skip to main content

Messenger, Instagram a WhatsApp čeká velké spojování

Máte 1 minutu?

Integrace. Velký taťka Facebook plánuje spojit všechna svá děťátka, Messenger, Instagram i WhatsApp, dohromady. Zatímco produkty budou dál fungovat jako samostatné aplikace, jejich technologická infrastruktura se sjednotí a uživatelé si budou moci posílat zprávy napříč jednotlivými službami. Vývojáři navíc dostali od Zuckerberga úkol dodat do všech služeb koncové šifrování.

Dokud se to nevyřeší, s instalací 5G zařízení od Huawei v Evropě raději počkáme, hlásí Vodafone. Druhý největší mobilní operátor na světě slovy svého CEO Nicka Reada upřesnil, že dál diskutuje se zástupci vlád, úřady, bezpečnostními složkami i zástupci Huawei. Read nezapomněl dodat, že Číňané jsou pořád klíčovými dodavateli v segmentu telco vybavení a celá debata o Huawei se podle něj nese na velmi „zjednodušené úrovni“.

Ale jinak dobrý. V segmentu chytrých telefonů problémy Huawei nejsou zatím znát, loni firma totiž prodala o 30 procent víc kusů než v roce 2017. Do konce roku 2020 plánuje sesadit Samsung a stát se tak největším světovým prodejcem smartphonů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Navštivte Veletrh soukromých internátních škol, který se koná 7. února. Budete mít možnost setkání se zástupci špičkových soukromých škol z USA a Kanady a rovněž možnost konzultace s experty na studium v zahraničí - IQ Consultancy. Veletrh se bude konat ve Four Seasons Hotel Prague, vstup je zdarma a registrace je nutná.

Máte 5 minut?

Pokusí se to skončit. Řeč je o USA a Číně, jejichž vyjednavači se schází tento týden ve Washingtonu ve snaze ty obchodní války už nějak utnout. Čas mají do 1. března, jinak budou výhrůžky ze strany prezidenta Trumpa eskalovat (třeba v podobě navýšení dovozních cel z 10 na 25 procent). Tohle jsou tři nejpravděpodobnější scénáře, které mohou nastat.

Pan Starbucks. Mimochodem, 2020 tu bude cobydup a Donaldu Trumpovi se rýsují případní protikandidáti. S kandidaturou koketuje i bývalý CEO Starbucks a 280. nejbohatší muž planety podle Forbesu Howard Schultz. Pokud do toho půjde, chce se profilovat jako nezávislý, což se hrubě nelíbí demokratům, a novináři za oceánem Schultze hodnotí spíš jako nominanda, který by to Trumpovi hodně usnadnil.

Meetingy jsou zlo, ale taky způsob, jak pěkně vydělat. Alespoň v to věří Airbnb, protože tento 30miliardový startup právě investoval do dánské firmy Gaest, specializující se na rezervaci míst, kde si můžete dát schůzku nebo offsite brainstorming nad novým produktem. Uvidíme, jak nová akvizice pomůže Airbnb při IPO, které může podle některých signálů proběhnout už tento rok.

Máte 10 minut?

Špinavé prádlo. Ví, jaké drogy (pravda, dnes už spíš bylinkové čaje) nosí po kapsách U2, jak moc se potí Beyoncé i v čem se válí Madonna. Těm všem totiž Hans-Jürgen Topf pere oblečení a kostýmy na jejich turné. „Prádlo na tours nikoho nezajímalo, nikdo se o něj neuměl starat nebo udělat si systém, dokud jsem s tím nepřišel já.“ Chytlavá reportáž o tom, že uchopit svou vášeň a být v ní nejlepší na světě může vést k velezajímavé kariéře, uznání a procestování celého světa k tomu.

Dožít se 100 let? O. K., někomu z nás se tohle přání možná splní, ale Davidu Aspreymu je to málo. Vynálezce nadnápoje Bulletproof Coffee chce žít až do 180 let a investoval do toho už přes jeden milion dolarů. Což znamená striktní dietu, 100 potravinových doplňků denně, pravidelné vpichování vlastních kmenových buněk do různých částí těla (včetně intimních partií), pohodku v hyperbarické komoře nebo létání v brýlích se žlutými skly.

Tohle by Steve Jobs nechtěl. „Jobs chápal iPhone jako něco, co nám pomůže s jistým počtem činností – třeba s posloucháním hudby, telefonováním, navigováním. Nesnažil se radikálně změnit rytmus každodenního života jeho uživatelů. Jenže chytré telefony se staly naším neustálým společníkem. Namísto zdokonalování aktivit, které existovaly před nástupem této technologie, zcela změnily to, čemu věnujeme hlavní pozornost.“ Přečtěte si celé zamyšlení digitálního minimalisty Cala Newporta.

Piráti v Sao Paulu. Tahle černá krabička vysílá filmy, tisíce televizních programů i obsah ze streamovacích služeb včetně Netflixu za zlomek toho, kolik by stálo platit všechny služby zvlášť. V Brazílii a celé Latinské Americe je popisovaný vysílací box velmi populární – a taky zcela ilegální. Jak organizovaný zločin pirátsky dodává Game of Thrones do milionů brazilských domovů.