skip to main content

Slavný výrobce kopírek Xerox uvažuje o převzetí tiskáren HP. Peníze se jen tak netisknou

Máte 1 minutu?

Tři kroky pro šťastné ráno. Bohužel alkohol ani čokoládu mezi nimi nehledejte. Experti z Iowské univerzity na to jdou jinak. Ale zase slibují, že si náladu na celý den zlepšíte během čtvrt hodiny. To za rozkliknutí stojí!

Evropo, obleč se! Mezinárodní měnový fond varoval Unii, že by si měla připravit plán na významnější ekonomické ochlazení. Riziko recese v regionu roste a měnová politika se vyčerpává. Pokud navíc Británie v lednu odejde z EU bez dohody, bude to stát evropskou ekonomiku 0,5 procenta celkového růstu. V takovém rozpoložení Francie v růstu HDP předhání Německo. A Francouzi prý povedou i v dalších dvou letech. Cítíte se lépe? Mně je zima.

Facebook nenapravitelný. Více než rok po aféře Cambridge Analytica, kdy unikla data 87 milionů lidí, se opět ukázalo, že informace svěřené největší světové sociální síti jsou všude, jen ne v bezpečí. Firma tento týden uvedla, že zhruba stovka vývojářských partnerů mohla neoprávněně sledovat a stahovat data jejích uživatelů. Stejně dáme like.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Z hasiče brašnářem. Aneb jak jedna tragická nehoda změnila život profesionálnímu hasiči Martinu Kubešovi a ve výsledku pomohla vytvořit značku originálních pásků a batohů reHOSE. Je z Česka a šílí po ní hlavně hasiči z celého světa.

Pozor na lasery! Akademici si hráli a přišli na to, že Alexa, hlasový asistent od Amazonu, lze jednoduše hacknout laserovým paprskem. Případnému útočníkovi by pak Alexa mohla otevřít dveře, nastartovat auto nebo udělat nákup do (jeho) domácnosti. Co na to Siri a Google Voice?

Tip Forbes Espressa. Neváhejte, už 12. listopadu se na konferenci WebTop100 sejdou odborníci na digitální marketing. Na 18. ročníku jedné z nejtradičnějších akcí roku se i vy můžete potkat s představiteli firem a agentur, jejichž projekty uspěly díky onlinu, jako jsou Heineken, Slevomat.cz, HUDYsport, Lékárna.cz, CZC.cz, Footshop, GLAMI, Brašnářství Tlustý nebo Meteopress. Registrovat se můžete na stránkách akce.

Kopírka + tiskárna = 27 miliard. Zatím jsou to jen dohady, ale píše je The Wall Street Journal. Podle listu uvažuje slavný výrobce kopírek Xerox o převzetí výrobce tiskáren HP. Obě firmy patří do trochu uvadajícího odvětví, ale HP má pořád valuaci kolem 27 miliard dolarů. Xerox je sice menší, ale zase očekává 2,3 miliardy dolarů za prodej akcií FujiFilmu. Peníze si jen tak netiskne.

Máte 10 minut?

Bye-bye, Bille! Francouzský miliardář Bernard Arnault předhonil Billa Gatese a stal se druhým nejbohatším mužem na světě. Kdo je Bernard a jak ke štěstí přišel, to si přečtěte ve velké story amerického Forbesu.

Einstein jako rockstar. Přesně před 100 lety a jedním dnem se Albert Einstein stal světově uznávanou hvězdou nejen vědy. 6. listopadu 1919 Royal Society a Royal Astronomical Society potvrdily jeho teorii obecné relativity a věk teoretické fyziky začal. Bazinga!

Latino or Hispanic? Na světě mluví španělsky 400 milionů lidí. Deset procent z nich ve Spojených státech. Jak se rozlišují Američané hispánského a latinskoamerického původu? Dejte si video na BBC. Kdybyste náhodou zrovna dneska potřebovali.