skip to main content

Prezentace se sice nepovedla, Cybertruck si ale i tak za dva dny objednalo 150 tisíc lidí

Máte 1 minutu?

Michael for president. Michael Bloomberg oficiálně oznámil to, o čem si špitali snad všichni vrabci světa, a sice že se bude v demokratických primárkách ucházet o nominaci na post amerického prezidenta. Sedmasedmdesátiletý bývalý starosta New Yorku, majitel mediální agentury Bloomberg a čtrnáctý nejbohatší muž světa rozšířil počet demokratů, kteří si na nejvyšší ústavní funkci své země myslí, na aktuálních osmnáct.

146 000. Tolik objednávek prý dostala Tesla na futuristický Cybertruck, který Elon Musk představil teprve ve čtvrtek a kterému se během velkolepé předváděcí show rozbilo jedno z oken, na kterém se mělo demonstrovat, že je neprůstřelné. Akcie Tesly se kvůli tomu v pátek zhouply o víc než šest procent dolů, fandům Návratu do budoucnosti nebo původního Total Recallu to ale zjevně nevadí.

Domluveno. LVMH koupí legendární americké šperkařství Tiffany za 16,7 miliardy dolarů, tedy jen o něco dráž, než byla jeho původní nabídka. Bernard Arnault, nejbohatší Evropan a vládce LVMH, tak uzavřel jeden z největších obchodů své kariéry, v němž sází hodně peněz i svou pověst na to, že váha jeho konglomerátu dokáže Tiffanyho pozvednout zpět k jeho ztracené slávě (paywall).

partner Forbes Espressa
Reklama
Představujeme Vám novou řadu bazénů BENEFIT, které byly navrženy tak, aby Vám přinášely jen samé výhody! Přinášíme bazén, který se snadno udržuje, je úsporný ve spotřebě vody, snadno se zazimuje a jeho provoz je ekonomičtější!

Máte 5 minut?

Našinec. Česko má nového miliardáře. Jmenuje se Milan Fiľo a s majetkem 670 milionů eur, tedy bezmála 17,5 miliardy korun je čtvrtým nejbohatším Slovákem. Jak se ale u slovenského soudu ukázalo, Fiľovi už nějakou dobu patří i české občanství. Zařadí se tak mezi miliardáře s česko-slovenským občanstvím, a pokud bychom ho do našeho žebříčku měli vměstnat hned teď, patřilo by mu číslo čtrnáct.

Tak kolik? Disneyovská varianta na Sněhovou královnu Hanse Christiana Andersena byla před šesti lety nečekaným světovým hitem a pod názvem Ledové království se stala nejvýdělečnějším animákem všech dob, který si celosvětově na vstupenkách vydělal 1,27 miliardy dolarů. Druhý díl, který je v kinech od konce minulého týdne, za sebou má zatím rekordní opening (pro animovaný film) – globálně nasbíral 350 milionů dolarů. A nejen v Disney napjatě čekají, kam až se to vyšplhá.

Letos ne. Victoria’s Secret letos bez náhrady ruší svou výroční show. Tedy tu módní přehlídku, na které se každý rok promenovalo víc než dvacet sošných modelek v prádle plném třpytek, šest z nich s andělskými křídly a jedna v něčem, čemu se říkalo Fantasy Bra. Slavná značka spodního prádla tím ustupuje kritice, která se na ni snáší z různých stran a označuje ji za sexistickou, nevyváženou atd. L Brands, mateřská společnost Victoria’s Secret, se proto rozhodla „posunout“ svou marketingovou strategii dál. Co to znamená, uvidíme. Co se na tom nelíbí našemu šéfredaktorovi, si ale můžete přečíst už teď.

Máte 10 minut?

The Broken Promise of a Panda. Diskusi o tom, jestli Praha udělala dobře, když si dupla a rozhodla se rozvázat svoji spolupráci s Pekingem, jsme zaznamenali všichni a evidentně byla tak velká, že si jí všimli i v New York Times. A takhle náš souboj s drakem z Číny vidí.

Nemoc. Dřív se periodických záchvatům uklízení říkalo jarní, případně předvánoční úklid. Od té doby ale virus, který tyto záchvaty způsoboval, zmutoval do své dnešní podoby, vyznačující se tím, že i na uklízení je třeba mít metodu a jasně definovaný cíl a smysl. Uklízení už není uklízení, ale „reorganizace domácnosti“ a Marie Kondo nás využívá. Udělejte si chvíli a přečtěte si další sloupek Ivy Roze.

Velká vlaková řež. A jestli máte ještě trochu času, přečtěte si, jak probíhala nejvyhrocenější insolvenční kauza posledních let, v níž se střetli nejtvrdší čeští miliardáři – zbrojař Strnad a uprchlý František Savov. Nechyběly výstřely ze samopalu, výhrůžky likvidací ani pěstní souboje.

Předplaťte si Forbes All You Can Read do 30.11.2019 a prvních 250 nových předplatitelů získá láhev guatemalského rumu Zacapa 23. Pospěšte si, zásoby se tenčí.