skip to main content

Jeff Bezos koupil nejdražší dům v LA. Stál ho osminu procenta hodnoty jeho majetku

Máte 1 minutu?

Emise. Akcie Tesly se v poslední době překonávají, takže se není co divit, že se toho automobilka, jejíž zadlužení se na konci loňského roku vyšplhalo skoro na 12 miliard dolarů, rozhodla využít a upíše jejich nový balík za až 2,3 miliardy dolarů. A to i přesto, že ještě před dvěma měsíci o něčem takovém Elon Musk nechtěl ani slyšet. Nyní ale půjde příkladem a v ohlášené emisi hodlá sám nakoupit za 10 milionů. I přestože firmu znovu prošetřuje americká Komise pro kontrolu cenných papírů.

O čem jste si povídali. Duch Jeffreyho Espteina nepřestává řádit ve světě vlivných a bohatých. Nejnověji má kvůli finančníkovi se zálibou v mladých dívkách, který loni spáchal sebevraždu během vazebního čekání na soud, potíže další jeho známý, šéf britské banky Barclays Jes Staley. Příslušný dohledový úřad nyní zajímá, jestli své kolegy dostatečně informoval o povaze svého vztahu s Epsteinem.

MWC nebude. Z největšího světového veletrhu mobilních technologií, který se měl za deset dní rozjet v Barceloně, letos nic nebude. Kvůli obavám z koronaviru se z MWC, kde se měly letos ve velkém prezentovat čínské firmy, odhlásilo už tolik vystavovatelů, že to vzdali i organizátoři a s odvoláním na zajištění bezpečnosti účastníků akci bez náhrady zrušili.

partner Forbes Espressa
Reklama
Můžete se na ni spolehnout a vždycky je tu pro vás. Dva pádné argumenty, proč je platforma ABRA Gen tím nejlepším adeptem na dlouholetý vztah. Zamilujete si ji jako integrační platformu pro svůj byznys, protože je intuitivní, přehledná a přizpůsobivá. Sbírá data celé firmy, chytře je třídí a vyhodnocuje. Je bezpečná a dostupná odkudkoliv.

Máte 5 minut?

Domek pro Lauren. Jeff Bezos koupil pro sebe a svou přítelkyni Lauren Sanchez tu vůbec nejdražší rezidenci v Los Angeles (paywall). Za tzv. Warner Estate, který vznikl ve třicátých letech minulého století pro spoluzakladatele filmového studia Warner Bros. Jacka Warnera a k němuž kromě luxusní megavily (v níž má být i dřevěná podlaha, po které chodil Napoleon) patří obrovské zahrady, několik domů pro hosty, golfové hřiště nebo vlastní benzinka, zaplatil nejbohatší muž planety pro LA rekordních 165 milionů dolarů. Tedy zhruba osminu procenta svého 130miliardového jmění, jak trefně poznamenává The Verge.

Tam a zase zpátky. Jestli mezi 1. březnem a 31. srpnem tohoto roku plánujete letět z pražského Letiště Václava Havla mimo země schengenského prostoru, tak se připravte na to, že se trochu projdete. Na Terminálu 1 se bude totiž rekonstruovat třídírna zavazadel, a část cestujících si tak bude muset jít zhruba 10 minut  odbavit zavazadla na Terminál 2. A pak se zase vrátit zpátky. Anebo si neberte kufr.

Dobrá zpráva! Google nadělil všem uživatelům svého internetového prohlížeče (Chromu) opožděný vánoční dárek jeho nejnovější verze s označením 64, která byla spuštěna v lednu, už nedovoluje otravné automatické přehrávání zvuků a videí. Tedy pokud nenačtete stránku, kterou Chrome vyhodnotí jako vaši oblíbenou…

Máte 10 minut?

Nepovedlo se to. Když Nestlé před dvěma lety představovalo svůj nápad, jak vyrábět méně sladké cukrovinky z nového, tzv. strukturovaného, cukru, někteří lidé z oboru to viděli jako jasnou cestu do budoucnosti. Jenže se spletli. Švýcarský potravinářský kolos teď oznámil, že poptávka po zdravějších tyčinkách Milkybar Wowsomes, které vyráběla olomoucká čokoládovna Zora a prodávaly se v Británii a Irsku, byla natolik neuspokojivá, že s nimi končí. Hledání méně sladkého cukru ale Nestlé nevzdává a pracuje na novém tipu, který by chtělo představit příští rok.

Proč se líbáme? Je den svatého Valentýna, a ať už ho chcete slavit coby svátek zamilovaných, nebo ne, odpověď na tuhle otázku by vás mohla zajímat. Bohužel žádná jednoznačná neexistuje. Zajímavá je ale teorie, podle které je polibek důsledkem toho, že mají lidé na rozdíl od zvířat dost špatný čich a aby ucítili feromony svého protějšku, musejí se k němu dostat co nejblíž, nebo ta, která tvrdí, že polibek je znamením závazku, protože podělit se o bakterie a nemoci jen tak s někým nechceme. Hm?

Král. David Pastrňák zažívá životní sezonu. Už teď má stejně bodů (81) jako za tu loňskou a před sebou ještě 24 zápasů – pokud mu vydrží zdraví. Česká hvězda NHL přitom pochází z velmi skromných poměrů a třeba vysněnou hokejku za dva a půl tisíce korun si malý sportovec přál pod stromeček tři roky za sebou, než na ni jeho máma samoživitelka zvládla našetřit. Rozhovor s Davidem Pastrňákem i jeho maminkou Marcelou najdete v aktuálním tištěném Forbesu, tady ale máte webovou ochutnávku.