skip to main content

Sephora zavře všechny americké obchody. Kvůli kurzu správného chování

Máte 1 minutu?

Trénink diverzity. Starbucks to má za sebou, teď se slušnému chování k zákazníkům budou učit v Sephoře. Parfumářský řetězec zavře zítra všechny své americké prodejny a bude svým lidem vysvětlovat, že volat ochranku na zákazníky jiné barvy pleti a podezírat je z krádeží není zrovna pěkné. Může se totiž stát, že takhle osočíte i na Grammy nominovanou zpěvačku a průšvih bude na světě…

Posvítíme si na vás. Americkým technologickým gigantům končí zlaté časy domácího hájení. Tamní úřady se dohodly, kdo na koho bude dohlížet, a to s největší pravděpodobností znamená, že všichni, kdo volali po jejich regulaci, se dočkali. Americké ministerstvo spravedlnosti se už údajně chystá na antimonopolní vyšetřování Googlu a Applu a obchodní komise si zase brousí zuby na Amazon a Facebook. Akcie Alphabetu kvůli tomu včera klesly o sedm, Amazonu o čtyři a půl, Facebooku o šest a Applu o jedno procento.

300 vad na kráse. Boeing oznámil, že přes tři stovky jeho letadel – 179 uzemněných strojů 737 MAX a 133 dalších létajících modelů 737 NG – má na křídlech namontované vadné profilové lišty, které je potřeba vyměnit. Třeba proto, aby letadla zvládla bezpečně přistát. Špatné zprávy to nejsou jenom pro Boeing, ale i pro aerolinky, které už tak očekávají, že letošní zisky budou nejslabší za posledních pět let.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Co je nového. Vývojářská konference Applu přinesla v podstatě všechno, co se od ní očekávalo – konec iTunes, nový iOS, tvOS, padOS i macOS, nadupaný stolní Mac, dark mode, vylepšenou ochranu iPhonů proti sbírání osobních dat třetími stranami… a spoustu a spoustu dalších vychytávek, které by měl každý správný fanda znát. Takže nádech, výdech, počtení pro fajnšmekry najdete tady.

Škatulata v Brně. Komplikovaný a také lehce tajemný proces prodeje brněnského Kiwi.com je u konce. Jeden z nejnadějnějších českých startupů potvrdil, že do něj jako strategický partner vstupuje newyorský fond General Atlantic. Podle našich informací zaplatil za nadpoloviční podíl zhruba 100 milionů liber. Jisté je, že mezi akcionáři končí Ondřej Tomek, Jiří Hlavenka, Sugilit Invest brněnských investorů Dušana Dvořáka a Jaroslava Kokoluse a také bývalá výkonná ředitelka firmy Lucie Brešová.

Game over. Projekt Stratolaunch končí. Firma, za kterou stál loni zesnulý spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen, plánovala dopravovat rakety do vesmíru co možná nejekologičtějším způsobem – obřím letadlem je vynést do zhruba 10 kilometrů nad zem a až tam je nechat zažehnout motory a letět dál. Z velkých snů ale vzniklo „jen“ největší letadlo světa s rozpětím křídel 117 metrů a jeden jediný testovací let.

Máte 10 minut?

Utajené finanční zdroje. Obchodování s emisními povolenkami není jen evropskou specialitou. Podobný odpustkový princip si osvojily i automobilky General Motors a Fiat Chrysler, které musejí v USA kompenzovat, že jejich auta znečišťují ovzduší. A jak se teď ukázalo, čistší svědomí si už nějakou dobu kupují u Tesly, které tyhle peníze přicházejí celkem vhod.

Nemoc z povolání. Ze syndromu vyhoření je oficiální nemoc. Na svůj seznam chorob ho zařadila WHO a její definice zahrnuje tyto tři charakteristiky: 1. pocity úbytku energie či vyčerpání; 2. zvýšení mentálního odstupu od práce nebo s ní spojené pocity negativismu či cynismu; 3. omezená pracovní výkonnost. Pokud jste v něčem poznali své lidi, tak byste měli udělat tohle.

Proč to nevadí. Jestli se už teď těšíte, až si večer pustíte poslední díl Černobylu, tak si to čekání trochu zkraťte – třeba tímhle článkem od vědeckého redaktora New York Times, který vysvětluje, že i když si minisérie HBO spoustu věcí vymyslela a mnoho dalších zjednodušila, ve výsledku to vůbec nevadí. Protože tu nejpodstatnější věc ukázala správně.