skip to main content

Roboti měli zachránit výrobu bot v Evropě a Americe, Adidas to ale vzdal

Máte 1 minutu?

Šikula. Zní to jako fantastická zpráva: fotbalová Sparta v minulé sezoně vydělala rekordních 311,6 milionu. Rok poté, co měla naopak rekordní ztrátu 723 milionů. Vylepšit hospodaření fotbalového klubu během 12 měsíců o víc než miliardu korun je ale bez externích faktorů v českém prostředí nereálné. Takže o fotbal tady nejspíš nešlo.

Projekt slavík. Google na sebe opět strhnul pozornost, kterou by si raději odpustil. Jak zjistil Wall Street Journal, internetový gigant má přístup ke zdravotním údajům (paywall) milionů Američanů a ti, ani jejich lékaři, o tom nejspíš nemají tušení. A ani se to podle dohody mezi Googlem a katolickým poskytovatelem zdravotní péče Ascencion, který by chtěl pohnout s vývojem AI lékařských nástrojů, dozvědět nemusí.

Disney+ žije. Zatím tedy jen v Americe, Kanadě a Nizozemsku, ale zájem o zatím posledního nováčka v probíhajících streamovacích válkách byl tak velký, že se to neobešlo bez technických problémů. A zatímco AppleTV+ byla víceméně povinnost, Disney, který startuje s nabídkou 500 filmů a 7500 seriálových epizod včetně Star Wars nebo Simpsonových, má potenciál zavedenými pořádky pěkně zatřást.

partner Forbes Espressa
Reklama
Hlavním cílem HANÁK INTERIOR CONCEPT je umožnit klientům vytvoření dokonale sladěného, vysoce kvalitního a komfortního domova. Již nemusíte ztrácet čas návštěvou velkého počtu prodejců a při každé příležitosti řešit dilema, zda bude provedení či barva mezi sebou alespoň trochu ladit. HANÁK vám sladí interiér materiálově, barevně a v jednotném designu.

Máte 5 minut?

Rebel. Burger King od včerejška prodává ve více než 2500 evropských restauracích nemasový Rebel Whopper. Rostlinnému masu hodně věří, takže to je jeden z největších rolloutů, do kterých se pustil. A taky velká šance pro nizozemský The Vegetarian Butcher, který patří Unileveru a Burger Kingu dodává tu nejdůležitější surovinu. Jak jsme otestovali, chutná dost podobně a tráví se výrazně rychleji.

Sámoška. Amazon chce v Kalifornii rozjet novou síť obchodů s potravinami. Neměly by mít nic společného s Whole Foods, které Jeff Bezos před dvěma lety koupil za 13,7 miliardy dolarů, a ani se v nich nebude používat žádná technologie z futuristických Amazon Go. Měl by to být prostě další obchod, který by Amazonu měl pomoct zlomit smůlu a konečně na zámořském potravinovém trhu za 800 miliard dolarů prorazit. A k tomu by si prý Jeff chtěl koupit i tým z NFL.

Zavíráme. Adidas ukončuje provoz svých experimentálních robotických továren, od kterých si sliboval, že mu umožní vyrábět boty v Americe a Evropě. Neumožní. Speed factories v Atlantě a Ansbachu posílají své výrobní know-how dodavatelům v Asii, kde většina produktů se značkou Adidas tak jako tak vzniká.

Tip Forbes Espressa. Kampa Park je luxusní restaurace u Vltavy, kterou otevřel přesně před čtvrtstoletím Nils Jebens. Pochází sice z Osla, ale centrum Prahy, a zejména výhled na Karlův most, si oblíbil natolik, že se rozhodl nezkušené Čechy začít učit, co je to fine dining. A nevzdal to, ani i když ho už dvakrát vytopila velká voda. Příběh pražské restaurace, v níž kromě živelních katastrof narazíte i na Rolling Stones, Metallicu nebo Orlanda Blooma, si přečtěte v listopadovém vydání Forbesu.

Máte 10 minut?

Je pro všechny. Richard Branson se omluvil za fotku, kterou připojil k tweetu, jímž oznamoval zahájení činnosti svého centra na podporu podnikání v Jihoafrické republice. V zemi, která prošla apartheidem, mu neprošel snímek, na kterém byli pouze běloši.

Největší. Už dnes jsou obrovská a mají být ještě větší. Tyrolská lyžařská střediska Pitztal a Ötztal se mají propojit. Výsledkem megaprojektu za 3,3 miliardy korun, který se v Tyrolsku chystá, má být největší lyžařský areál na ledovci na světě. Gigantická stavba by měla trvat šest let, to znamená, že první lyžaři by se po ní mohli začít prohánět v roce 2026.

Krabice a spol. Do Štědrého večera zbývá bez jednoho dne šest týdnů a předvánoční masírka v obchodech už jede naplno. Tenhle čas se dá ale přežít i s dobrým pocitem. Jak? Třeba s našimi tipy na smysluplné vánoční sbírky.