skip to main content

Japonský miliardář, jenž skoupil lístky na cestu SpaceX kolem Měsíce, hledá ženu, která by letěla s ním

Máte 1 minutu?

Je 15. ledna a to znamená, že Čína a USA by dnes měly podepsat „fázi 1“ svého obchodního příměří. Čína se v ní zavazuje, že od svého rivala nakoupí energii za dalších 50 miliard dolarů, nákupy zemědělských výrobků navýší o 32 miliard oproti stavu z roku 2017 (tehdy to bylo za 24 mld.), a součástí dohody je i odběr hotových výrobků navýšený o 80 miliard. Zásadní otázka ale je, jestli to všechno Čína skutečně zvládne absorbovat. A až podle toho se v USA uvidí, co udělají se svými cly.

Velká sláva zavládla včera v americké bance JPMorgan Chase, která vykázala nejenom nejlepší rok ve své historii, ale i v historii všech amerických bank vůbec. Finančnímu domu, který momentálně vede Jamie Dimon, stoupl zisk v posledním kvartálu 2019 o 21 procent a za celý rok si banka připsala 36,4 miliardy dolarů.

Upgradovali jste? Microsoft skončil s podporou Windows 7 a to znamená, že i když poslední z generace jeho operačních systémů zvládajících bez omezení fungovat bez připojení k internetu, kterého se spousta uživatelů (sedmičky pořád běží na třetině světových počítačů) odmítala vzdát, nadále na vašich počítačích bude fungovat, nikdo se už nestará o jeho zabezpečení. Takže je to na vás. Microsoft moc chce, abyste vzali na milost Windows 10 a upgradovali.

Tip Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

47,2 není spletená odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec, ale věk, v němž si prožijete vrchol své krize středního věku a budete úplně nejnešťastnější. K tomuto závěru došel britsko-americký ekonom a bývalý člen vedení Bank of England David Blanflower, který poctivě prošel data ze 132 světových zemí a zkoumal, jak se v průběhu života mění náš pocit pohody. Takže jestli jste mladší, držte se, jestli starší, tak už to nejhorší máte za sebou!

Ve vesmíru může být smutno. A proto japonský miliardář Jusaku Maezawa, který se měl v roce 2023 vydat se SpaceX na oblet Měsíce, hledá „výjimečnou“ ženu, která by tenhle výlet absolvovala s ním. Se svou přítelkyní se nedávno rozešel a ta, která by ji chtěla nahradit (ve všem, protože zakladatel největšího japonského módního retailu s oblečením pátrá po životní partnerce), musí splnit následující podmínky a přihlásit se do 17. ledna do dohazovací soutěže. A tady máte pár základních informací, kdo Maezawa vlastně je.

Hvězdný prach. Když jsme u toho vesmíru, nejstarší materiál na Zemi samozřejmě ze Země vůbec nepochází. Vědci ho nyní objevili na meteoritu, který k nám dopadl někdy v 60. letech. Tento kus kamene zas až tak výjimečný není, s sebou ale přinesl i prachové částice, které byly kdysi hvězdou a které jsou podle všeho staré přibližně 7,5 miliardy let. A to znamená, že jsou starší než Sluneční soustava.

Máte 10 minut?

Nakupte oblečení teď, zaplaťte za 30 dní. Anebo ho do té doby vraťte, a jestli se vám nechce nikam chodit, vybrané kousky si nechte dovézt domů zadarmo. O co jde? O novou službu, kterou se (zatím na americkém trhu a na členech tamního věrnostního programu) rozhodlo vyzkoušet H&M. Švédskému oděvnímu řetězci, který se už nějakou dobu snaží nepřicházet o zákazníky, odvážnou službu zprostředkuje taky švédská firma Klarna, která se na buy now, pay later služby už nějakou dobu úspěšně specializuje.

Migrace. Která země vás napadne, když se řekne marihuana? Nizozemsko, že? V tom případě je možná nejvyšší čas poupravit si svoje zautomatizované reakce. Nizozemsko sice dekriminalizovalo marihuanu už v roce 1976 a proslulo díky svým coffee shopům, ale o moc dál se od té doby nedostalo, zatímco jiné státy se rozhodly pro úplnou legalizaci. A hádejte, co to s tamním konopným průmyslem dělá…

Zdraví za milion. Tíží vás pár kilo navrch, stres, věčně vibrující telefon a možná jen prachsprosté nedospání? Nejste v tom sami. Čeští manažeři či majitelé zajetých firem a značek mají často podobný pocit a minimálně jednou, spíš dvakrát za rok ho jezdí někam shodit. Někteří se tím chlubí více, jiní chtějí zůstat inkognito. Tohle jsou každopádně destinace, kde je můžete načapat a kde taky můžete udělat něco dobrého pro sebe.