skip to main content
Forbes Espresso

NASA spolupracuje s Tomem Cruisem, chystají prý první film natočený ve vesmíru

Máte 1 minutu?

Odpáleno. Adam Neumann oficiálně vyhlásil válku SoftBank. Excentrický zakladatel a bývalý CEO WeWorku podal žalobu na konglomerát svého kdysi největšího fanouška Masajošiho Sona, ve které ho viní ze zneužití moci, když firma vycouvala z domluveného výkupu akcií WeWorku za tři miliardy dolarů v rámci balíku záchranných opatření. Nemalá část těchto akcií měla pocházet právě od Neumanna.

Číslo šest. U Elona Muska je pořád živo – od včera má šestého syna a od pátku, kdy během 75 minut vypustil do světa víc než deset peprných tweetů, včetně toho, že se chce zbavit většiny svého fyzického majetku, nabídl k prodeji dva své domy. Oba jsou v luxusní losangeleské čtvrti Bel Air a Musk by za ně rád dostal 40 milionu dolarů.

Škrtáme. Virgin Atlantic, za jejichž záchranu byl Richard Branson ochotný zastavit svůj karibský ostrov Necker, budou propouštět. A to něco přes tři tisíce lidí, což je necelá třetina veškerých jejich zaměstnanců. Aerolinky se také stahují z britského letiště Gatwick a odbory i labouristi už apelují na vládu, aby změnila názor a něco s tím udělala.

partner Forbes Espressa
Reklama
Dnes v 18:00 se můžete těšit na další lekci Forbes BusinessClass s Oliverem Dlouhým (Kiwi.com) a jeho tématem Jak přežít, když vám zmizí byznys ze dne na den. Jak se připravit na restart a jak odhadnout fungování cestovního ruchu po koronakrizi? Vstupenky jsou dostupné zde.

Máte 5 minut?

My taky. Propouštět se bude i v Airbnb, a to příští pondělí. Výpověď dostane zhruba 1900 zaměstnanců ze stávajících 7500, tedy přibližně každý čtvrtý. Firma také zastavuje veškeré zbytné projekty.

Podpora pokračuje. Poslanci prodloužili OSVČ možnost čerpání kompenzačního bonusu až do 8. června. Odmítli ale senátní návrh, aby se příspěvek v květnu a červnu navýšil na 700, respektive 900 korun. Včerejší rozhodnutí sněmovny tak zjednodušeně znamená, že se de facto nic nemění. Novela by měla ve Sbírce zákonů vyjít za několik dní a pak už můžete žádat na stránkách finanční správy.

Na večeři? Jestli máte naopak pocit, že je na čase zase pomoct někomu jinému, můžete to tentokrát zkusit s českými finediningovými restauracemi. Ty se rozhodla podpořit i značka Moët Hennessy, a tak když si teď pořídíte speciální voucher na večeři, dostanete k němu lahev dobrého vína. Co všechno dělají luxusní brandy napříč světem, se můžete podívat tady.

Máte 10 minut?

Dárek. Máte rádi Harryho Pottera a toužili jste vždycky slyšet, jak knihu, která celé kouzelnické šílenství odstartovala (tedy Harry Potter a kámen mudrců), předčítají Daniel Radcliffe, Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Eddie Redmayne a spousta dalších globálních celebrit? Pak jste se dočkali, od včerejška do léta najdete buď tady videa nebo zde (pouze ve Spotify) audia, v nichž se přesně tohle děje. V úterý všechno odstartoval Daniel Radcliffe.

Kdo jiný. NASA prý spolupracuje s Tomem Cruisem na vzniku prvního filmu, který se bude natáčet ve vesmíru. Zprávu, která fanoušky agenta Hunta asi jen těžko překvapila, oznámil na Twitteru správce NASA Jim Bridenstine. A i když se o chystaném filmu nic moc neví, odehrávat by se měl na ISS a další díl Mission Impossible by to být neměl. Too good to be true?

A jestli se vám stýská po cestování tady dole na Zemi, New York Times vás tento týden vezmou na Madagaskar. I tam je totiž na co se dívat.