skip to main content

Netflix snižuje v Evropě streamovací kvalitu, aby zachránil internet

Máte 1 minutu?

Čínský milník. Čína má za sebou velice důležitý den – ve čtvrtek nebyl na jejím území hlášený žádný případ místní nákazy koronavirem. Všichni noví nemocní, kteří byli odhaleni, si s sebou nemoc přivezli z území mimo Čínu. A Evropa mezitím Čínu překonala v celkovém počtu nakažených i těch, kteří koronaviru podlehli (překonat tohle číslo zvládla bohužel i samotná Itálie). Tak snad to není jen statistický výkyv.

Low-res. Evropané momentálně využívají internet tak moc, až hrozí, že by ho mohli přetížit. Evropská komise, jmenovitě komisař Thierry Breton zodpovědný za vnitřní trh, proto vyzvala Netflix a další streamovací služby, aby svou nabídku na čas nepouštěli v HD, ale v nižším rozlišení, které síť tolik nezatíží. A Netflix souhlasil.

Horší než na nový rok. Je podle Marka Zuckerberga i nápor, který teď zažívá Facebook. Jeho šéf a zakladatel dokonce přiznal, že sociální síť si tak trochu sahá na své limity a počty hlasových i video hovorů na WhatsAppu a Messengeru jsou momentálně dvojnásobné než obvykle. A i když se dá na home officu (evidentně) zabavit všelijak, Facebook se připravuje i na nárůst depresivních uživatelů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Horse Park Kamenný Dvůr – to je ideální místo pro firemní školení, semináře, vánoční večírky, ale i pro svatby, rodinné oslavy nebo dětské party. Výjimečné prostředí venkovského sídla nedaleko Dobříše jen několik kilometrů od Prahy nabízí klid, soukromí, špičkové zázemí a perfektní služby.

Máte 5 minut?

Ochranné pomůcky, kam se podíváš. A to doslova, i přeneseně. Andrej Babiš sice o tom, že by je lidi pro nemocnice šili doma, nic neví, ale poptávka je po nich pořád enormní, až nepříjemná. Kvůli jednomu dobře míněnému tweetu se o tom přesvědčil i kolega Pavel Kalouš, který teď nedočkavě vyhlíží ukrajinský ruslan s miliony čínských roušek na palubě. Do boje s koronavirem se po největších českých tycoonech a řadě dobrovolnických rychloprojektů pustil i český 3D král Josef Průša a začal tisknout ochranné celoobličejové kryty pro zdravotnický personál. Prvních 80 kusů už dodal na zkoušku do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. V zahraničí už jsou o level výš, Elon Musk připustil, že by Tesla mohla vyrábět nemocniční plicní ventilátory a ke stejnému kroku vyzval už na začátku týdne britský premiér Boris Johnson firmy jako Dyson, JCB, Honda, Ford (paywall) a další.

Ochromený. V katastrofických hollywoodských bijácích jsme ho viděli zničený už tolikrát, v roce 2001 to bylo dokonce doopravdy. Teď se ale i New York zastavil a jestli vás zajímá, jak vypadá město, které nikdy nespí, v koronavirové paralýze, působivé obrázky najdete tady.

Reality 2020. Abyste ale taky měli možnost myslet na něco jiného než na koronavirus, tak nabízíme žebříček nejdražších domů a bytů v Česku, které si můžete aktuálně koupit. A máme i přehled 10 nejvlivnějších realitních magnátů Česka, tedy mužů, kteří realitním trhem hýbají. Pokochejte se!

Máte 10 minut?

Jako kdysi. Možná jste video s nimi už viděli a jestli ne, měli byste, protože vám zvednou náladu! Delfíny v Benátkách totiž jen tak nezahlédnete. Zavřené město se uklidnilo, voda v kanálech zdánlivě vyčistila (ve skutečnosti se v ní jen špína nevíří a leží usazená na dně) a velké ryby se teď prohánějí v místech, které normálně okupují lidé a lodě. Kdyby zrovna tohle vydrželo…

Co takhle kratší pracovní týden? Koronavirus, respektive karanténa, kterou si naordinoval západní svět, by mohl změnit ještě jednu věc, a sice to, jak pracujeme. Vzhledem k tomu, že spousta lidí dnes plní své povinnosti z domova a studie i zkušenosti některých podniků už dřív ukázaly, že kratší pracovní týden = stejná, ne-li o něco vyšší produktivita, je namístě otázka: Nezvoní pracovní době od devíti do pěti hrana?

Neodolatelný. Neustále teď slýcháme, že to dělat nemáme a proč. Napadlo vás ale, proč si na obličej tak rádi saháme a nedokážeme s tím přestat?