skip to main content
Forbes Espresso

Uncle Ben’s se loučí s černošským strýčkem Benem a chystá nové logo

Máte 1 minutu?

Panika v Bílém domě. Výbušné čtení o Donaldu Trumpovi neslibuje jen jeho neteř, ale i bývalý prezidentský bezpečnostní poradce John Bolton. Jeho kniha The Room Where It Happened, A White House Memoir má vyjít už příští týden a ve Washingtonu je kvůli tomu čím dál větší povyk. Administrativa by její vydání nejradši zakázala a novinami létají ukázky (paywall). Nejzajímavější na tom všem ale je, jak už před časem napsali v Politicu, že i když nelichotivé memoáry o moderních amerických prezidentech vydala velká část jejich exporadců, to, jak ostře mluví ti Trumpovi, tu ještě nebylo.

Krásný nový svět. Uncle Ben’s, jedna ze značek impéria Mars, chystá „evoluci svého brandingu“, a to včetně loga, na kterém rýži a další výrobky propaguje usmívající se starší černoch. A to se teď úplně nehodí. Jak bude její nový branding vypadat, společnost ještě neví, ale na americkém trhu zdaleka není jediná, kdo svůj vzhled pod tlakem aktuálních událostí mění. A v Británii se zase největší provozovatel hospod a dost možná nejstarší pojišťovna světa omlouvají za historické napojení na obchod s otroky.

Vysoká hra. Tesla by chtěla doma v Americe vybudovat novou továrnu. Ta ve Fremontu totiž už nestačí a elektromobily se vyrábějí i v přilehlém stanu. Automobilka by se stavbou ráda začala ve třetím čtvrtletí tohoto roku, otázka je ale kde. Vysněným státem je Texas. Anebo Oklahoma. Záleží na tom, který nabídne zajímavější daňové podmínky.

partner Forbes Espressa
Reklama
Existuje až milion způsobů, jak lze splnit všechny firemní zakázky. Virtuální projektový manažer ApuTime najde tu nejlepší variantu a pracuje 24/7. O tom, jak jednoduše jej zavedete i ve své firmě, se dozvíte na našem webináři s majiteli kanceláře 3Advokáti. Nebo rovnou vyzkoušejte ApuTime zdarma.

Máte 5 minut?

Co se děje v Zootu. V problémovém módním e-shopu se rozehrála pořádná škatulata. Má nového šéfa a jeho vlastník kupuje podíl v konkurenčním plzeňském projektu Different. Taková postkoronavirová konsolidace na poli české e-commerce.

Je nám to líto. Evropskou unii a Velkou Británii mrzí, že se Spojené státy ve středu rozhodly opustit globální jednání o dani z digitálních služeb. Pokud to ale bude nutné, upraví zdanění kolosů, jako jsou Google, Facebook nebo Amazon, jednostranně. A Amerika si může vyhrožovat cly, jaká ji jen napadnou.

Dámský klub. Jedna z nejbohatších žen světa a bývalá manželka Jeffa Bezose MacKenzie Bezos o sobě dala po delší době zase vědět a oznámila svou první filantropickou aktivitu, kterou rozjíždí sama za sebe. I když vlastně jen tak trochu, projekt Equality Can’t Wait Challenge totiž založila společně s Melindou Gates a obě dámy jím chtějí pomoci ženám získat více moci. Ať už to v jednotlivých případech znamená cokoliv. Podpořit je plánují 30 miliony dolarů.

Tip Forbes Espressa. LEMARKET, moderní tržiště lokálních značek, představí více než 100 poctivých tvůrců napříč všemi kategoriemi. Součástí bude také hlídaný dětský koutek a food zóna. Akce se koná o víkendu 20.–21. června, tentokrát v unikátní lokalitě 4. patra OC Máj.

Máte 10 minut?

Energy by Ikea. Švédští nábytkáři se rozhodli, že stvoří svoji vlastní malou elektrárnu. Vzniknout by měla v jedné z deseti australských provozoven, jejíž střechu včetně té nad parkovišti pokryjí solární panely. Získanou energii Ikea plánuje nejenom skladovat v bateriích a pohánět jí kompletní provoz celého objektu, ale tu nadbytečnou také posílat dál do sítě. Jet na obnovitelnou energii chce Ikea už víc než deset let a ve slunné Austrálii by se jí to mohlo povést.

Ryby a saláty. Na kraji středočeské vesničky Lážovice najdete farmu budoucnosti. Jmenuje se Farm Planet, sídlí v bývalém JZD a propojuje chov ryb a pěstování zeleniny a bylinek v takzvaných vertikálních farmách. Na trend, který znají zatím spíše jen ve světě a který spadá do kategorie zemědělství budoucnosti, nyní naskočil bývalý spoluzakladatel a spolumajitel sítě ovocných barů Fruitisimo Tomáš Lichtenberg.

Dobrá rada na rozloučenou. Znáte to, ráno vám na telefonu zazvoní budík a ani nevíte jak, už surfujete a bezcílně scrollujete, co je nového na Twitteru, Instagramu, v poště nebo ve zprávách. Okamžik, kdy do téhle králičí díry zahučíte, je zákeřně nenápadný, a většinou si tak vůbec neuvědomíte, že jste ztraceni. S tímhle návodem ale můžete návykové bezmyšlenkovité projíždění feedů dostat pod kontrolu.