skip to main content

Uber přišel o londýnskou licenci a ukazuje zranitelnost svého byznysu

Máte 1 minutu?

Za dveře! Uber přišel o licenci, která mu dovoluje operovat v Londýně. Hlavní město Spojeného království, respektive úřad Transport for London mu ji sebral už podruhé. Dominující přepravní aplikace prý od minule udělala jisté pokroky, stále však riskuje bezpečnost svých pasažérů tím, že je nechá nastoupit k řidičům, kteří jsou nelicencovaní nebo nepojištění. Dara Khosrowshahi a spol. se proti rozhodnutí už odvolali a do konečného rozhodnutí Uber může v Londýně pokračovat.

Nevídaně velký makléřský dům vznikne spojením firem Charles Swab a TD Ameritrade. Druhá jmenovaná společnost včera kývla na akviziční nabídku od konkurence a tenhle deal za 26 miliard dolarů, pokud dojde ke zdárnému finále, otřese trhem. Na jeho konci totiž bude firma spravující aktiva v hodnotě pět bilionů dolarů, což v segmentu, který sužují cenové války, menším hráčům zrovna nenahrává. Uvidíme, co k tomu řekne antimonopol.

A další obchod režíruje eBay. Známá online platforma na popud aktivistických investorů prodává vstupenkovou divizi StubHub. Přeprodejce lístků Viagogo by za ni měl podle posledních zpráv zaplatit lehce přes čtyři miliardy dolarů. Investoři z Elliott Managementu a Starboard Value tvrdí, že mají plán, jak hodnotu eBaye možná i zdvojnásobit, a zbavit se StubHubu je součástí plánu. Ten skončil v rukách eBaye v roce 2007 za 310 milionů dolarů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Cítíte, že váš firemní software nefunguje optimálně? Brzdí vás v rozvoji, v růstu prodejů a brání přirozené expanzi? Produktivita práce ve vaší firmě stagnuje a zastaralý software neumí využívat moderní technologie? Možná je čas na změnu.

Máte 5 minut?

5 akcií na prosinec. Ve Foolu se zeptali vlastních přispěvatelů na to, kde by na současném drahém akciovém trhu hledali dobrou hodnotu. Výsledkem je pětice titulů, na něž by se možná během prosince stálo za to podívat. Je mezi nimi Apple, ale i mnohem méně známá firma stojící na personalizaci zdravotnictví.

Frozen means dollars. Ledové království 2 vstoupilo do kin minulý čtvrtek a z hlediska tržeb z prvního dne a pak i prvního víkendu se hladce stalo nejúspěšnějším animákem všech dob. Za tři dny má na kontě z kin 350 milionů dolarů, přičemž v Česku přišlo během prvního víkendu na film rekordních 230 tisíc diváků, kteří za vstupenky zaplatili přes 35 milionů korun. Na miliardu dolarů na tržbách z kin poté film podle odhadů dosáhne už během dvou týdnů. Půjdete taky?!

Diamanty a rum! Adventní kalendář už dávno nemusí mít okýnka plná nekvalitní čokolády. Ani té kvalitní. Dokonce v něm nemusí být sladkosti vůbec a jeho cílovkou nemusí být děti. Porozhlédli jsme se po trhu a vybrali sedm kalendářů, jimiž uděláte radost třeba sami sobě. Nebo svému lepšímu já.

Tip Forbes Espressa. Hledá se nejlepší komerční nemovitost Česka! Už jen čtyři dni zbývají na přihlášení do soutěže Art of Space. Moderní zasedačky, obchody, kavárny, banky, sdílené kanceláře i alternativní prostory pro práci nebo trávení volného času… Chcete, aby vyhrály ty vaše? Přihlaste je do 30. listopadu na Artofspace.cz.

Máte 10 minut?

Jak (a proč) se kupuje Tiffany. Ve Financial Times skvěle rozebrali důvody, proč Bernard Arnault zaplatil prémium za ne zcela dobře performujícího výrobce šperků. Kouzelné slůvko konsolidace nás bude v luxusním segmentu provázet ještě dlouho a nejbohatší Evropan si plně uvědomuje jeho sílu. Díky FT se nicméně dozvíte i detaily typu, kde se představitelé obou firem potkali na oběd.

Jak nesouhlasit na pracovním pohovoru. Může to znít zvláštně, protože jste přece přišli zaujmout protistranu ve chvíli, kdy je máloco příjemnější než vzájemný souhlas a přikyvování. V Harvard Business Review však nabízí druhý pohled na věc, který je ve výsledku lepší pro všechny zúčastněné.

Jak se dělají reklamy, to ještě někde nezapomněli. Apple včera zveřejnil tu svou vánoční, po níž si i vaše rodina koupí iPad, pokud jej ještě nemáte. Jasně, je to trochu patos, ale uvěřitelný a nakonec – co na Vánoce není?

Předplaťte si Forbes All You Can Read do 30. 11. 2019 a prvních 250 nových předplatitelů získá láhev guatemalského rumu Zacapa 23. Pospěšte si, zásoby se tenčí.