skip to main content

Nepovedlo se to. Kim Kardashian už nebude mít Kimono

Máte 1 minutu?

Kimono končí. Kim Kardashian přejmenuje svoje spodní prádlo. Sice ho představila teprve minulý týden, a i když se s ním snažila myslet na všechno a všechny, pojmenovat ho Kimono se okamžitě ukázalo jako hodně špatný nápad. Vadilo to zejména tradice ctícím Japoncům, pro které je kimono všechno, jen ne upnutý kus látky na holém těle. KKW se svého nápadu sice původně nechtěla vzdát, teď se ale rozhodla být kulturně citlivější.

Hip, hip, hurá. Česko má nového nejlépe placeného sportovce. Díky přestupu z Washington Wizards do Chicago Bulls se jím stal jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský. Nadcházející tři roky vydělá bez příjmů od sponzorů 30 milionů dolarů hrubého, tedy 675 milionů korun. „Že budu nejlépe placeným českým sportovcem, to jsem si ještě před pár lety neuměl představit. Na poměry NBA je to ale zasloužené a pro mě je to zadostiučinění,“ řekl nám v exkluzivním rozhovoru.

Všechno bude fajn. Byznysový svět si včera pořád užíval dobré nálady, kterou se kolem sebe rozhodl o víkendu šířit Donald Trump. Nijak nespecifikované přísliby šťastného konce obchodní války s Čínou (a kdoví čeho se Severní Koreou) posílily indexy a srazily v poslední době rostoucí cenu zlata. Ta jde nahoru vždycky, když se investoři začnou bát.

partner Forbes Espressa
Reklama
Na ostravské fórum Meltingpot přijedou spisovatel Tuvia Tenenbom, guru bioartu Joe Davis, legendy mezi novináři CNN Ingrid Formanek a Jim Clancy nebo vůdce amazonského kmene Manari Ushigua. Scéna Big Bang Stage věnovaná částicové fyzice nabídne diskuse a workshopy s vědci z CERN. Čtvrtý ročník Meltingpotu nabídne přes 200 speakerů na 10 scénách.

Máte 5 minut?

Další kolo. Warren Buffett pokračuje v každoročním rozdávání svého majetku. Letos na charitativní účely pošle zatím největší obnos – 3,6 miliardy dolarů. Prostřednictvím akcií Berkshire Hathaway je daruje pěti organizacím, včetně nadace svého kamaráda Billa Gatese a jeho ženy Melindy. Osmaosmdesátiletý investor, třetí nejbohatší muž planety a zakladatel výzvy Giving Pledge už na dobročinnost věnoval 35 miliard dolarů. A nějakých 80 miliard mu ještě rozdat zbývá.

Můžete. Coca-Cola může mít vlastní energetický nápoj. Právo na něj jí přiřkla arbitráž, která rozhodovala složitý spor s výrobcem energy nápojů Monster Beverage Corp. Coca-Cola s ním před časem uzavřela smlouvu o omezení vzájemné konkurence a tím, že loni v některých evropských zemích začala prodávat vlastní drink Coca-Cola Energy, to podle Monster B porušila. Americká arbitrážní asociace si to ale nemyslí (paywall) – CCE totiž neobsahuje taurin – a Coca-Cole dala zelenou i k případné expanzi na další trhy.

Kroupy. Guadalajara, druhé největší město Mexika, včera zažilo letní bouři. Říkáte si „no a co, my taky“? Pak se podívejte na fotky. Místy byla tak silná, že po 20 minutách bouření zůstala na zemi metr a půl tlustá vrstva ledových krup. A pak si řeknete: Fakt se s tím klimatem nic neděje?

Máte 10 minut?

Ženy sobě. Jasně, ženy dnes už nemají problém prosadit se v byznysu, v marketingu či třeba v architektuře jako dřív, ale nikdy není na škodu, když se navzájem podpoří. Víte ale kde a jak? Zkuste se podívat na seznam komunit na sociálních sítích, třeba tam najdete to, co zrovna potřebujete.

Líný den na pár metrech. Brno má další část, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Ulice Dvořákovu a Vachovu najdete v těsném sousedství vyhlášeného Jakubského náměstí a obě se začínají plnit skvělými podniky a obchody. Některé tu jsou už dlouho, jiné přibyly nedávno a začíná tu být tak husto, že se tu zapomenete klidně na celý den a nenachodíte přitom víc než 100 kroků.

Kdo & kam. Brno je sice zajímavá destinace, v drtivé většině ale jen pro nás Čechy, kteří tohle město známe. Potvrzuje to ale chování turistů napříč celým světem – nejvíc jich totiž cestuje ve svém regionu… Jestli se chcete o našich výletovacích zvycích dozvědět víc, projděte si grafiku od Guardianu. Třeba tam najdete nějakou inspiraci, mezi top destinacemi totiž jednoznačně boduje Evropa.