skip to main content

Ropná apokalypsa nebude. Saúdové se do tří týdnů vrátí k normálu

Máte 1 minutu?

Jenom chvíli. Mlčící představitelé Saúdské Arábie se rozhodli utišit paniku, která po sobotních útocích na jejich ropná zařízení vyhnala ceny ropy do rekordních výšin, a prohlásili, že škody nejsou zas tak vážné, jak se všichni bojí. Království je prý už skoro na 70 procentech své standardní denní produkce a na plnou úroveň se prý vrátí do dvou, maximálně tří týdnů.

Radši ne. WeWork na burzu nepůjde. Aspoň ne prozatím. Jeho majitelka, The We Company, na poslední chvíli skrečovala IPO, ke kterému mělo dojít v nejbližších dnech. Důvodem je vlahý zájem investorů, který firmu, již lednová investice SoftBank ohodnotila na 47 miliard dolarů, vidí spíš někde na ceně mezi 10 a 12 miliardami.

Řešíme to. V souvislosti s Čínou se toho děje hodně, takže vám možná uteklo, že na tamním trhu už nějakou dobu není v důsledku celních válek a prasečího moru dostatek vepřového. Vláda se proto rozhodla pro online dražbu státních masových rezerv a ve čtvrtek odpoledne nabídne zájemcům 10 tisíc tun vepřového. Blíží se totiž oslavy sedmdesátých narozenin ČLR a co by to bylo za oslavy bez základu čínské kuchyně…

partner Forbes Espressa
Reklama
Bomber místo saka? Kolekce Blažek podzim/zima 2019 redefinuje formální módu. Je to vůbec poprvé, co se neformální kousek stal součástí formální kolekce Blažek. Bomber suit je luxusní formální oblek pro muže, kteří hledají sofistikované oživení formálního šatníku. Je vyroben z látky top kvality italského výrobce Cerruti, k vysokému obsahu vlny je přidán kašmír a elastan.

Máte 5 minut?

Nejvyšší soud. Facebook zveřejnil podrobnější plány toho, jak by měla vypadat jeho dohlížitelská rada přezdívaná Nejvyšší soud. Čtyřicetičlenný mezinárodní tým by měl začít fungovat koncem příštího roku, na starosti bude mít stížnosti uživatelů, jejichž příspěvky Facebook odstraní, i obsahové spory v rámci firmy a co je nejvíc – jeho rozhodnutí by měla přebít i to, co si myslí Mark Zuckerberg.

Nejdražší vězení na světě je americká věznice Guantánamo ve stejnojmenné zátoce na Kubě. Náklady na jednoho vězně v neblaze proslulém zařízení, které USA zprovoznily po teroristických útocích v září 2001, jsou 13 milionů dolarů.

Ďáblův píárista. Hongkongská vláda moc dobře ví, že si potřebuje napravit pověst, a shání někoho, kdo by jí s tím pomohl. Oslovila proto osm nejmenovaných PR společností, ale ani u jedné nepochodila. Čtyři nelákavou zakázku odmítly rovnou, zbylé si sice poslechly podrobnosti, ale žádnou nabídku Carrie Lam a jejím lidem neudělaly. Všechny se shodly, že na PR teď není ten správný čas.

Tip Forbes Espressa. Víte o podnikateli s inspirativním příběhem, který si zaslouží ocenění? V jubilejním 20. ročníku soutěže EY Podnikatel roku hledáme podnikatele, kteří mění svět k lepšímu. Přihlaste se či nominujte osobnost, které si vážíte!

Máte 10 minut?

Rozhodující bitva? Soudní dvůr Evropské unie začal projednávat odvolání Applu a Irska proti tři roky starému rozhodnutí Evropské komise, aby Apple Irsku doplatil 13 miliard eur na daních, které mu měl ostrovní stát neférově snížit. Sledovat, co se bude v Lucemburku v nadcházejících měsících dít, je dobré proto, že finální rozhodnutí ukáže, jestli má velkolepé tažení komisařky Margrethe Vestager proti velkým firmám i patřičnou oporu v unijních zákonech.

Noc na zámku. Fanoušci Panství Downton, pozor! Když budete mít štěstí, budete moct 26. listopadu strávit noc na zámku Highclere, tedy na místě, kde se váš oblíbený seriál odehrává. Majitelé zámku, hrabě a hraběnka z Carnarvonu, se dohodli s Airbnb a v rámci propagace aktuálního filmu si k sobě domů vezmou dva hosty, o které se prý „královsky“ postarají. Registrace se spustí 1. října 2019 ve 12:00 britského času.