skip to main content

McDonald’s vyrobil ekologicky nezlikvidovatelná papírová brčka

Máte 1 minutu?

Pandořina skříňka. Čínský jüan včera po více než 10 letech oslabil na kurz 7 : 1 vůči dolaru, a postaral se tak o infarktový start nového týdne pro celý finanční svět. I když to čínská vláda nepřiznala, neexistuje nikdo, kdo by si nemyslel, že své měně na tuhle hladinu nepomohla, aby zmírnila dopady minulý týden ohlášených amerických cel. A všichni se teď bojí, že v téhle praxi bude pokračovat, udělá si z jüanu zbraň a obchodní válka s Amerikou se dostane na úplně jiný, globální level.

Překvápko. Nečekané zprávy přišly i z banky HSBC. Největší evropský finanční dům co do počtu aktiv se po 18 měsících dohodl se svým CEO Johnem Flintem, že si každý půjdou svou cestou. Flint přitom pro HSBC pracoval na různých pozicích už 30 let a banka taky zároveň ohlásila solidní výsledky za první pololetí. Na současné globální výzvy to ale nestačí.

Love is love. Anebo taky ne. Záleží na tom, v jaké části světa se pohybujete. Že to tak je, se teď přesvědčila Coca-Cola, která v Maďarsku v rámci souběžné kampaně s hudebním festivalem Sziget, jehož letošní téma je „Love Revolution“, rozjela reklamy s hetero- i homosexuálními páry. Hashtag #loveislove se ale nesetkal s pochopením a Coca-Cola čelí volání po bojkotu svých limonád i petici požadující stažení reklamy.

partner Forbes Espressa
Reklama
Předplaťte sobě nebo blízkým Forbes nebo Forbes All You Can Read v měsíci srpnu a získejte poukázku v hodnotě 2000 Kč na veškerý sortiment v obchodech Blažek.

Máte 5 minut?

Titáni. Jižní Čechy mají něco do sebe. Je tam krásně a taky tam najdete nemalou část českého top byznysu. Vlastislav Bříza, Milan Teplý, Ivo Geršl a Vladimír Heluz vládnou firmám se souhrnnými tržbami přes 14 miliard korun, ziskovostí EBITDA kolem 1,3 miliardy a zaměstnávají téměř pět tisíc lidí. Tipnete si, která společnost byla loni nejziskovější, která měla největší tržby a který majitel se důsledně vyhýbá publicitě?

I mistr tesař… Papírová brčka jsou pro občerstvovací řetězce, které nechtějí přijít o uvědomělé zákazníky, v podstatě nutnost. A taky pořádný bolehlav, protože vyrobit takové, které se hned nerozplizne, není jen tak. McDonald’s se teď povedl druhý extrém. Svá papírová brčka udělal sice z šetrných materiálů, ale tak silná, že se nedají ekologicky zlikvidovat a restaurace je doporučují házet klasicky do směsného odpadu.

Chce to čas. Ti z vás, kdo před fastfoodem dávají přednost pomalému jídlu, by měli zbystřit teď. V Praze totiž v půlce června otevřel podnik, který staví na tom, že dobré jídlo vyžaduje i patřičnou časovou dotaci. Jmenuje se Bockem a jeho specialitou jsou degustační snídaně, během nichž dostanete tři chody, které do sebe rozhodně rychle házet chtít nebudete.

Máte 10 minut?

Realita, prostě. Ed Razek z Victoria’s Secret kapituloval a dal práci první transgender modelce v historii firmy. Ještě loni v listopadu přitom jednasedmdesátiletý kreativní šéf upadajícího prádélkového kolosu tvrdil, že na přehlídkách trans modelky nechce. Protože tyhle show jsou „snové“. Teď ho bude zachraňovat Brazilka Valentina Sampaio.

Nesmrdím. Jak už Ed Razek ví, trendy jsou neúprosné a momentálně diktují různě vystupňovaný návrat k přirozenosti včetně toho, že se přestanete mýt mýdlem. Dermatologické verzi paleo diety propadá stále více lidí, kteří věří, že nejlépe je očistí hodné bakterie, s nimiž budou žít v přátelské symbióze. A kupodivu se jejich sny snaží naplnit i celé byznysové odvětví.

Bez lidí. Půlka prázdnin je za námi, ale podívejte se na to pozitivně – druhou půlku máme teprve před sebou. Co s ní? Co takhle navštívit místo, kde se nebudete muset prodírat davy turistů? Jestli se vám tahle představa zamlouvá, těchto šest tipů je právě pro vás.