skip to main content

Huawei spočítal, kolik ho bude stát místo na americkém blacklistu

Máte 1 minutu?

Horší, než jsme čekali. Huawei vůbec poprvé zveřejnil čísla, která ukazují, jak moc ho bolí vyhrocené spory s USA. Podle svého zakladatele a CEO Žen Čeng-feje jen za poslední měsíc, co je Huawei na americkém exportním blacklistu, klesly prodeje smartphonů o 40 procent a v příštích dvou letech v Šen-čenu počítají s o 30 miliard dolarů nižšími příjmy.

Poprvé, podruhé… prodáno! Aukční síň Sotheby’s se po 31 letech na burze (kde byla mezi aukčními síněmi jediná) vrací do soukromých rukou. V obchodě za 3,7 miliardy dolarů ji získal francouzský telekomunikační a mediální mogul a milovník umění Patrick Drahi, který se teď nejspíš pustí do francouzsko-francouzského aukčního boje s Christie’s, kterou ovládá další francouzský miliardář Francois Pinault.

Zoufalá manželka. „Jsem jen žena v domácnosti, která se stará o tři děti a oni ze mě dělají vypočítavou mrchu.“ Carole Ghosn, manželka padlého titána Carlose Ghosna, se na BBC rozpovídala o tom, jaké to je, žít s japonskými vyšetřovateli za zády. Nepříjemné. A taky rozjela kampaň, v níž vyzývá Donalda Trumpa, aby se na nadcházejícím summitu G20 v Japonsku za jejího manžela přimluvil. A ráda by zapojila i brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Sky is the limit.

partner Forbes Espressa
Reklama
Letní Výtvarný Salon KODL Contemporary již potřetí uvádí díla od výrazných solitérů české, ale i zahraniční scény a představuje tak jedinečný soubor prezentující to nejlepší ze současné výtvarné produkce. Letošní výstava se nesoustředí pouze na malbu samotnou, ale rozšiřuje svůj záběr do prostoru.

Máte 5 minut?

Chanel forever. Jestli jste uvěřili šeptandě, že Chanel je na prodej, a brousili si na něj zuby, máme špatné zprávy. Není (paywall). Ikonická značka sice letos přišla o Karla Lagerfelda, loni se jí ale dařilo více než slušně a její finanční ředitel Philippe Blondiaux tak konečně ukončil všechny spekulace o jednáních s LVMH a hrdě řekl: Chanel zůstane i po několik dalších generací nezávislý a v soukromých rukou.

Smazal ho? Až jednou někdo napíše knihu o Elonu Muskovi a jeho práci s Twitterem, určitě v ní nebude vedle kapitoly o ovlivňování cen akcií chybět ani jedna o tom, jak si smazal svůj účet. Anebo nesmazal? Přesně tuhle informaci totiž Musk tweetnul včera ráno (potom co si na Den otců změnil jméno na Daddy DotCom), několik hodin poté byl ale jeho účet stále aktivní.

Čím víc pruhů, tím víc Adidas. Budoucnost úspěšných obchodů spočívá v tom, jak rychle a levně dokážou svým zákazníkům doručit zboží, že? Ve Walmartu jsou o tom přesvědčení, a jelikož musí doma soupeřit s mistrem ve vymýšlení bizarních doručovacích vychytávek Amazonem, rozhodl se to tradiční řetězec vzít pěkně od podlahy. A už druhý rok po sobě Jeffa Bezose porazil v tom, kolik si nechal patentovat doručovacích technik zahrnujících drony (paywall).

Máte 10 minut?

Černý trh. Rozvážkové služby jako Uber Eats nebo Deliveroo mají ve Francii choulostivý problém. Někteří jejich kurýři, kterým přijdou odměny za převážení jídla příliš nízké za všechnu tu fyzickou námahu, pronajímají své účty nelegálním imigrantům nebo nezletilým studentům. Ti jezdí místo nich a svým dobrodincům za to odvádějí třetinu až půlku z toho, co si vydělají. Co s tím, teď řeší jak startupy, tak úřady.

Vývoj nezastavíš. Že nejlepší pivo na světě údajně dělá několik mnichů v opatství svatého Sixta ve Flandrách, jste už možná slyšeli. Stejně jako to, že se nedá (oficiálně) koupit nikde jinde než v jejich obchůdku, kam si musíte osobně zajet a doufat, že tam nějaké bude. Ctihodní otcové se to teď rozhodli svým zákazníkům trochu usnadnit a už za pár hodin spustí webovou stránku, kde bude možné si pivo předobjednat. Dojet si pro něj budete muset až pak.

Ještě pořád hoříte, nebo jste už vyhořeli? Dnes to zakončíme dobře míněnou prevencí – syndrom vyhoření bychom totiž nikomu nepřáli. Takže pokud máte pocit, že by se vás mohl týkat, zkuste si odpovědět na tyhle čtyři otázky. A v případě, že si na některou odpovíte ano, byste měli zpomalit.