skip to main content

Konec šéfa andílků. Zakladatel Victoria’s Secret odchází a impérium je na prodej

Máte 1 minutu?

Mr. VS končí. Miliardář Leslie Vexner, zakladatel Victoria’s Secret a dosud jeho šéf, jedná o svém konci ve firmě. Měl by odstoupit z křesla ředitele a ve hře je taky možnost, že by své prádélkové impérium prodal.

Zato Renault… má konečně nového šéfa. Zatracence Carlose Ghosna nahradí v křesle jeho rival, Luca de Meo. Bývalý vládce Seatu je v autoprůmyslu uznávaná osobnost, a tak je pro insidery asi největším překvapením, jak to, že Renaultu trvalo tak dlouho, než ho do svých řad naverboval.

Happy hypo. Životní minimalismus se čím dál víc prosazuje i do nemovitostí, už i Česko propadá fenoménu mikrobydlení a na vlnu naskakuje taky Hypoteční banka. Jako první z českých spořitelen teď nabízí možnost financování cool pididomečků i klasickou hypotékou. A abyste se měli čím pokochat a inspirovat, dali jsme dohromady i galerii českých tiny houses.

partner Forbes Espressa
Reklama
Chcete provozovat IT bez zbytečných starostí? Zajistíme správu, snížíme neočekávané náklady a investice a postaráme se o systematický rozvoj vaší IT infrastruktury. Navíc vám budeme díky naší pobočkové síti k dispozici po celé republice. Jsme XANADU a postaráme se o vaše IT.

Máte 5 minut?

Dcera jede! Studentka FAMU Daria Kashcheeva sbírá se svým loutkovým filmem jedno festivalové ocenění za druhým. Naposledy si do sbírky přidala vítězství v kategorii krátkých animovaných filmů na festivalu Sundance, což je pro filmaře brána na americký trh. Čerstvé vavříny můžou taky být divokou kartou při hlasování akademiků na Oscarech, kam je Dcera spolu s dalšími čtyřmi filmy nominovaná.

Dr. algoritmus. Zatímco WHO si nebezpečného čínského koronaviru pořádně všimla až 9. ledna a Američani ho zaznamenali jen tři dny předtím, tak už na konci prosince umělá inteligence BlueDot předpověděla nákazu virem i směry jeho rozšíření. Jak je to možné? BlueDot analyzuje volně dostupná data online od blogů přes zprávy ve všech jazycích až po veterinářské databáze. A taky se dostala k datům, kam lidé ze zasažené oblasti nakupovali letenky. Tyhle informace pak dává do souvislostí a posílá automatické upozornění na blížící se epidemii.

Opona, hrajem. Kamil Vacek je úspěšný byznysmen, který vybudoval miliardovou firmu a poznal hodně globálních CEO i dolarových miliardářů. A teď se nahlas zamýšlí nad úspěšnými lidmi, „o kterých se ve Forbesu nepíše“. Jak vypadá krize středního věku, když se ji snažíte úspěšně završit? Kolik rolí by měl člověk v životě hrát – a kolik jich dokáže uhrát aspoň obstojně? Všechno se dozvíte v jeho komentáři.

Máte 10 minut?

Koukat, ale nesahat. Americké herecké odbory se rozhodly regulovat průběh natáčení milostných scén a sepsaly sérii návodů a doporučení pro „koordinátory intimity“, což jsou lidé, kteří u filmu a televize asistují režii, scenáristům a hercům s natáčením lechtivých scén. Nově budou tihle koordinátoři mít vymezené regule, jak mají pracovat, aby se herci a herečky necítili během natáčení nepříjemně, nebo dokonce zneužitě.

A jedna bezpečnostní. Používáte WhatsApp? Pak si dejte bacha na tenhle stupidně jednoduchý trik útočníků, kteří se vám chtějí dostat do soukromí a ukrást data.