skip to main content

Hraním Fortnite si vydělal 10 milionů dolarů. Znáte Ninju?

Máte 1 minutu?

Jen ať si hrají

Online pařba. Když vám před Vánocemi děti říkaly, že by pod stromeček chtěly Xbox nebo PlayStation, možná jste se nad hraním počítačových her ofrňovali. Jenže on to může být báječný byznys, a zdaleka nejen pro vývojáře her, ale i pro hráče samotné. Sedmadvacetiletý Richard Blevins, známý jako Ninja, si loni online hraním střílečky Fortnite vydělal 10 milionů dolarů. A tvůrci této fenomenálně úspěšné gamesy z Epic Games si loni přišli na tři miliardy dolarů.

Trhy 2019

Burzovní hádanka. Pravý opak toho, co se dělo v Epic Games, zažívali burziáni na Wall Street, v Londýně či v Hongkongu. Loňský rok pro ně byl tím nejhorším od krizového data 2008. Takže logická otázka pro rok 2019 zní: Bude líp? Znáte to, možná jo, ale možná taky ne…

Yuzu všude

Dobroty zn. 2019. A když jsme u toho věštění, co se letos možná/určitě stane, sestavili jsme pro vás přehled jídel, která se zaručeně stanou trendy. Takže se připravte na to, že budete jíst hyperlokální suroviny v asijských restauracích, kde vám z nich připraví fermentované speciality, které zapijete robodrinkem a zajíte yuzu dezertem.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Susannino NE. Chvíli to vypadalo, že anglický fotbal zažije revoluci – novou šéfkou tamní Premier League, nejdražší a nejprestižnější fotbalové ligy světa, se měla stát Susanna Dinnage. Jenže ouha, úspěšná televizní manažerka, která řídí stanici Animal Planet, se na poslední chvíli rozhodla zůstat ve světě médií a fotbalu dala sbohem.

Shutdown. Moc dobrý vstup do nového roku neprožívá ani řada institucí a úřadů ve Spojených státech. Důsledkem mocenské přetahované mezi Donaldem Trumpem a opozičními demokraty je částečně zablokovaný rozpočet. Kdy se situaci podaří odšpuntovat, není jasné, zřejmě to minimálně několik dalších dní, možná týdnů potrvá. Dnes proto zůstane zavřená třeba zoo ve Washingtonu nebo řada muzeí.

Co budete číst. Jelikož čtení o tom, co se děje za oceánem, někdy připomíná sci-fi nebo fantasy, není od věci se podívat, jaké dobroty nás v této oblasti letos neminou. Ale nebojte, nejde o výčet toho, co všechno Donald Trump zruší a s kým se pohádá, ale o přehled nejzajímavějších sci-fi a fantasy knížek, které letos vyjdou. Made by guys from Verge.

Máte 10 minut?

S Queen v kosmu. Další vesmírná meta překonána. Sonda New Horizons dosáhla vzdálenosti 6,5 miliardy kilometrů a proletěla kolem objektu známého jako Ultima Thule. Nic tak vzdáleného zatím žádný lidský výtvor z relativního blízka nezkoumal. Kytarista Queen Brian May, který chtěl jako malý být astronomem, na oslavu úspěchu NASA složil a zveřejnil dokonce novou skladbu.

Od vojáků k elektroautům. Možná si vybavujete jméno Eric Prince. Kolem jeho žoldnéřské firmy Blackwater a jejích afér bylo v Iráku hodně dusno. Tenhle chlapík, který má mimochodem velmi blízko k Donaldu Trumpovi a jehož sestra je americkou ministryní školství, teď rozjíždí nový byznys – zakládá investiční fond, který se zaměřuje na cenné kovy jako kobalt nebo lithium (paywall). Ty jsou zásadní pro rozvoj elektromobility.

Starší vzory. Ikonami, které udávají tón v odívání a k nimž vzhlíží miliony mužů, nemusí být vždy jen mladí a neklidní Justinové Bieberové. Čím dál víc – a v roce 2018 to platilo dvojnásob – jsou jimi naopak vyzrálí herci, kteří prostě vědí, co k sobě patří. Podle Wall Street Journalu jsou těmi, které se vyplatí sledovat kvůli inspiraci, Daniel Day-Lewis, Jeff Goldblum nebo Idris Elba (paywall).