skip to main content
Forbes Espresso

Neslaví jen se SpaceX, milník překonal Elon Musk i v Tesle a může se těšit na odměnu

Máte 1 minutu?

Incredible? Impossible! Nestlé musí v Evropě přestat prodávat své nemasové Incredible burgery, jejichž nabídku tu rozjel loni na podzim. Respektive je nesmí prodávat pod tímto jménem. Rozhodl tak soud v Nizozemsku, který dal za pravdu startupu Impossible Foods, jednomu z průkopníků tohoto druhu stravy, který už brzy chystá svůj evropský launch. Přízvisko Incredible podle něj i soudu narušuje jeho ochrannou známku.

Škatulata. CEO Porsche Oliver Blume podle německého motoristického časopisu Auto Motor und Sport bude mít nové místo. Jeho nadřízený, automobilový mág a generální ředitel Volkswagen Group Herbert Diess, si ho vybral za nového šéfa brandu VW a na jeho místo prý v rámci velké manažerské rošády přesune předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera, který z Porsche do mladoboleslavské automobilky přišel.

Splněno. Ve všem tom humbuku kolem SpaceX a jeho historického letu do vesmíru to trochu zaniklo, ale Elon Musk na konci minulého týdne splnil už i tu poslední podmínku k tomu, aby si sáhl na první část své pohádkové odměny za vedení Tesly. Její tržní hodnota je už přes šest měsíců v kuse vyšší než 100 miliard dolarů a právě na překonání téhle mety se pro uvolnění balíku akcií, jehož hodnota se teď pohybuje kolem 800 milionů dolarů, čekalo.

partner Forbes Espressa
Reklama
Novinková kolekce Moser pro rok 2020 ukazuje, jak daleko jsme na naší cestě dialogu se sklem došli za neuvěřitelných 163 let. Najdete zde objekty s výraznou architekturou a investiční hodnotou, nápadité kolekce dekorativních předmětů i nápojových souborů.

Máte 5 minut?

Lavinový efekt. Historický let SpaceX a astronautů NASA netěší jen tyto dvě organizace a zástupy fanoušků cest do vesmíru, ale dost jistě i další společnosti, jejichž byznys je na cesty do vesmíru navázaný. Třeba vesmírné cestovce Virgin Galactic sice Elon Musk vyfoukl zásadní milník, ale protože se mu to povedlo, příjemně tím posílil její akcie.nejen jí.

Zelená, jedem! I když nás letos v zahraničí nečeká dovolená, na kterou jsme zvyklí, aspoň nějaká nás čeká. Její uskutečnění dostalo zelenou, a to doslova. Ministerstvo zahraničí vydalo manuál v podobě semaforu, v němž zelená barva označuje země, do nichž lze cestovat s nízkým stupněm rizika, oranžová signalizuje střední stupeň a červená varuje před vysokým nebezpečím nákazy. Už jste si ho nastudovali?

Prodělal jsem covid-19? Odpověď na tuhle otázku vás teď – pokud ji budete chtít zjistit na vlastní triko – může vyjít už jen na 700 korun. O tisícovku levnější než dosud standardní testy spouští společnost AeskuLab. Jde ale o specifickou formu vyšetření, která se nehodí pro všechny.

Tip Forbes Espressa. Představte si místo, kde se snoubí ruch města s klidem pro práci. Místo, které pulzuje příběhy úspěšných a podporuje růst smysluplných projektů a kde se setkávají ti, kteří se chtějí posouvat vpřed. Otevřete oči a vítejte v OPERO – nejprestižnějším pražském byznys klubu. Reprezentativní prostředí s kavárnou v inspirativní společnosti. Přijďte si Opero vyzkoušet ještě dnes.

Máte 10 minut?

Končíte. Říkáte si, jaké to asi je, dostat padáka po video hovoru? Pravděpodobně o něco lepší než dostat kopačky smskou, ale pořád nic moc. Přesvědčit se můžete tady.

Móvil de oro. Některé zprávy jsou prostě bizarní. Třeba jako ta, že bratr někdejšího kokainového krále, Kolumbijce Pabla Escobara Roberto Escobar, jehož firma nabízí k prodeji telefony s krytem ze čtyřiadvacetikarátového zlata, žaluje Apple o 2,6 miliardy dolarů. Důvod? Problémy se zabezpečením, konkrétně to, že jeho iPhone není „nezneužitelný a nejlépe zabezpečený telefon na trhu“, jak mu jakýsi nešťastník na zákaznické lince tvrdil.

Já a moji psi. Anebo tenhle – jestli máte pocit, že vám covid pořádně zkomplikoval vaše letošní dovolenkové plány, tak si přečtěte, jaké to je, když jste Nor a musher a uvíznete kvůli světové pandemii na Aljašce. Se svými 24 psy a musíte vymyslet, jak se všichni dostanete domů.