skip to main content

S bulvárem a Bezosem nemáme nic společného, ohradili se Saúdové

Máte 1 minutu?

Nemá co skrývat. I jako nejbohatší muž světa se můžete dostat do úzkých – to když vás bulvár začne vydírat, že má intimní fotografie, které si posíláte se svou milenkou, záběry takzvaně below the belt. Jeff Bezos se ale nenechal zastrašit a o praktikách vydavatelství AMI napsal otevřený blogový příspěvek na platformě Medium: „Kdybych se vydírání bulváru nemohl bránit já, kdo jiný by mohl?“ A sázka na otevřenost mu zatím vychází.

Globální kauza. Tahle na první pohled bulvární aférka má geopolitické důsledky. V případě deníku National Enquirer a jeho vydavatele Davida Peckera se hodně mluví o propojení se Saúdskou Arábií a Bílým domem Donalda Trumpa. Bezos měl v rámci vydíracího „dealu“ veřejně popřít, že jsou nelichotivé zprávy deníku Enquirer o něm a Amazonu politicky motivované. Je z toho taková šlamastyka, že i saúdskoarabská diplomacie musela vydat prohlášení, podle kterého země ve sporu bulvár–Bezos nehraje vůbec žádnou roli.

Grammy rozdány. I nejznámější hudební ceny na světě musí bojovat o svou relevanci a zároveň reflektovat všechny genderové, žánrové a kulturní souvislosti, které formovaly hudbu v loňském roce. Album roku nahrála country zpěvačka Kacey Musgraves, Cardi B se stala první ženou, která zvítězila v kategorii rapové album. Nahrávkou roku je poprvé hiphopový track, a to This is America od Childish Gambino. Projděte si kompletní seznam vítězů.

You’ll never walk alone. Za nové hráče sice loni utratil přes 190 milionů liber, i tak ale Liverpool vykázal světově rekordní čistý zisk ve výši 106 milionů liber. Na tržby klubů z Manchesterů sice nemá, ale hospodaření Reds hodně pomohl prodej Coutinha do Barcelony, vždyť šlo o deal ve výši 142 milionů liber. Se nějak daří letos…

tip Forbes Espressa
Reklama
Únorové číslo přináší výběr 30 talentovaných lidí pod 30 let. Rozhovor Karla Schwarzenberga a jeho synovce Ferdinanda o byznysu, životě v Česku a vstupu do politiky. Slavný producent Yemi sepsal, které věci by mu usnadnily život, kdyby na ně přišel dřív. Kdo je majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík a jak se mu podařilo zbohatnout na fotbale.

Máte 5 minut?

Chci své peníze. Režisér Woody Allen žaluje Amazon (ha, zas je tu) o 68 milionů dolarů. Společnost podle něj neoprávněně odmítá naplnit dohodu o uvedení jeho filmu A Rainy Day in New York do kin a zároveň vycouvala z dohody produkovat tři další snímky. Důvodem je negativní pozornost, která se Allenovi dostává vzhledem k obviněním, že zneužíval svou adoptovanou dceru. Kauza, o které se ví už roky, se v plné síle řeší až teď a přináší s sebou zajímavou otázku: co se může stát s existujícími dohodami, když se změní společenské postoje?

Velký ropný exodus. Produkce ropy ve Venezuele je na 70letém minimu. Ze země od roku 2000 odešlo přes 30 tisíc pracovníků ropného průmyslu (hodně z nich vyhodil tehdejší prezident Hugo Chávez, když stávkovali) a našli si práci v Kuvajtu, Iráku, Angole nebo v Chile. I kdyby se americké sankce zrušily a na místo vlády Nicoláse Madura nastoupil víc business friendly kabinet, restartovat venezuelskou ropnou slávu bude chvíli trvat.

Na břehu Seiny. Paříž žaluje ubytovací platformu Airbnb kvůli tisíci ilegálních inzerátů, které visí online. Startup může zaplatit až 12,5 milionu eur. Podle francouzských zákonů mohou majitelé platformy ke krátkodobému pronájmu využívat maximálně 120 dní ročně, což podle starostky Paříže Anne Hidalgo řada inzerátů porušuje. Francouzská metropole je vůbec nejpronajímanějším městem s 65 tisíci byty na Airbnb k dispozici.

Máte 10 minut?

Máte adblock? Máte problém, tedy pokud používáte službu Spotify. Švédský startup oznámil, že uživatelům, kteří mají nainstalované technologie pro blokování zobrazování reklamy, mohou po 1. březnu prostě zrušit účet.

Yemináčku. James Corden, Drew Barrymore, RuPaul, Faith Hill… a Yemi. Choreograf a kreativní producent je českým zástupcem mezi porotci nové obří talentové soutěže World’s Best, která se začala vysílat po Super Bowlu. „Je to úplně jiný level než v Česku. Když pominu mnohem větší objem investovaných financí, je to hlavně opravdu tvrdý byznys a při natáčení panuje skoro vojenský režim,“ přibližuje choreograf, jaká panovala na place atmosféra.

Kilák za kilíčko. „K českým divákům se většinou dostanou jen ty negativní epizody, přitom točení nekalostí tvoří jen 10 procent naší práce. Zbytek je pozitivní,“ vysvětluje spoluautor Honest Guide Janek Rubeš v novém dílu autotalkshow FOTR. Jak si jeho pořad vydělává v zahraničí? A za jakých podmínek by Rubeš vstoupil do politiky? Pusťte si celý díl.