skip to main content

Odchod investorské legendy. Jack Bogle i po smrti ušetří lidem ročně 100 miliard

Máte 1 minutu?

Odešla legenda „lowcostového“ investování Jack Bogle. Muž, který vybudoval investiční konglomerát spravující skoro pět bilionů dolarů, ale co hlavně, díky němu miliony běžných lidí rozšiřovaly své úspory díky jeho strategii nerozpouštět je v poplatcích pro investiční manažery. I teď po jeho smrti jim ročně ušetří až 100 miliard dolarů.

Aerolinky za cenu bytu, i za takovou hodnotu se dají dnes pořídit dokonce největší regionální aerolinky v Evropě s názvem Flybe. Ty byli jejich vlastníci nuceni prodat s velkou hanbou za 2,8 milionu liber, což je v současné době například hodnota lukrativnějšího bytu v Londýně. Novými vlastníky se stala skupina investorů v čele s Virgin Atlantic britského miliardáře Richarda Bransona. Lehké to ale mít nebude, cena byla opodstatněna špatnou výkonností Flybe.

Slack má nové logo a také nové kritiky. Populární americký komunikační nástroj pro pracovní týmy se ve svém logu zbavil hashtagu a nahradil jej… no, kdo ví čím. Každý si v něm aspoň najde to své, i když mnoho lidí firmu kritizovalo za to, že jim evokuje svastiku. Tu špatnou.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Vzývání chytrých hodinek. Tak by se dala nazvat poslední akvizice Googlu, v rámci níž kupuje za 40 milionů dolarů některé technologie výrobce smartwatch Fossil. Tahle značka patří k primárním výrobcům chytrých hodinek právě s googlovským operačním systémem Wear OS. Ten ale zaostává za rozšířenějšími Apple Watch.

Snoop Dog bude Smooth Dog. To má za to, že investoval do švédského startupu Klarna. Americký raper tím rozšířil své investiční portfolio mimo teritorium Spojených států. Švédská služba pro odkládání plateb, u které se inspirovalo české Twisto, už má plán, jak nového minoritního podílníka využije – v marketingové kampani, kde jej přejmenuje na Smooth Doga.

Český rolls bodoval, stal se nejkrásnějším na světě. V konkurenci 10 vybraných loni vyrobených vozů značky Rolls-Royce se samotným zaměstnancům nejvíce líbil upravený model Dawn. Ten na přání českého zákazníka nese prvky odkazující na československé piloty v RAF a s nimi spojená bojová letadla Spitfire. A prý v anketě porazil i upravený model Phantom pro amerického herce Michaela J. Foxe.

Máte 10 minut?

Kdo pojede do Davosu? Jako každý rok tisíce lidí. Na každoroční setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském lyžařském resortu se chystá dohromady 3000 politiků, odborníků a byznysmenů. Mezi nimi ale také například i raper Will.I.am nebo iluzionista David Blaine. Nejvíce zástupců, dohromady 800, budou mít Spojené státy. Naproti tomu Češi by se měli letos účastnit tři, což je ale vzhledem k účasti z minulých ročníků ještě vysoké číslo.

Seattle trpí, Microsoft platí. Tedy alespoň přislíbil, že pošle půl miliardy dolarů na rozvoj dostupného bydlení, zejména v jeho západní části. V Seattlu totiž kromě Microsoftu sídlí i Amazon Jeffa Bezose, navíc se stává významným technologickým hubem. Růst počtu bohatších obyvatel pak zapříčiňuje nedostatek dostupného bydlení pro lidi mimo technologickou scénu. A právě tam Microsoft míří.

Kosmetikou proti stresu. To je trend, který chytají kosmetické značky po celém světě. Už to není jen o tom, že vás podobné přípravky udělají půvabnými a přitažlivými, všechny ty parfémy, olejíčky a séra jsou baleny společně s podobnými claimy: podpoří náladu a zbaví vás stresu. Tak třeba z prostého navonění se se tak stává relaxační zážitek s hlubokým dýcháním.