skip to main content

James Dyson si udělal radost a koupil si nejdražší byt v Singapuru

Máte 1 minutu?

Gaga. „Poslední věc, kterou svět potřebuje, je další kosmetická značka… a to je hodně špatně,“ prohlásila Lady Gaga a představila vlastní make-upovou řadu. Bude se jmenovat Haus Laboratories, od září bude k dostání výlučně na Amazonu a bude zřejmě stejně neuchopitelná jako její autorka. Ta se pro spolupráci s Amazonem rozhodla proto, že jí nedal žádná omezení, a částečně i proto, že půjde o první velkou kosmetickou rybu, za kterou se online gigant postaví.

Call me Mr. Vain. James Dyson, úspěšný disruptor světa vysavačů, si udělal radost a koupil si nejdražší byt v Singapuru. Třípatrový penthouse se nachází v tamní nejvyšší budově a britského miliardáře vyšel na 54,2 milionu dolarů. Dyson by z něj oficiálně rád dohlížel na výrobu elektrických aut, kterou s celou svou firmou do Singapuru přesouvá, najdou se ale tací, kteří hlasitému podporovateli brexitu vyčítají, že jen zbaběle opouští potápějící se domovinu.

Hvězdy a hvězdičky. Taylor Swift, Kylie Jenner, Kanye West, Lionel Messi a Ed Sheeran. To je pět nejlépe vydělávajících celebrit pro tento rok. Žebříček, který už nějakou dobu sestavují kolegové z amerického Forbesu, je letos zase o něco exkluzivnější. Kdo se do něj chtěl dostat, musel si přijít před daňovými odvody minimálně na 37,5 milionu dolarů a stovka největších hvězd si ve sledovaných dvanácti měsících dohromady přišla na 6,3 miliardy. Víc všeho najdete tady.

partner Forbes Espressa
Reklama
Směňujte online a bez zbytečných poplatků. Nabízíme směnu měn pro podnikatele i fyzické osoby za velmi výhodných podmínek. Jsme online platforma, která umožňuje směňovat do více než 30 měn, přijímat platby v cizích měnách z různých zemí a také peníze do více než 220 posílat i zdarma. Zjistěte více na RoklenFx!

Máte 5 minut?

Ztraceno v překladu. Indexy S&P 500 a Dow Jones se včera dostaly na svá nová historická maxima. Poslal je tam šéf americké centrální banky Jerome Powell, který během slyšení v Kongresu vyjádřil obavy o budoucnost americké i světové ekonomiky a naznačil, že by Fed na svém dalším zasedání koncem měsíce mohl poprvé za deset let snížit úrokové sazby. Investoři, zdá se, jako by slyšeli jen tuhle část jeho vystoupení.

Šikovná holka. Barbora Strýcová se dnes ve wimbledonském semifinále postaví Sereně Williams. Jestli ji porazí, nevíme, zato víme, že na prize money má jistých už 588 tisíc liber (16,7 milionu korun), což je víc než dvojnásobek toho, co si vydělala na letošních 13 turnajích dohromady. Je to taky její zdaleka největší výdělek v kariéře, a pokud zvítězí, bude na tom samozřejmě ještě líp. Jediný mráček na její úspěšné jízdě je snad jen britský daňový systém

Máte 10 minut?

Chiron jede! Francouzská automobilka Bugatti překonala důležitý milník – na výrobní lince, kde nenajdete jediného robota, vznikl už dvoustý chiron. Nejdražší, nejluxusnější a nejrychlejší sériově vyráběné auto světa se tři roky od svého představení vyrábí a prodává rychleji než jeho předchůdce Bugatti Veyron. Zatímco u něj potřebovala automobilka na vyrobení a prodání 450 kusů 10 let, chironů vyrobí 500 možná už za sedm let.

Retro se vyčerpalo. Chystáte se pořídit si nové tričko Adidas, které se nápadně podobá těm, co se nosila už v osmdesátkách? Pak si to raději promyslete. Podle analytiků z Wells Fargo je totiž tenhle druh retro módy už z módy a zájem o ni klesá. Nejvíc bát by se měli právě ve značkách, jako je Adidas, Champion, Tommy Hilfiger nebo Fila.

Spirit. Už za pár dní bude v kinech neanimovaný remake Lvího krále. Jestli se na něj chystáte (nebo přemýšlíte, jestli si jím nezkazíte dojem z kreslené legendy), můžete si teď zkrátit čekání (udělat si další názor) tím, že si poslechnete kousek ze soundtracku. Jeden singl do světa nečekaně vypustila Beyoncé a je prý tak dobrý, že si s ním multioborová kouzelnice může myslet i na Oscara.