skip to main content

Nový Oculus Rift podle zakladatele firmy nepadne třetině zákazníků

Máte 1 minutu?

Třetině z vás to nepadne! Zakladatel VR společnosti Oculus Palmer Luckey tvrdí, že horká novinka Oculus Rift S nepadne třetině zákaznických očí. Podle Luckeyho, který firmu koupenou Facebookem opustil před dvěma lety, za to může fakt, že se nový headset nepřizpůsobí poloze očí uživatelů tak, jako to umožňovala předchozí verze. Všichni dostanou čočky 64 milimetrů od sebe, bez kompromisů.

Není akvír jako akvír. Korporátníci z HP koupili před osmi lety nadějnou enterprisesoftwarovou společnost Autonomy, aby nastartovali svůj přerod z tiskárnových králů do nové éry. Zaplatili za ni přes 11 miliard dolarů, nedlouho poté miliardy odepsali a teď se konečně ukáže, zda to celé byla nafouknutá bublina. Zakladatel Mike Lynch, svého času označovaný jako Bill Gates Británie, společně se svým CFO uměle přikrášlil účetnictví, sdělili včera právní zástupci HP soudu v Londýně. Podle BBC půjde o největší civilní proces týkající se podvodu v historii země.

tip Forbes Espressa
Reklama
Forbes vás zve na první středoevropský summit 30 pod 30. Všichni čeští, slovenští a maďarští alumni výběru 30 pod 30 pod jednou střechou, 12. dubna 2019 ve Staré tržnici v Bratislavě. Konference, diskuse, networking, inspirace a spousta mladé energie. Lístky jsou právě v prodeji a my vám k nim nabízíme i zvýhodněnou cenu ročního předplatného Forbes.

Máte 5 minut?

Snídaně už netáhne? Nebo snad máme málo peněz? Či důvodů k oslavám? Ať už je příčina kdekoli, šperkařům z Tiffany tak trochu klesá poptávka. Firma sice loni utržila 4,4 miliardy dolarů, ale v Q4 jí meziročně klesly příjmy o jedno procento, což je za poslední dva roky první negativní kvartál. Na hlavních trzích, jakými jsou USA, Čína a Evropa, se prodeje nepohnuly nebo klesly a tahounem zůstalo akorát Japonsko. Tiffany tak údajně osvěží design obchodů, šlápne do e-commerce, bude rollovat novou produktovou řadu. Audrey na to!

Up in smoke. Federální agentura DEA, kterou před nástupem seriálu Narcos nikdo z nás neznal, hledá spolehlivého kontraktora, který dokáže co dvě hodiny spálit tunu marihuany. Celé se to bude odehrávat v arizonském Tucsonu a na každé pálení bude DEA dohlížet. V dlouhých podmínkách se také uvádí, že dodavatel musí mít dostatečně vysoký plot, aby destrukce zelené rostliny nemohla přilákat diváky. To si zkrátka na běžném poptávkovém serveru nepřečtete.

Světelná magie. Nikdy si nepůjčili od banky, nikdy neprodali své podíly, od začátku jsou v zisku a mají miliardový obrat. Těchto šest chlapíků začalo v devadesátkách psát byznysovou story, z níž se vyklubal největší výrobce LED svítidel v Česku. I po pětadvaceti letech drží šestice stále pohromadě a je klidně možné, že jejich výrobky září i nad vašimi hlavami.

Máte 10 minut?

Říká se jim aristokraté, dividendoví aristokraté. Je to seznam společností, které patří do S&P 500 a 25 po sobě jdoucích let zvyšují dividendy. Pokud už tedy na kapitálových trzích nevíte kudy kam, kolegové z MarketWatch vybrali z aristokratů dvacítku akciových titulů, které zvyšují dividendy dokonce o deset a více procent. Připijte na long term a obohaťte portfolio!

Výkladový slovník. Pokud si budete připíjet skvělým vínem, bude u toho nějaký vinný nadšenec s květnatou odbornou hantýrkou a vy nebudete rozumět, co znamenají výrazy jako sous bois nebo vlhký pestady je první pomoc, cheers.

Jak moc je moc? Sešlosti chytrých hlav mohou vygenerovat spoustu skvělých myšlenek, ale také dokážou být úmornou ztrátou času. A protože jedním z nejčastějších problémů firemních meetingů bývá příliš velký počet účastníků, kdy někdo nemá čím přispět a jiný tím jen ztrácí čas, kolegové z HBR radí, co s tím.