skip to main content

iPhony poprvé zklamaly. Může za to Čína

Máte 1 minutu?

Nesplněno

Winter is coming. Apple se postaral o pořádný skandál. Poprvé od chvíle, co začal v roce 2007 prodávat iPhony, oznámil, že jejich tržby nenaplní očekávání. Za uplynulé čtvrtletí se budou místo předpokládaných 89 až 93 miliard dolarů pohybovat „jen“ někde kolem 84 miliard. Podle Tima Cooka za to můžou hlavně klesající prodeje v Číně.

V Číně to je čím dál těžší

My to říkali. A i když analytici ze všech stran před něčím podobným už dlouho varovali a smutnému oznámení nasvědčovalo i chování Applu v posledních týdnech, tak to včera s jeho akciemi pořádně zamávalo. Ze zpráv, že v Číně už to není, co bývalo, měl těžkou hlavu leckdo. Zvlášť západní luxusní značky.

Nová jednička

Vyšší cíle. Farmaceutická firma Bristol-Myres Squibb kupuje za 74 miliard dolarů biotechnologickou skupinu Celgene. Jejich spojením vznikne nová jednička vyvíjející léky proti rakovině i různým imunologickým onemocněním. A jen tak mimochodem taky gigant, který by měl zvládnout konkurovat největším světovým výrobcům léků vůbec.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kouzlo červeného nosu. Míváte někdy červený nos od rýmy nebo z dlouhé lyžovačky v mrazivém dni? Nic moc pocit, že? Po ČR ale chodí 86 profíků, kteří si červený nos nasazují dobrovolně a pravidelně. Jsou to Zdravotní klauni a SMÍCHUPLNĚ POMÁHAJÍ těžce nemocným dětem, osamělým seniorům i umírajícím klientům hospiců. Přidejte se k nim. Váš dar pomůže rozesmát a potěšit ty, kdo to potřebují nejvíc.

Máte 5 minut?

To dáme. Jiří Šmejc, dvanáctý nejbohatší Čech a jeden z nejbližších spolupracovníků Petra Kellnera, chce zahrát opravdu velkou hru na českém bankovním trhu. Že by spojením Air Bank, tuzemského Home Creditu a Monety Money Bank do pěti let rádi vybudovali největší finanční dům v Česku podle počtu klientů a jejich aktivity, už víme. Jak ale přesně?

Zatím nic moc. Je to rok, co Kalifornie coby šestý americký stát legalizovala prodej marihuany. S tím, že získá miliardy na daních, potlačí rozbujelý černý trh a ti, co budou mít chuť, nebudou mít problém najít dostatek obchodů. Po 12 měsících jsou ale z těchto slibů pořád jen sliby a marihuanový sen se začíná měnit spíš v lehkou noční můru.

Život po životě. Michaelu Schumacherovi je čerstvých 50 a kromě pár lidí nikdo na světě neví, jak na tom pět let po nehodě na lyžích je. Podle všeho to ale pořád není nic moc a lepší už to asi nebude. A tak se rodina rozhodla jeho včerejší narozeniny oslavit spuštěním speciální aplikace, která má sloužit jako „virtuální muzeum“ Schumacherových úspěchů.

Máte 10 minut?

Žádná revoluce. V úterý začne v Las Vegas další CES, jeden z nejrespektovanějších technologických veletrhů světa, a zavedené firmy i startupy se budou předhánět, které se líp předvedou. Podle Verge bychom ale letos měli zapomenout na převratné novinky a připravit se na vylepšení běžně využívaných zařízení. Takže třeba víc skládacích telefonů a mocnějších domácích asistentů.

Je konec blízko? Jestli máte doma ještě nějaká cédéčka s hudbou, tak se k nim můžete pomalu začít chovat jako ke starožitnostem. Zdá se totiž, že éra těchhle nosičů (a éra fyzicky zaznamenané hudby jako takové) končí. Třeba v Británii se jich loni prodalo jen 32 milionů, v Americe necelých 90, což je čtvrtina, respektive pětina toho, co se prodávalo před 10 lety. A stopku už hlásí i v poslední době nadějné vinyly.

Nejen zlobři mají vrstvy. Pánové, pozor – svatá trojice sako–košile–kabát je už passé, takže byste se i vy měli vrhnout do vrstvení a kombinování toho, co si zatím dovolila spíš vaše partnerka. A nebojte se, máme návod, jak na to.