skip to main content

Umělá inteligence od Googlu zjistí rakovinu prsu spolehlivěji než doktoři

Máte 1 minutu?

Wanted. Útěk Carlose Ghosna nabírá stále hollywoodštějších rozměrů. Co je nového: 1) do Libanonu už dorazil zatykač od Interpolu, 2) a zatímco japonská policie intenzivně vyšetřuje, jak se mu mohlo podařit zmizet (a jestli to opravdu bylo v bedně na hudební nástroje), 3) turecká už zadržela několik pilotů a příslušníků letištní obsluhy istanbulského Atatürkova letiště, kde si soukromý jet s Ghosnem na palubě udělal prokazatelně přestávku, 4) už se také ví, že do Libanonu vstoupil padlý šéf Nissanu na svůj francouzský pas, i když jeho originál, včetně toho brazilského a libanonského, drží úřady v Japonsku, 5) a Ghosn mezitím tvrdí, že mu s tímhle kouskem nepomáhal nikdo z rodiny a všechno si vymyslel a zorganizoval ze svého japonského de facto domácího vězení sám.

Jednáme. Volkswagen začal v Německu oťukávat zhruba 400 000 majitelů jeho dieselových aut, kteří automobilku žalují kvůli emisním podvodům, na které se přišlo v roce 2015. Výrobce aut by se rád dohodl na mimosoudním vyrovnání, podobně jako se mu to už povedlo v Americe nebo Austrálii.

Lepší než radiolog. Umělá inteligence od Googlu dokáže v některých případech určit přítomnost rakoviny prsu v lidské tkáni spolehlivěji než lékaři. Neznamená to, že ve všech, ale nemoc zjistí s větší pravděpodobností i u pacientek, které doktoři označili jako zdravé. V jistých případech je ale doktor Google na lidské mozky stále ještě krátký (paywall).

partner Forbes Espressa
Reklama
Má pastelky, novou Barbie, tablet s pohádkami. Nemá chuť si kreslit, česat panenku ani sledovat Elsu s Annou. Do Terezčina pokoje dveřmi vletěly bubliny. Doktor se představil jako Vitamín. Všiml si povlečení s koníky a deset minut předváděl, jak se na koně nasedá, a sestra Kyslíková ho chytala. Terezce tečou slzy od smíchu a těší se, že si zase zajezdí na koni Podpořte Zdravotní klauny– vrací dětem hravost a chuť do života. Pomáhejte smíchuplně!

Máte 5 minut?

En grève. Aktuální stávka pracovníků francouzské veřejné dopravy proti penzijní reformě prezidenta Emmanuela Macrona, která by měla důchodový systém, nastavený na to, jak francouzská společnost vypadala a fungovala po druhé světové válce, posunout směrem do současnosti, trvá už 30 dní. A to z ní dělá nejdelší francouzskou stávku za posledních 50 let.

V jednoduchosti je krása. Z částí Říma, v nichž najdete kromě největší koncentrace turistů i ty nejvýznamnější historické památky, zmizí stánky se suvenýry, které nabízejí všechno od triček s Koloseem po figurky Donalda Trumpa. Rozhodla o tom starostka města Virginia Raggi, která chce na dotčených místech zlepšit „dekorum a bezpečnost“.

Máte 10 minut?

Slovníček. Pamatujete si, kdy jsme začali používat pojmy a zkratky jako too big to fail, TL;DR, krypto, cloud computing nebo binge watching? Až vás přestane bavit lámat si nad tím hlavu, projděte si seznam slov a výrazů, o které nás byznys v posledních letech obohatil. Schválně kolik jich budete znát.

Dvakrát do stejné řeky? „S koncem každého vztahu se životní cesta vpřed na nějakou dobu uzavře a pouto se nedaří rozetnout ani po dobrém, ani po zlém, drží navzdory vůli i rozumu. Všechna pozornost se váže na partnera a jeho kroky a my často přešlapujeme na místě, a někdy se tak stane i to, že se vrátíme do bodu, ze kterého jsme chtěli odejít.“ Poznáváte se nebo byste čistě jen ze zájmu chtěli zjistit, proč v partnerských vztazích pořád opakujeme ty samé chyby a ony nám nevycházejí? Tak si udělejte chvilku a buďte v novém roce o něco moudřejší.

Pro fajnšmekry. Na rok 2019 budou investoři vzpomínat v dobrém, s tím, který právě začal, už to ale tak slavné nebude. Alespoň se na tom shoduje valná většina všech, kteří se odhadováním chování trhu živí. Co přesně očekává od letopočtu 2020 Wall Street? Zábavu na celé dopoledne od Bloombergu pro všechny si můžete rozkliknout tady.