP S/4HANA Cloud!

Máte 5 minut?

When you have hlad but you have akorát forinty a šekely on you. Neobvyklou akci včera přichystal ve vybraných amerických pobočkách McDonald’s. Za jídlo jste mohli zaplatit v hotovosti v kterékoli měně světa. Mělo to ale svá omezení. Protože šlo o marketingovou kampaň k novému Worldwide Favorites Menu, týkalo se to jen položek z tohoto menu, a navíc „mekáč“ přijímal jen jednu minci nebo bankovku na zákazníka.

Jak by to vypadalo, kdyby spolu diskutovali AI boti? To už jsme se párkrát mohli přesvědčit a nedopadlo to zrovna dobře (spoiler alert: stali se z nich neonacisté). Nejnovější úkaz můžeme najít na Redditu, kdy celý jeden subreddit píše umělá inteligence na základě vzorků konverzací z ostatních zákoutí Redditu. Ukázky toho „nejlepšího“ najdete zde (výběr už provádějí živé bytosti… nebo?).

Přečerpávací Kalifornie. Přečerpávací elektrárny prý nejsou tak sexy jako baterie od Elona Muska, ale fungují skvěle. Proto výrazné investice do nich právě teď zvažuje stát Kalifornie jako součást ambiciózního plánu zbavení se veškerých zdrojů energie produkujících emise do roku 2045. Povede se?

Máte 10 minut?

Kterak mobily vymýtily násilí. V 90. letech 20. století výrazně pokleslo množství vražd ve velkých amerických městech, zejména mezi členy drogových gangů. Akademici dlouho hledali vysvětlení, až je možná našli: je to díky mobilním telefonům! Mezi budováním vysílačů mobilních sítí a poklesem vražd je korelace. Čím více se dealování a potenciální spory řešily na dálku po telefonu bez fyzického setkávání, tím méně bylo příležitostí k násilí.

Nedržte si příliš velký odstup, ale ani nenarušujte osobní bublinu. Udělat dobrý první dojem je věda. Tato pravidla si rozhodně zapamatujte, zbylých pět čtěte u nás na Jak být lepší.

Irsko chce dohnat svět a pro své železnice poptává nové jednotky. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Neobvyklé je, že většina těchto jednotek má být elektrických s napájením z baterií – takové vlaky jsou ve světě zatím spíše vzácností. Do roku 2040 se chce dokonce kompletně zbavit dieselových vlaků. Pro zemi, která s elektrizací železnic hodně zaspala, je to logický krok: 98 procent délky jejích tratí je bez drátů. Stavba trakčního vedení je procesně náročná, pořízení nových vlaků oproti tomu ne.

Zapařte. Hráli jste před 20 lety hru Quake II? Nvidia včera tuto legendární střílečku vzkřísila, aby na ní demonstrovala svou technologii RTX – implementaci ray tracingu, která v reálném čase vykresluje velmi realistické světlo a stíny. Pokud máte některou z novějších grafických karet, první tři levely remaku nabízí Nvidia zdarma, zbytek za symbolických pět dolarů.