skip to main content

Lyft splnil, co slíbil. Ženy i muži si u něj vydělají stejně

Máte 1 minutu?

Přitlačíme. Transpacifická obchodní válka vstupuje do ještě vyhrocenější fáze. Amerika zavede od 1. září další desetiprocentní cla na čínské zboží v objemu až 300 miliard dolarů, čímž Donald Trump zpoplatní všechno, co z Číny do Ameriky proudí, včetně třeba iPhonů. Analytici mají jasno domácí spotřebitele to bude pěkně bolet.

Čistka. Ve Facebooku začali brát zasahování do politiky vážně. Nejvlivnější sociální síť světa proto zrušila 217 účtů, 144 stránek, 5 skupin a 31 účtů na Instagramu, které byly podle jejího kyberbezpečnostního oddělení skrytě napojené na vládu Saúdské Arábie a šířily její propagandu. Facebook se sice pochlapil, ale neoznámil nic, o čem by se už dlouho nešuškalo.

Jsou si rovni. Lyft slaví, jeho aktuální Gender Pay Equity Audit ukázal, že konkurent Uberu splnil to, co si před třemi lety předsevzal. Tedy že si u něj muži a ženy na srovnatelných pozicích vydělají plus minus stejně. Smutné je, že je to pořád něco neslýchaného nejen v Silicon Valley, ale vlastně i kdekoliv jinde na světě.

tip Forbes Espressa
Reklama
Nejlepší česká tenistka historie Petra Kvitová v mimořádně otevřeném rozhovoru, nejlépe placený sportovec Česka Tomáš Satoranský a příběh jeho přestupu, nový Pupp, Kogo & syn a k tomu premiér Česka ve válce s českými miliardáři. To je srpnový Forbes. Čtěte teď, teď, prostě teď!

Máte 5 minut?

Cashing out. I miliardáři si čas od času potřebují udělat radost. Jeffa Bezose baví dobývat vesmír, a tak prodal další várku akcií Amazonu v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, aby měl peníze pro svou kosmickou lásku Blue Origin. Na tom, že je nejbohatší na světě nebo že má v Amazonu největší individuální podíl, se nic nemění, v závodě o to, která soukromá společnost dobude vesmír jako první, to ale může být významný krok. A na pár dalších ještě Bezos má, ve třetí nejhodnotnější firmě světa mu zbývá ještě podíl za asi 110 miliard dolarů.

Měl jsem sen. London Stock Exchange, pokud půjde všechno podle plánu, koupí za 27 miliard dolarů zadluženou společnost Refinitiv, která se specializuje na poskytování finančních informací. Provozovatelé londýnské burzy by si tím rádi zajistili lepší budoucnost, ve které by dokázali šířkou svého servisu konkurovat Bloombergu.

Protřepat, nemíchat. Český barman Alex Kratěna je druhý nejvlivnější barman na světě. Úctyhodnou pozici mu přisoudil britský magazín Drinks International a jeho letošní seznam stovky nejvlivnějších osobností barové branže. Kromě bývalého šéfbarmana slavného londýnského Artesianu se do první půlky prestižního žebříčku vešel ještě jeden Čech  Zdeněk Kaštánek.

Máte 10 minut?

Eugenika 2.0. Jeffrey Epstein, padlý finančník s přílišným sexuálním apetitem, byl asi ještě výstřednější, než jsme si mysleli. Sice čelí obvinění ze zneužívání nezletilých dívek a za dřívější prohřešky mu už hrozilo i doživotí, na to asi nejpikantnější ale teď upozornil deník New York Times  Epstein měl v plánu vytvořit novou lidskou super rasu. Za použití genetického inženýrství, umělé inteligence, vlastního DNA a dvacítky žen na svém ranči v Novém Mexiku.

Další plány. Ráda bych zkusila podnikat, mít vlastní beauty salon. Už pro něj hledám vhodný prostor, takže jestli víte o nějakém místě v Praze – aspoň 200 metrů čtverečních kousek od centra a s parkováním –, dejte vědět. Ne, tohle není začátek success story neznámé kadeřnice, to své plány, co dál, popisuje česká tenisová star Petra Kvitová. Jak si pozorní čtenáři o kousek výš všimli, velký rozhovor s ní najdete v srpnovém vydání našeho tištěného bratra, ochutnávku máme ale už tady.

Zašívárny. A přihodíme ještě pár tipů na odpočinkově-labužnické výlety. Respektive ne my, ale gastroguru Lukáš Hejlík, který pro nás vybral 10 zdánlivě nejzastrčenějších míst od okraje Českého Švýcarska po Beskydy, kam se vypravit nejen za dobrým jídlem. Co chtít na víkend víc, že?