skip to main content

Slova silnější než rakety. Jak Twitter možná zachránil svět před třetí světovou

Máte 1 minutu?

#holubicemiru Po tom všem, co se v posledních dnech stalo mezi Spojenými státy a Íránem, možná nakonec svět před třetí světovou zachránil… Twitter. Včera to totiž vypadalo, že eskalující konflikt dokážou efektivněji řešit slovní přestřelky mezi Donaldem Trumpem a íránským ministrem zahraničí – spíš než ty reálné raketové.

Kdo s kým proti komu… Válčí se nejenom na Blízkém východě, ale taky na české byznysové frontě. A bitva o ostravskou vagonku Legios měla překvapivé finále, které vyrazilo dech i ostříleným miliardářům Strnadovi a Chrenkovi. Kolega Pavel P. Novotný pro vás celou anabázi detailně popsal.

Tokijský sen. Když si Anna Kellnerová loni při pádu z koně nadvakrát zlomila stehenní kost, měla jasno – sen o olympiádě je pryč. Hry v Tokiu přitom byly pro dceru nejbohatšího Čecha metou, kvůli které vládce PPF do její kariéry nalil už víc než miliardu korun. A teď to vypadá, že talentovaná parkurová jezdkyně nakonec přece jen bude mít svůj olympijský happy end.

Tip Forbes Espressa
Reklama
Mozek. Nejzáhadnější a nejméně prozkoumaný orgán vašeho těla pod drobnohledem. Co všechno byste o něm měli vědět? Dočtete se v zimním Nextu, hledejte ve všech dobrých trafikách.

Máte 5 minut?

Jedovaté peníze. Co dělat, když máte na kontě miliony eur a víte, že je budete potřebovat až za rok a půl? Akviziční mág Petr Kříž se nahlas zamýšlí nad tím, jestli jsou toxičtější emise CO₂, nebo eura. A co má peněžní trh společného se skladováním toxického odpadu.

Miliardář na útěku. Ne, dnes pro vás nemáme další pikantní detaily z aféry Carlose Ghosna – zato jsme se podívali na příběhy dalších ultraboháčů, kteří se rozhodli vzít roha před spravedlností. Špatná zpráva pro spravedlnost je, že život na útěku je často dlážděný diamanty a instagramovou idylkou západů slunce s koktejlem v bazénu.

Tip Forbes Espressa. Jakým směrem se ubírá český byznys? Jakou roli v tom hrají technologické trendy? A je vaše firma připravená na technologické výzvy budoucnosti? Move to cloud, digitalizace státu, bankovní identita nebo edge computing. To vše nabídne druhý ročník konference Trask Future Insight.

Máte 10 minut?

Princ Harry dává výpověď. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu včera večer oznámili světu, že se vzdávají své role v královské rodině a začnou pracovat sami za sebe. Už nebudou „senior royals“, vybudují si prý finanční nezávislost a plánují žít napůl v Británii a napůl v Severní Americe. Pikantní na tom je, že to prý oznámili dřív na Instagramu, než to řekli Harryho babičce královně.

Prada, Dior, Chanel. Zlaté glóby jsou za námi, sezona červených koberců před námi. A tak je dobrý čas zopakovat si, jak Uma Thurman kdysi během jedné oscarové noci změnila celý módní byznys. A taky se podívat, jak červený koberec dokáže být velký byznys, ale taky velká politika.

Pauza. Prý když ji potřebujete, abyste načerpali trochu kreativity uprostřed tvrdé práce, nejlepší je zahrát si videohru. Třeba takový Minecraft prý nakopne vaši představivost lépe než procházka na čerstvém vzduchu. Co na to říkají dělníci herního průmyslu, kteří se začali sdružovat do odborových svazů, aby bojovali proti 100hodinovým pracovním týdnům, zatím bohužel nevíme.