skip to main content

Nejbohatší muž Dánska přišel při útocích na Srí Lance o tři děti

Máte 1 minutu?

Nepředstavitelně tragickou dohru mají víkendové teroristické útoky na Srí Lance pro nejbohatšího muže Dánska – Anders Holch Povlsen, jehož jmění Forbes aktuálně odhaduje na 7,9 miliardy dolarů, během explozí na ostrově přišel o tři ze svých čtyř dětí. Bez dalších podrobností to oznámil mluvčí jeho oděvního impéria Bestseller. Povlsen je rovněž nejvýznamnějším investorem v online shopu Asos, má podíl i v konkurenčním Zalandu a spolu s manželkou Anne je také významným vlastníkem nemovitostí a půdy ve Skotsku.

Musíme to doladit. Čtyři dny před oficiálním uvedením ohebného smartphonu Galaxy Fold na trh šlape Samsung na brzdu a spuštění prodeje odkládá minimálně na příští měsíc, píší reportéři WSJ. Důvodem technické pauzy jsou velmi pravděpodobně nepříznivé recenze telefonu, ve kterých si novináři opakovaně stěžují na problémy s testovaným produktem právě na úrovni „revolučního“ displeje.

Tesla vyšetřuje případ vybuchujícího auta v Číně. A taky se připravuje na oznámení čtvrtletních výsledků tento týden, které zřejmě nebudou úplně hvězdné (podle dubnových čísel se automobilce nedaří vyrobit tolik aut, kolik by si ona i investoři představovali). Chystají se změny – z jedenáctičlenného boardu Tesly postupně odejdou minimálně čtyři lidé, včetně tří veteránů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Neinstalujte nové funkce a systémy. Jednoduše je zapněte a začněte využívat ve chvíli, kdy je potřebujete. Platforma aimtec.cloud zastřešuje klíčové procesy ve výrobě a logistice a vy díky ní máte šanci využít výhody cloudových služeb také v průmyslu. Podívejte se, co aimtec.cloud umí.

Máte 5 minut?

Asie lační po čokoládě, zejména v hořké variantě. Krásně to je vidět na rostoucích akciích malajské původně rodinné čokoládové firmy Guan Chong, která poslední rok vyrostla o 170 procent, čímž v růstu akcií o několik řádů předhání značky jako Barry Callebaut nebo Mondeléz. Největší zpracovatel kakaových bobů v Asii teď přemítá, zda znásobit své zpracovatelské kapacity doma, kde produkce bobů klesá, nebo spíš v Jižní Americe či Africe.

Posledních pár měsíců se s IPO roztrhl pytel, ale jaký typ firem má skutečnou šanci uspět? Spotřebitelské značky jako Uber a Pinterest mají možná lepší PR, ale investoři jsou natěšení zejména na technologické startupy, které obsluhují další startupy. Příkladem je dvojice Zoom vs. Pinterest z minulého týdne. Od roku 2016 vstoupilo na burzu 50 amerických firem se zaměřením na business software, včetně Twilia nebo Zscaleru, oproti 13 „consumer oriented“ startupům, typu Snap nebo Dropbox – B2B jednorožcům se přitom s odstupem času daří mnohem lépe (paywall).

Ça suffit! Štědrost francouzských miliardářských rodin a korporátů v případě obnovy katedrály Notre-Dame stihla za pár dní pořádně rozpálit zbytek země vibrující protesty žlutých vest i světa, který se potýká s řadou dalších důležitějších problémů („a co děti v Africe?“). Je tu ale i druhý názor: pobouření nad dary miliardářů pro Notre-Dame je krátkozraké, neb přehlíží celou řadu dalších projektů, které podporují. K tomu existuje obava, že reakce veřejnosti boháče od pokračování jejich filantropických aktivit spíše odradí…

Máte 10 minut?

Ta iluze je na první pohled dokonalá. Kuchař na pánvi otáčí osmažené placičky, kolem kterých prská tmavá šťáva. Z kuchyně se line příjemná vůně… Tady podobnost s hovězím burgerem končí – hned poznáte, že aroma je maličko jiné. Jako když mleté maso smícháte ještě s nějakou ingrediencí. Snad proto se placičky jmenují Beyond Meat. Ochutnali jsme burger (brzy spíše kotouč) bez masa, ve který věří i Bill Gates a který je dostupný i v Česku.

More is more. Čas vymazlených minimalistických bytů s šedými pohovkami a béžovými koberci a jednou pokojovkou v rohu prý pomalu odplouvá, místo toho nastupuje maximalismus. „Maximalismus je oproti minimalismu, jako byste jednoduše tak trochu chtěli vyměnit šatník Steva Jobse za ten Dana Nekonečného. Je přehnaný, trošku divný, ale ze všeho nejvíc osobitý. Všechno, co uděláte, je správně. A právě to je na maximalismu tak lákavé,“ vysvětluje pro ForbesLife.cz Adéla Pěničková.

Tři slova, která pomalu zabijí jakýkoliv vztah: pustíme si Netflix. Američtí demografové dumají, proč porodnost v zemi klesá na rekordní minima, a v úvahu berou spoustu faktorů od dlouhodobého užívání antikoncepce přes doznívání finanční krize až po nástup streamovacích služeb typu Hulu, Netflix či Amazon (paywall). Protože jeden u toho vždy, ale vždy usne…

Game Boy slaví třicítku. Pokud vládnete francouzštinou, přečtěte si rozhovor plný pikanterií ze zákulisí vzniku první komerčně úspěšné herní konzole s historikem japonských videoher Florentem Gorgesem. Víte, že Game Boyi se interně přezdívalo „projekt na nic“, v Nintendu oficiálně dostal stopku rok před uvedením na trh a tým vývojářů ho nakonec dodělával tajně?