skip to main content

Proč Amazon slibuje zaměstnancům 10 tisíc dolarů za výpověď

Máte 1 minutu?

Amazon vzkazuje zaměstnancům: Dejte výpověď a my vám dáme 10 tisíc dolarů na rozjezd vlastního donáškového byznysu. Chce tak ještě zrychlit dodávání svých balíčků, aniž by se musel spoléhat na velké partnery typu FedEx nebo UPS. Jenže najít na těsném trhu práce nové dodavatele hraničí s mission impossible, proto Amazon sází na vlastní lidi (ze kterých tedy musí nejdřív udělat bývalé).

Tohle není pěkná podívaná. Celý Uber neměl tak nízkou hodnotu jako nyní od července 2015. Jeho akcie se na trzích pořád ne a ne chytit a stamilionový bonus Dary Khosrowshahiho vázaný na dosažení 120miliardové valuace firmy zatím mizí v nedohlednu. Skupina bank, v čele s Morgan Stanley, která startup na newyorskou burzu dovedla, má nicméně svůj šek na 106 milionů dolarů jistý.

Začíná filmový festival v Cannes. Na dohled slavné promenádě Croisette budou kotvit ty nejluxusnější jachty světa, včetně té Romana Abramoviče, bahrajnské královské rodiny nebo Larryho Ellisona, a taky se bude řešit l’éléphant in the room, tedy absentující Netflix. Ten je s filmovým festivalem ve válce od roku 2017 kvůli francouzským zákonům, které snímkům udělují 36měsíční okno mezi premiérou v kinech a uvedením na streamovacích službách.

partner Forbes Espressa
Reklama
Inspirujte se zkušenostmi těch nejlepších! Na letošní konferenci SAP NOW vystoupí poprvé na jednom pódiu ocenění čeští top manažeři včetně Manažera čtvrtstoletí, Finančního ředitele roku, HR osobnosti roku a vítěz startupové soutěže InnovMatch. Vydejte se na cestu do digitální budoucnosti.

Máte 5 minut?

Tesla zdražuje, takže lidovka Model 3 za 35 tisíc dolarů (tedy přibližně 900 tisíc korun) je minulostí. Nejlevnější a nezákladnější model automobilky, který si zákazníci mohou objednávat od února, zdraží o 400 dolarů. Pro Teslu je teď každý dolar v hotovosti dobrý, doslova.

Chybička se vloudila. Pokud používáte WhatsApp, stáhněte si raději nejnovější aktualizace. Kvůli vážné bezpečnostní chybě v telefonovací funkci aplikace, která útočníkům umožňovala ovládnout cizí telefon a špehovat, co se v něm děje. Financial Times spojují útok s izraelskou kybernetickou společností NSO – jeho cílem podle mluvčího neziskového Výboru pro ochranu novinářů byli reportéři, lidskoprávní aktivisté a právníci. Facebook o chybě v aplikaci ví od začátku května.

To je masíčko! A zase umělé. Výrobce téměř dokonalé imitace hovězího burgeru na rostlinné bázi Impossible Foods vybral v posledním investičním kole 300 milionů dolarů, což celkové investice do startupu zaokrouhluje na 750 milionů. Do společnosti po boku zkušených fondů Khosla Ventures nebo Horizons Ventures investovaly i celebrity včetně Katy Perry, Sereny Williams nebo Jay-Z. Zda je v plánu IPO jako v případě úspěšného konkurenta Beyond Meat, zatím zakladatelé odmítli potvrdit.

Máte 10 minut?

Just Married. Jaké jsou svatební trendy letošního roku? „Návrat ke klasice ve stylu Meghan Markle. Klasické jednoduché šaty, zdobené princeznovské patrové dorty, hodně květin a zeleně. Dřív byly na svatbách kulaté stoly a vysoké dekorace. Teď se dělají hranaté obdélníkové stoly a dekorace se snižují, aby na sebe lidé viděli,“ říká v rozhovoru pro sérii #českásvatba šéfka svatební agentury zaměřené na cizince, kteří se chtějí brát v Praze. Mimochodem, třetina obřadů, které Petra Gatek uspořádá, je jen symbolických.

Máte rodinnou firmu, ale děti vás v jejím vedení nechtějí následovat. Co teď? Ptali jsme se na našem galavečeru Forbes Rodinné firmy zakladatelů nejúspěšnějších family byznysů v Česku. Jejich odpovědi se krásně rozprostřely na škále od „dostanou pár facek a budou si to muset rozmyslet“ po „nikam netlačit, nechat svobodně rozhodnout“.

Deset zapadlých. Netflix sice chrlí stále více původního obsahu, v jeho nabídce se ale stále najde několik zajímavých zapadlých filmů, které na sobě červený štempl firmy nemají. Které oscarové snímky vám algoritmus Netflixu možná nedoporučí, ale přesto byste je měli vidět? Tady je 10 tipů na tuze chladné a deštivé květnové večery.

Ukazujte lásku. A věnujte se svým partnerům: zakladatel Alibaby Jack Ma svým zaměstnancům nedávno doporučil, aby měli sex minimálně šestkrát denně během šesti dnů. Doplňující otázka: Jak to mají stihnout, když podle něj ideální zaměstnanec tráví 72 hodin týdně v práci?