skip to main content

Jony Ive skončil v Applu, jeho jméno zmizelo z webu

Máte 1 minutu?

Krym, Rusko. Apple podlehl tlaku a připojil se ke Googlu a dalším technologickým firmám a začal ve svých aplikacích zobrazovat ukrajinský Krym, který před pěti lety zabralo Rusko, jako ruské území. Ale pouze pokud ho hledáte v Rusku, v jiných zemích patří stále Ukrajině. Vítejte ve věku digitální kartografie!

Sever vs. jih. Největší finanční blahobyt a vysokou úroveň finanční gramotnosti v Evropě najdete nepřekvapivě v Německu a Rakousku, nejhůř na tom je naopak Řecko a – možná už trochu překvapivě – Litva. Vyplývá to z šetření švédského Intrum AB, kterému také vyšlo, že v Česku máme jedno z nejnižších úvěrových zadlužení.

Stalo se to teď. Apple ještě jednou. Jony Ive v něm už totiž definitivně skončil. Když legendární designér v létě oznamoval, že z Cupertina odchází, obsahovaly všechny zprávy neurčité sdělení, že se to stane někdy během roku. Stalo se to teď. Bez fanfár a potichu zmizelo jméno i fotka milovníka minimalismu ze seznamu manažerů Applu.

partner Forbes Espressa
Reklama
Zjednodušte si život a věnujte se tomu, co vám přináší skutečnou radost. Naši privátní bankéři vám pomohou s komplexní správou majetku a při hledání nejvhodnějších příležitostí k jeho dlouhodobému zhodnocení. Už jste si vyzkoušeli komfort privátního bankovnictví?

Máte 5 minut?

Záchrana z pouště. Italský módní dům Roberto Cavalli, ten, co si tolik libuje v oblečení se zvířecími vzory, si může oddychnout. Po dlouhém hledání někoho, kdo by si ho koupil, se stal součástí dubajské skupiny Damac Properties, provozující luxusní hotely a obchodní domy. Ve světě luxusu, kde dominují silné konglomeráty, se florentská značka těžko prosazovala. Teď ji čeká i navrhování interiérů.

Jako houby po dešti rostou v Praze luxusní hotely. Ten zatím poslední oznámila tento týden developerská skupina UBM, která přestavuje na hotelový komplex bývalé sídlo IPB banky. Až vznikne, tak ho bude provozovat společnost Hyatt a do Prahy umístí butikový koncept Andaz. Lifestylový hotel nejvyšší kategorie, který bude teprve čtvrtým zařízením svého druhu v Evropě.

Jako nejbohatší na zemi. Život na vysoké noze, minimálně v Americe, vyšel letos zase o něco dráž, konkrétně o 3,4 procenta dráž než loni. Kolegové z amerického Forbesu už od roku 1982 sledují ceny toho nejluxusnějšího zboží a služeb a pro letošek se to má zhruba takhle.

Máte 10 minut?

Král. Jake Burton Carpenter v podstatě vymyslel snowboard. První prkna vyrobil ve třiadvaceti, v roce 1977, kdy se na nich ale nesmělo jezdit v žádném lyžařském středisku ve Spojených státech. Carpenter se nicméně postaral o to, že se z do té doby obskurního hobby stal masově oblíbený sport. Minulý týden Carpenter zemřel a tohle je poslední rozhovor, který Forbesu dal.

Najděte si o víkendu tři hodiny. A pusťte si Irčana. Očekávaná gangsterská epopej, kterou natočil Martin Scorsese pro Netflix (který si mimochodem postavil své první kino), je tady, a pokud máte žijícího režisérského klasika rádi, není co řešit.

Předplaťte si Forbes All You Can Read do 30. 11. 2019 a prvních 250 nových předplatitelů získá láhev guatemalského rumu Zacapa 23. Pospěšte si, zásoby se tenčí.