skip to main content

Microsoft to zase zkouší s telefony. Představil skládací Surface Duo

Máte 1 minutu?

Keynote! Ani po smrti Steva Jobse nikdo netrumfnul Apple v hypu kolem keynotů. Ale ještě to nutně nemusí znamenat, že konkurenční keynoty by byly nezajímavé. Včera nás Microsoft na svém každoročním hardwarovém eventu zahltil novými zařízeními: notebookem, který vypadá jako dva tablety svařené k sobě, notebookem s procesorem ARM, sluchátky, která přepisují řeč… a nakonec i skládacím telefonem. S Androidem! Poté, co se Microsoft zbavil svého Windows Phonu, popravdě neměl moc jiných možností, jak se vrátit do světa smartphonů. Tady najdete to nejdůležitější z keynotu sestříhané do 10 minut.

Mediální deal podzimu. Dva mileniálské mediální domy se spojují: Vice včera koupil ženský lifestylový online magazín Refinery29. Cena transakce zatím není veřejná, ale podle nedávné valuace Refinery29 (400 mil. dolarů) můžeme odhadovat, že šlo právě o stovky milionů. Vice poslední dobou nezažívá příliš zlaté časy a oznámená akvizice je jedním z prvních konkrétních kroků CEO Nancy Dubuc, jak médium vyvést z krize. Dohromady mají Vice a Refinery zásah přes 350 milionů čtenářů měsíčně.

Kdy založit první firmu? Kolegové z americké redakce zanalyzovali data o firmách založených 400 nejbohatšími Američany a zjistili zajímavé věci. Nejdůležitější poučení: jestli se do žebříčku chcete dostat, musíte začít podnikat před čtyřicítkou, ideálně však už před třicítkou.

partner Forbes Espressa
Reklama
HANÁK New Collection přináší nové možnosti při tvorbě kompletních interiérů. Každý jistě ví, že kvalitní nábytek si zaslouží také kvalitní a stylové spotřebiče. Více inspirace najdete zde.

Máte 5 minut?

P.S.K.O.V. Dvě zprávy z Rusi! Ta dobrá je, že od roku 2003 klesla podle WHO roční konzumace alkoholu o nevídaných 43 procent. Horší zpráva je, že vývojové centrum prezidentské kanceláře začalo komerčně nabízet aplikace usnadňující hledání špíny na kohokoli. S produkty pod tajemnými jmény P.S.K.O.V. a Sherlock cílí například na pojišťovny. Kromě veřejných dat například ze sociálních sítí nebo inzertních serverů čerpá i z různých uniklých databází nakoupených na dark webu. Mrzí nás, že akronym první jmenované aplikace dělá špatné jméno městu, které se nedávno dostalo na seznam UNESCO.

Shadow ban. Už ani Instagram se nemůže dívat na rostoucí šikanu na sociálních sítích… a začíná konat. Nově umožňuje skrývat komentáře pod příspěvky tak, aniž by to jejich autor na první pohled poznal. Říká tomu Restrict. Chválíme!

Tip Forbes Espressa. Chytré nabíjení elektroaut, první udržitelné městské čtvrti nebo blockchainový trh s emisemi. Konference Share Your Energy spojí energii, udržitelnost a byznys. Poznejte nejzajímavější tech inovátory z Británie, Estonska nebo Španělska i zelené plány firem v Česku. Už 16. října v Praze.

Čistí čistě, že se sami vidíte. Možná jste loni zaznamenali zprávu o tom, jak nizozemská nezisková organizace Ocean Cleanup vyvíjí speciální loď na zachytávání a sběr plastů z oceánů. Teď se Ocean Cleanup vrací a vzkazuje: „Už nám to funguje!“ Zatím jde prý o prototyp s hodně mouchami a do stadia, které by umožňovalo sběr ve velkém, má daleko, ale i tak sklízí chválu a úspěch.

Máte 10 minut?

Make Africa great again! Kde mimo Spojené státy mají nejraději Donalda Trumpa? Izrael byste asi do top 3 tipnuli, možná i Jižní Koreu kvůli jeho zájmu o vztahy na poloostrově… ale mnohé překvapí africká velmoc Nigérie: i přes Trumpův výrok, ve kterém nazval africké země „sh*thole countries“, ho Nigerijci mají rádi.

Nutné zlo? Mítinky, porady… co dělat, aby nebyly k nevydržení? Pokud by měly být svolány jen slepě ze zvyku nebo kvůli pravidelnosti, i když nemáte téma a cíl, raději je nedělejte vůbec. Podrobněji k tématu v naší rubrice Jak být lepší.

Karel Gott (immer) mit uns. Ve věku 80 let včera zemřel Karel Gott. Na mistra české pop music (a také nejprodávanějšího Čecha) vzpomínáme v redakci, vzpomíná na něj Jaz z Opráskůraper Bushido. R.I.P.