skip to main content

Imaginární káva je nová káva. A ušetří vám peníze

Máte 1 minutu?

Drcený kmín, turbínové součástky, jehličkové tiskárny… Čína Americe oplácí clo clem. Nově vydaný seznam obsahuje 5140 kategorií zboží z USA, na něž se vztahují přísnější pravidla importu – na 2493 z těchto kategorií bude dokonce uplatněna přirážka 25 procent. Celý až překvapivě detailní seznam najdete tady. Nový celní tarif se dotkne zboží za přibližně 60 miliard dolarů.

There’s an app for that. Apple čelí kritice za monopolistické chování při prodeji aplikací. Nejenže je App Store jediná oficiální cesta, jakou do iPhonu dostanete aplikace, ale navíc si Apple z každé transakce sebere 30 procent a každému vydavateli aplikací účtuje ročně 99 dolarů za přítomnost v obchodě. Americký nejvyšší soud včera vydal přelomové rozhodnutí, díky kterému může dále pokračovat soudní pře se zákazníkem Robertem Pepperem. Ten ještě zdaleka nemá vyhráno, ale pokud uspěje, možná bude muset gigant z Cupertina povolit jiné způsoby instalace aplikací.

Podmořský úkaz. Až na dno Mariánského příkopu, do hloubky 10 927 metrů, se dostal potápěč Victor Vescovo, a překonal tak světový rekord o 11 metrů. Výsledek mise? Vescovo na dně našel igelitovou tašku!

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Nechřadnoucí zájem o stories. Vzpomínáte ještě na ten virální screenshot s panelem stories v Microsoft Excelu? Koncept, se kterým původně přišel Snapchat (a který poté, co jej zkopíroval největší rival Instagram, zapříčinil i pomalý pád Snapchatu), se na přelomu let 2016 a 2017 začal objevovat v tolika aplikacích, že vtip s Excelem vzali někteří i vážně. Teď po letech začíná stories testovat i Spotify pod názvem Storyline. Zatím jen vybraní umělci přes ně mohou sdílet… co jiného než „storýčka“.

Jak ušetřit za kávu? Prostě si ji jen představte a nekupujte. Nová australsko-kanadská studie zjistila, že účinky kávy se částečně dostaví už tehdy, kdy na ni pomyslíte. Teď ještě vynalézt způsob, jak ušetřit za avotousty, a finanční budoucnost mileniálů je zachráněna (*ba dum tss*). Ale Forbes Espresso čtěte stále. Na něj se trik nevztahuje.

Bad boi. I když spoluzakladateli a bývalému CEO Uberu Travisi Kalanickovi nedovolila společnost při pátečním vstupu na burzu stát na balkoně a zazvonit na zvon, jak si přál, není na tom zase až tak špatně. Na čem teď dělá? Třeba na „cloudových kuchyních“ pro restaurace. Mmmmm, kitchen as a service!

Po Uberu se na burzu chystá i Slack. A chystané IPO sleduje svět investorů opravdu bedlivě. Úspěch či neúspěch Slacku toho totiž nepřímo prozradí hodně jak o Uberu, tak o stavu technologického segmentu obecně. V případě úspěchu Slacku bude Uber vypadat ještě poraženěji, naopak v případě neúspěchu IPO Uberu nebude vypadat tak tragicky (což může být ale špatná zpráva pro další technologické startupy).

Tip Forbes Espressa. Pokud to s vaším byznysem myslíte vážně, nesmíte přehlížet LinkedIn. Ale jen tam mít profil nestačí. Jak síť využít naplno, se dozvíte od těch nejpovolanějších profesionálů 12. června v Praze na konferenci LinkedIn Summit. Registrujte se ještě dnes na Linkedinsummit2019.com!

Máte 10 minut?

Obvinění z trestného činu čelí žena z vesnice Hamden v Ohiu. Údajně má na svědomí vloupání do rodinného domu. Co přesně provedla? Majitelům domu pohladila psa a umyla nádobí. Policie nevylučuje, že byla pod vlivem omamných látek.

Zvuky aplikací se vrývají do paměti. A pojí se s nimi vzpomínky na lidi a konverzace ve vašem životě. Komentář na Mashable rozebírá, co se stane, když si vyhledáte a pustíte notifikační zvuky ze starých verzí aplikací nebo z hloupých telefonů. Schválně – s jakým pocitem máte spojeno slavné „o ou“ z ICQ?

Pes Lucky přinesl štěstí. Australská rodina, která s ním šla na Den matek na vycházku, během ní narazila na hroudu zlata v hodnotě přes půl milionu korun. A to se hodí.