skip to main content

Motorola Razr je zpět. Z ikonického véčka je skládací smartphone

Máte 1 minutu?

Revoluce. Ford by měl v neděli ukázat něco, z čeho nebudou mít zapřísáhlí milovníci klasických aut radost (ale nakonec mu to jako u ostatních odpustí) – nového Mustanga, který sice bude mít na kapotě chromového koně, pod ní ale elektromotor. A taky to bude SUV.

Že budoucnost je elektrická, tuší snad už všechny automobilky. Daimler, výrobce Mercedesů, se na ni kromě nových aut chystá i výraznými personálními změnami. Aby měl na vývoj, hodlá na HR celosvětově ušetřit 1,4 miliardy eur a taky propustí 10 procent svých manažerů (paywall).

Návrat do minulosti. Motorola Razr je zpět. Legendárnímu placatému véčku přibyla do jména číslovka 2019, a zatímco zvenčí vypadá v podstatě stejně jako před 15 lety, uvnitř prošlo totálním upgradem a stal se z něj ultramoderní skládací smartphone. A aktuální je i cena, něco kolem 40 tisíc korun.

partner Forbes Espressa
Reklama
Obleky na míru z Krejčovství Blažek nosí i Tomáš Satoranský. Novou kolekci obleků z látek Lanificio F.Lli Cerruti jsme s Tomášem fotili v Barceloně.

Máte 5 minut?

Tady ne. Kanadský miliardář Guy Laliberté, spoluzakladatel Cirquu du Soleil, je momentálně na Tahiti, ale místo pláží poznává tamní vazební věznici. Dostal se do ní kvůli pěstování marihuany, kterou sám prý užívá ze zdravotních důvodů. Tahitské úřady ho ovšem podezírají, že ji chtěl prodávat.

My taky!! I Apple lační po zdravotních údajích, představil proto novou aplikaci Research App (paywall), která bude od všech uživatelů iPhonů a Watch, kteří se do ní přihlásí, cenná data sbírat. Apple věří, že lidé budou mít zájem, aby se jeho prostřednictvím zapojili do nejrůznějších vědeckých studií, a on by mohl na oplátku na jejich výsledcích stavět nové health produkty.

Odškodné. Patnáct zemí včetně Austrálie, Ameriky, Indie nebo Nového Zélandu požaduje od Velké Británie a Evropské unie kompenzace za brexit. (Možné) rozdělení lukrativního evropského trhu bude pro tyto země znamenat vyšší dovozní cla a to by podle stěžovatelů porušilo systém výjimek a slev pro vybrané produkty, který zaštiťuje WTO.

Lukrativní džob. Průměrná cena sponzorované fotografie na Instagramu vyrostla ze 134 dolarů v roce 2014 na 1642 dolarů letos. A i ostatní influencerské příjmy zažívají raketový vzestup – sponzorovaný blog post vyskočil ze 407 na 1442 dolarů, tweet z 29 za 422 a tak dále. Konec tradiční reklamy to prý neznamená, není ale načase změnit místo? Nebo je to bublina?

Máte 10 minut?

Nic moc. „V Ledovém království 2 postavy vystřídají víc šatů než Beyoncé na svém koncertě. Většina animovaných disneyovek má sice za úkol podporovat prodej kostýmů na dětské party, žádná ale ještě neměla tak očividně v plánu rozjet celou módní řadu.“ Jestli máte malé dítě, tak vás návštěva kina příští týden nemine, a pokud jste masochisti a chcete vědět, co vás čeká, přečtěte si recenzi. Šaty jsou jen špička ledovce.

Na zemi jako ve vzduchu. Hotelový řetězec Four Seasons nabízí svým extra movitým klientům čtyřikrát do roka i hodně luxusní cestu kolem světa. Existuje ve čtyřech trasových variantách, ani na jedné by neměl být poznat rozdíl, jestli jste zrovna v hotelu, nebo v letadle, a jedna vede přes Prahu.

P. S. Počasí se má sice lepšit, ale tmy bude pořád víc, tak zpozorněte. Netflix si udělal jméno skvělými seriály z vlastní produkce, byla by ale škoda přehlížet stejně podařené filmy. Začít můžete třeba už o víkendu s touhle desítkou.