skip to main content

Marie Kondo z domovů lidí vyházela věci. Teď jim chce prodat ty své

Máte 1 minutu?

Vykřičet to do světa. Airbnb se stalo sponzorem příštích paterých olympijských her a zařadilo se tak po bok jmen jako Coca-Cola, Alibaba nebo Toyota. Jde o vůbec první deal tohoto typu, který kalifornská ubytovací a zážitková platforma uzavřela. Půl miliardy dolarů je hodně peněz, ale jde o Tokio, Peking, Paříž, Milán a Los Angeles – tedy města, která v rámci Airbnb patří mezi největší trhy (Airbnb u příležitosti her také pochopitelně pomůže s ubytováním). Blíží se IPO a vysoce valuovaný jednorožec tu volnou cash evidentně má, takže thumbs up.

Bye, bye, nikoli Miss American Pie, ale John Legere. Legendární „bláznivý“ CEO amerického T-Mobilu oznámil, že po sedmi letech u kormidla končí. Legere se proslavil jednak svými ostrými řečmi stran konkurenčních společností a jejich šéfů, ale primárně otočkou, kterou s T-Mobilem, onehdá problémovým operátorem, dokázal udělat. Prvního května 2020 nicméně na jeho místo nastoupí dosavadní COO Mike Seivert.

600 milionů dolarů pro Kylie Jenner. Přes 100 let stará americká kosmetická firma Coty chce zasáhnout mladší generaci, a tak se rozhodla koupit 51procentní podíl v kosmetickém projektu „nejmladší self-made miliardářky“ světa Kylie Jenner. Zaplatit za něj má 600 milionů dolarů, čímž Kylie Cosmetics ohodnotí na 1,2 miliardy dolarů. Mladá kráska by měla zůstat hlavní tváří své značky i nadále.

partner Forbes Espressa
Reklama
Hlavním cílem HANÁK INTERIOR CONCEPT je umožnit klientům vytvoření dokonale sladěného, vysoce kvalitního a komfortního domova. Již nemusíte ztrácet čas návštěvou velkého počtu prodejců a při každé příležitosti řešit dilema, zda bude provedení či barva mezi sebou alespoň trochu ladit. HANÁK vám sladí interiér materiálově, barevně a v jednotném designu.

Máte 5 minut?

Zůstat relevantní. Ford poprvé za 55letou historii ikonického modelu Mustang nalepil jeho logo také na nesportovní vozidlo s více dveřmi. A co víc – na SUV. A co ještě víc – elektrické! Cválajícího koně mezi světly nosí nový elektromobil s názvem Mustang Mach-E, který automobilka představila tuto neděli v Los Angeles. Mustang, který nepochybně přitáhne pozornost, ale také bude zvyšovat očekávání, vyjede do prodeje později v příštím roce se zahajovací cenovkou 44 tisíc dolarů.

Pumpa za všechny prachy. Může to být spor, který naučí české architekty a stavaře nekopírovat dílo jiných. Zatímco většina plagiátorských případů se táhla roky – ten vůbec nejdelší, o údajném zkopírování nástupního prstu terminálu pražského letiště, po 18 letech ještě neskončil –, tady bylo v zásadě hotovo za čtyři dny. Jakkoli bizarně to přitom může znít, jde o benzinku.

Vyházejte krámy a kupte si ty mé, jako by říkala guru uklizené domácnosti Marie Kondo. Několik let poté, co svět obletěly její knihy, pořady či konzultace, se pětatřicetiletá podnikatelka pouští do e-commerce. Její internetový obchod nabízí více než stovku produktů, které ve vás mají vzbuzovat radost. Naprosto geniální.

Máte 10 minut?

THC, ale ne pouze. O „vapovací“ zdravotní krizi bylo napsáno mnoho, nicméně ne vždy jsou informace úplné a přesné. Kolegové v The Verge udělali všem, kdo se o téma zajímají, velkou službu a přinesli perfektně vyzdrojovaný článek, který navíc konstantně aktualizují. V jednu chvíli se například tvrdilo, že záhadná plicní nemoc postihla jen ty, kteří vapovali náplně s THC, a přitom někteří z pacientů uvádí, že používali pouze nikotinové látky.

19 druhů úsměvů, ale jen šest jich znamená, že se máme fajn. Výsledek byť jedné studie podtrhuje, s jakou opatrností musí společnosti přistupovat k tolik skloňované umělé inteligenci, která má posuzovat lidské emoce a náladu. Na biasy, jež se můžou ve snaze zefektivnit fungování organizace pomocí AI objevit, se podívali v Harvard Business Review.