skip to main content

Těžké Vánoce paní Alexy

Máte 1 minutu?

Sorry, ale musíte si počkat.

Trošku přetížená. Chytrá asistentka Alexa uvězněná v přístroji Echo byla v západní Evropě pod stromečkem takovým hitem, že měla s odbavováním otázek nových uživatelů trochu problémy. Tisíce lidí na Boží hod slyšely od Alexy jen: „Pardon, teď jsem vám nerozuměla.“

Tichá noc na Wall Street.

Twas the night before Christmas. Štědrý den byl na Wall Street poněkud chudý. V pondělí ztratil Nasdaq 2,21 procenta, S&P 2,71 procenta a Dow Jones IA odepsal dokonce 2,91 procenta a 653 bodů. Sečteno podtrženo, šlo o nejhorší předvánoční seanci v historii, Donald Trump ukazoval prstem na Fed. Včera už to vypadalo líp…

Kdo se vyplatí?

Hollywoodské ROI. Kterého herce či herečku máte obsadit do svého bijáku, aby se obří honorář vyplatil? Forbes to počítá pravidelně a letos nejvýhodněji vycházely investice do Jeremyho Rennera a Amy Adams – každý dolar z jejich platu vynesl 82,7, respektive 69,9 dolaru v tržbách. Naopak obsadit Matthewa McConaugheyho nebo Christiana Balea se letos moc nevyplatilo.

partner Forbes Espressa
Reklama
Hotel Carlsbad Plaza nabízí svým hostům širokou nabídku více než 250 druhů léčebných procedur. Tradiční metody karlovarského léčení, unikátní Wellnessland se saunami a bazény, klinika s nabídkou diagnostických služeb, léčebné Spa Suites a mnohé další zaručeně zregenerují Vaše tělo i duši.

Máte 5 minut?

Se světem to není tak hrozné. Alespoň co se týče výskytu tuberkulózy, počtu žen v parlamentu nebo zachráněných ohrožených rostlinných a zvířecích druhů. 15 grafů, které ukazují, že rok 2018 byl tím nejlepším v historii lidstva.

Marpo vs. Rytmus. Pražskou O2 arenu dnes čeká největší boxerské utkání za poslední roky (alespoň co se počtu diváků a mediální pozornosti týče), do ringu se totiž chystají pan Petřina a pan Vrbovský. Souboj dvou raperů má na starosti tento muž: Petr Kareš organizuje česko-slovenskou MMA ligu XFN, kterou chce dostat i za hranice.

Díky za všechny velryby. Japonsko se příští rok v létě vrátí ke komerčnímu lovu velryb. Představitelé země to oznámili včera, když vystoupili z Mezinárodní velrybářské komise IWC. Podle Japonců se IWC nepodařilo nastavit takzvaný duální režim, který měl zaručit ochranu zvířat a zároveň umožnit udržitelný rozvoj velrybářského průmyslu. Ochranáři japonské rozhodnutí nepřekvapivě kritizují.

Máte 10 minut?

Na co se příští rok těšit? Nabízíme dvě prognózy: v té cestovatelské vycházejí jako nejatraktivnější destinace (bez toho, abyste uvázli v davu turistů) Azory, východní Bhútán, Etiopie nebo kolumbijská Bogotá. Filmová předpověď říká, že se v roce 2019 dočkáme nového Tarantina, Jokera i české „revoluční“ adaptace románu Jaroslava Rudiše.

Starého psa novým iOS trikům naučíš. Obzvlášť pokud jste dostali nový iPhone nebo iPad, byla by škoda těch pár vychytávek neovládnout. Prozradí vám je Petr Mára a přihodí tipy na aplikace nebo hardware, které vám pomůžou dostat z applích dárků maximum.

Making the world a better place. Když už jsme u technologií, časopis Fast Company dal dohromady 12 nejlepších vylepšováků, se kterými Silicon Valley letos přišlo, aby posunulo lidstvo dál. Na menu: šeptající asistenti, kamera, která vás při konferenčním hovoru sama sleduje, a umlčení notifikací jedním kliknutím.

Mariah Carey si na nedostatek financí nemůže stěžovat, její jmění se odhaduje na víc než 500 milionů dolarů. Její vánoční hymna All I Want for Christmas Is You byla na Spotify 24. prosince s 11 miliony přehrání vůbec tím nejpřehrávanějším trackem v databázi, jenže zpěvačka z toho získá jen „drobné“. Po rozdělení zisků by jí zbylo tak akorát na nový vůz značky Toyota, kterým by diva jejího formátu nejspíš stejně pohrdla.