skip to main content

Tržní kapitalizace Alphabetu míří k bilionu. Spoléhá se na růst Googlu

Máte 1 minutu?

Joker není žádnej joke. Fenomenální spektákl s fenomenálním Joaquinem Phoenixem v čele vede v počtu oscarových nominací, a to včetně nejlepšího filmu, nejlepší režie a nejlepšího výkonu herce v hlavní roli. Celkově jich snímek posbíral 11. Deset nominací pak obdržela novinka Quentina Tarantina, 1917 a Irishman z produkce Netflixu (který má teda nominací raketu). V kolonce nejlepších zahraničních filmů pro Marhoulovo Nabarvené ptáče místo nezbylo.

Abeceda za bilion. Tržní kapitalizace mateřské společnosti Googlu – holdingu Alphabet – se nachází jen pár miliard od překonání bájné bilionové hranice. Od začátku roku titul připsal už sedm procent a odráží se na něm naděje, že se firma 3. února blýskne dalšími rekordními čísly na poli reklamy. Jo a Tesla taky přesáhla magickou hranici 500 dolarů. RIP shorters.

Čínské trable, ty řeší ve Fordu. Jedné z největších automobilek světa na zásadním trhu oproti roku 2016 prodeje propadly o polovinu. Meziročně jich tam americká ikona dodala o 26 procent méně a světlo na konci tunelu zatím nikde. Analytici tvrdí, že je to zastaralou nabídkou a že vozy Fordu neobsahují některé hojně poptávané cool features jako internetové připojení a velké dotykové obrazovky. Ford reaguje slovy o tom, že v následujících třech letech představí přes třicítku nových modelů. Když už jsme u toho, nijak zvlášť se Fordu nedaří ani v Česku.

Tip Forbes Espressa
Reklama
Mozek. Nejzáhadnější a nejméně prozkoumaný orgán vašeho těla pod drobnohledem. Co všechno byste o něm měli vědět? Dočtete se v zimním Nextu, hledejte ve všech dobrých trafikách.

Máte 5 minut?

Sbohem, bonusy! Kultura na Wall Street bude donucena k zásadní změně, neb časy gigantických bonusů pro všeriskující tradery jsou ty tam. Alespoň tak to vidí několik velkých hráčů. Budoucnost prý nepatří gamblerům hrajícím o co největší bonus na konci roku, ale zodpovědným osobám s dlouhodobou vizí. A samozřejmě robotům.

Akvírama na 400 milionů. Relativně neznámá tuzemská IT skupina Bootiq má akviziční apetit, díky němuž roste o stovky procent ročně a dostává se k novým klientům. „Pokud jde jen o čísla, v horizontu několika let se investice bude logicky zdát jako rozumnější řešení. Pokud je ale ve hře budování jména a pozice na trhu, nákup je strategicky – a nakonec i finančně – daleko výhodnější,“ tvrdí její šéf.

Už nejste manipulátoři, má vzkázat Bílý dům svému čínskému protějšku jen pár desítek hodin předtím, než má dojít k podpisu nové obchodní dohody. Donald Trump přitom dlouhodobě monetární politiku Číny kritizoval a tvrdil, že země draka cíleně oslabuje svou měnu, aby zlevnila svůj export do Spojených států. Jen blbec však nemění své názory!

Tip Forbes Espressa. Jakým směrem se ubírá český byznys? Jakou roli v tom hrají technologické trendy? A je vaše firma připravená na technologické výzvy budoucnosti? Move to cloud, digitalizace státu, bankovní identita nebo edge computing. To vše nabídne druhý ročník konference Trask Future Insight.

Máte 10 minut?

Venture kapitál a dámský bias. V roce 2018 do firem s ženou v pozici CEO putovala jen tři procenta amerického rizikového kapitálu. Počet podniků vlastněných ženami však roste a podle Harvard Business Review jsme svědky situace, kdy mají venture investoři vůči ženám zkrátka předsudky, a navíc se tak střílí do vlastních nohou, neb jim spousta příležitostí prý uniká.

Twitter není marginálie, i když to tak může vypadat. Jeho 321 milionů měsíčně aktivních uživatelů působí proti dvěma miliardám Facebooku úsměvně, ale úsměvy stranou. Na to, jak velkou moc má sociální síť Jacka Dorseyho co do ovlivňování politických názorů, se velmi trefně podívali v The Atlantic.