skip to main content

Nejbohatší muž bude rozvedený muž. Manželství Jeffa Bezose končí

Máte 1 minutu?

Nejbohatší muž bude rozvedený muž. Jeff Bezos ve včerejším tweetu oznámil, že po 25 letech manželství se rozvádí. S MacKenzie Bezos chtějí zůstat přáteli, rodinou, you name it… my jen připomínáme, že aktuální jmění zakladatele Amazonu podle Forbesu činí 137 miliard dolarů.

Toyota místo Škody. Dlouhých 26 let byla generálním partnerem Českého olympijského výboru (ČOV) automobilka Škoda. Spojení nejlepších sportovců a největší firmy v Česku dávalo smysl, bylo logické a nejspíš by pokračovalo i dál. Přesto teď končí a Škodu střídá Toyota. Čeští olympionici to dostali příkazem.

Barbie bio. Nejznámější panenka planety ožije ve filmu a bude vypadat jako Margot Robbie. Na výrobě snímku spolupracuje výrobce hračky, firma Mattel, a filmové studio Warner Bros. Taková filmovo-hračkářská spolupráce není v Hollywoodu žádnou novinkou: stačí si vzpomenout na Lego nebo Transformers.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Co si myslí Marc. Když se all star investor Marc Andreessen dělí o své tipy na next big thing, je dobré poslouchat: v podcastu a16z tvrdí, že sází na zvuk a hlas, virtuální realita prý bude „tisíckrát důležitější“ než pouhá rozšířená realita a tělesné senzory budou čím dál chytřejší a předvídavější (máváme Apple Watch).

Světová banka to vidí černě. Instituce varuje před zvyšujícími se riziky (staré známé napětí v mezinárodním obchodu nebo sílící stres na finančních trzích) a zhoršila svou prognózu růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta pro tento rok a 2,8 procenta pro rok následující. Podle Světové banky zpomalí hlavně bohatší země, včetně USA. Ty na tom pořád budou ale lépe než eurozóna nebo Japonsko.

„Je to naše povinnost.“ Luxusní klenotnictví Tiffany & Co. chce vnést do jinak notoricky mlčenlivého oboru větší informovanost a transparenci. Řeč je o původu diamantů – CEO Tiffany Alessandro Bogliolo uznává, že pro mladé zákazníky to je důležité téma, a pokud je chce do svých obchodů přitáhnout, je namístě větší otevřenost. Do roku 2022 chce proto Tiffany u všech použitých diamantů uvádět místo původu i opracování.

Máte 10 minut?

Vaše kariéra v AI. Možná proto, aby zmírnili plížící se paniku ze strojů, které nám všem chtějí vzít práci, zveřejnili konzultanti z KPMG pětici nejpotřebnějších jobů, které budou v budoucnosti plné umělé inteligence potřeba. Rekvalifikujte se na AI architekta, datového vědce nebo odborníka na etiku strojů, dokud máte čas.

Problém poličky. Doručování jídla domů je sice v USA trhem o velikosti 13 miliard dolarů, ale jeho další rozkvět záleží na docela obyčejné věci: správném designu. Restaurace teď pro kurýry moc navržené nejsou (bývaly časy, kdy to byly podniky hlavně pro hosty) a objednávky se v taškách často hromadí na barovém pultu. Jedna firma teď tvrdí, že má řešení.

Být nahý je krásné, přirozené a příjemné, ale přece jen se to s několika činnostmi neslučuje. Třeba s večeřením v restauraci. O’Naturel, první a jediná nudistická restaurace v Paříži, v únoru zavře krám. Zřejmě se nenašlo tolik nadšenců, kteří by chtěli zaplatit za něco, co si stejně nejlépe vychutnají doma. Pokud vás myšlenka večeře au naturel přesto nadchla, rezervace přijímají do konce února.

Chcete cestovat? Pak nesmíte vynechat tradiční seznam New York Times 52 míst, kam se letos musíte vypravit (nejblíž to budete mít do Tater nebo do Mnichova).