skip to main content

Na YouTube a Google míří žaloba za diskriminaci od LGBT aktivistů

Máte 1 minutu?

Nemáte nás rádi. Skupina LGBT aktivistů podala v Kalifornii žalobu na YouTube a jeho matku Google za diskriminační přístup ke svým videím. Konkrétně YouTube viní z toho, že jim omezuje příjmy, protože odstraňuje reklamy obsahující slova jako gay nebo lesba a limituje také dosah a dohledatelnost jejich videí. Že by příliš citlivě nastavené uživatelské podmínky?

Loupežník. Obchodní válka neválka, Jacku Maovi se daří. Alibaba Holding oznámil výsledky za Q2 a překvapil ještě lepšími čísly, než se čekalo: tržby největší čínské e-commerce firmy meziročně vyrostly o 42 % na 16,7 miliardy dolarů a čistý zisk se více než zdvojnásobil na 3,1 miliardy. Co za to může? Podle spoluzakladatele Josepha Tsaie dvě věci  demografie a digitalizace čínské společnosti.

Převrácená výnosová křivka. Finančnická noční můra je už zase tady. Investice do krátkodobých vládních dluhopisů jsou v USA a Británii výhodnější než ty do dlouhodobých, a to se považuje za investiční nesmysl a jasné znamení, že recese klepe na dveře. Ve středu z toho měl leckdo málem infarkt, včera se ale trhy uklidnily a množí se názory, že to, co platilo dřív, už dnes neplatí. Takže co? Uvidíme.

partner Forbes Espressa
Reklama
Luxusní bydlení se zahrádkou a terasou v centru Prahy pod Petřínem navržené designérkou Ivankou Kowalski. Kuchyňský kout se spotřebiči Miele, obývací pokoj s biolihovým krbem, designové osvětlení, v koupelnách velkoformátové mramorové obklady s vybavením značky Villeroy & Boch. Služby recepce 24/7, garážové stání, sklep. Rezidence Sacre Coeur2 získala mezinárodní ocenění MIPIM v kategorii „Best Residential Development“.

Máte 5 minut?

Na greenu. Vysoký Újezd u Prahy je momentálně epicentrem evropského golfu. Na kraji této obce leží hřiště Albatross a špičky druhé nejlepší golfové soutěže světa European Tour na něm soupeří o milion eur a titul šampiona Czech Masters. Nic z toho by se ale nedělo, kdyby nebylo 19. nejbohatšího Čecha Jiřího Šimáněho a jeho lásky k dokonale upravenému trávníku.

Baterky. Vision Fund, jeden z nejvýznamnějších investičních fondů současnosti, udělal další investici. Což nikoho nepřekvapí. Zajímavé ale je, že tenhle japonský disruptor svého oboru sáhl mimo své obvyklé technologické tutovky a poslal 110 milionů dolarů švýcarskému startupu Energy Vault a jeho betonovým věžím na uskladnění obnovitelné energie. Next big thing?

Telenovela. Whistleblower Harry Markopolos, který pomohl rozkrýt zpronevěru Bernieho Madoffa, se opřel do General Electric. Problémový obr podle něj uvádí nepravdivé informace o své finanční situaci a tají potenciální ztráty za 38 miliard dolarů, což je zhruba 40 % jeho tržní kapitalizace. Markopolosova 175stránková zpráva o stavu GE souzní s obavami některých analytiků, kteří už delší dobu upozorňují, že z firmy chodí podivné údaje. GE to ale odmítá a upozorňuje, že Markopolos pracuje pro fond, který vydělává na short sellingu.

Máte 10 minut?

S Gretou na palubě. Plavba švédské aktivistky Grety Thunberg z Anglie na klimatický summit do New Yorku mění směr. Místo plánované cesty podél irského pobřeží zamířila závodní jachta Malizia na jih ke Španělsku. Důvodem je špatné počasí – u Irska jsou velké vlny, což kapitán Boris Herrmann vidí na české aplikaci Windy! Tipnete si, co na to říká Ivo Lukačovič, který tuhle špičkovou předpověď počasí stvořil proto, aby mohl sám létat?

Do Toronta. Daří se i českému špionážnímu seriálu Bez vědomí, který se tři měsíce před svou premiérou na HBO dostal do programu zářijového Mezinárodního filmového festivalu v Torontu. Ten je u evropských snímků považovaný za vstupní bránu na americký filmový trh a ve filmovém byznysu platí za nejdůležitější akci druhé půlky roku.

Už brzy. Vesmírná cestovka Virgin Galactic ukázala interiéry svého luxusního přístavu Spaceport America, odkud by měli zákazníci, kteří zaplatili 200 a více tisíc dolarů za letenku, v první půlce příštího roku odstartovat svůj výlet do kosmu. Kontroverzní projekt v poušti Nového Mexika ležel 10 let ladem. S tím, jak se stupňuje závod o to, kdo vynese do vzduchu prvního vesmírného turistu, ale dostal obložení z italského mramoru a ručně opracovaného dubu a míří do něj prvních 100 zaměstnanců.