skip to main content

V novém filmu hraje hlavní roli James Dean. Byznys s nebožtíky kvete

Máte 1 minutu?

Digitální vzkříšení. James Dean bude hrát hlavní roli ve filmu o válce ve Vietnamu. Ne, nevstane z mrtvých. Produkční společnost Magic City Films se ale rozhodla využít pár jeho nahrávek a fotek a pokročilé CGI, aby mohl „hrát“ v novém heroickém filmu. Nikoho lepšího prý na tuhle roli nenašli. I když takové zmrtvýchvstání není nic výjimečného, tak v byznysu se záhrobím se děje něco velkého. Tento týden firma Worldwide XR skoupila práva ke 400 mrtvým celebritám, mezi nimi je třeba Burt Reynolds nebo Ingrid Bergman. Připravte se na invazi nebožtíků do vašich kin.

Konečně gól. Má za sebou pět let vyčerpávajícího ujišťování bank i klientů, že je vše v pořádku a firma nekrachuje. A řadu úplně zbytečně ztracených kontraktů. Jen proto, že na ni podivný subjekt třikrát po sobě podal insolvenci. A i když firma Halla byla celou dobu v dobré finanční kondici, v obchodním rejstříku u jejího jména řadu let strašila červená varovná hláška o insolvenci – což nakonec řešila i policie. Dneska se výrobce českých designových světel naplno vrací zpátky do hry a hned pořádnou trefou, zakázkou pro stadiony fotbalového Eura.

Na kordy. LLoyd Blankfein, dlouholetý šéf investiční banky Goldman Sachs, se znova nevybíravě opřel do Bernieho Sanderse a senátorky Elizabeth Warren. Demokratická kandidátka na úřad prezidenta podle něj rozjíždí válku proti bohatým. Milionářskou daň, kterou Warren navrhuje, odsuzuje většina amerických tycoonů. Michael Bloomberg ji přirovnává k socialismu a hedgefundoví miliardáři varují, že by tohle opatření mohlo srazit akciové trhy až o 25 procent.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Last but not least. Aneb hračky Jamese Bonda jako poslední do party. Aston Martin byl poslední luxusní automobilka, která odolávala volání rostoucího trhu přerostlých aut. To se teď změnilo – a ikonická značka luxusních sporťáků už taky má vlastní SUV. Nový model DBX s 542 koňmi pod kapotou představuje pro Aston Martin důležitý milník, automobilce, která za svou stoletou historii už sedmkrát zbankrotovala, má přinést byznysovou otočku.

Máme pro vás taky… všechno, co jste chtěli vědět o možná nejžhavějším vstupu na burzu příští sezony. Na své velké IPO se po Novém roce chystá ubytovací jednorožec Airbnb a američtí kolegové se na tuhle burzovní premiéru podívali zblízka – a poradí i to, na co si dát pozor.

Máte 10 minut?

Dcera Diany Ross má krásné vlasy. Kromě toho je taky oblíbenou herečkou a držitelkou Zlatého glóbu. A v neposlední řadě má Tracee Ellis Ross taky podnikatelského ducha. Smíchejte tyhle tři věci dohromady a dostanete koktejl s příchutí úspěchu, který cílí na jackpot v 2,5miliardovém byznysu se šampony, kondicionéry a péčí o vlasy.

Tip pro kutily. Kdybyste o víkendu nevěděli, co s časem, můžete si třeba zkusit na svojí domácí tiskárně vytisknout raketový motor. Bude to sice stát dost peněz a dobře… možná se ten víkend dost protáhne – ale ne, není to nemožné. Podobné raketové pohony vytištěné v jednom kuse na 3D tiskárně si totiž začal vyrábět startup Launcher a chce s nimi zlevnit vysílání malých soukromých satelitů na zemskou orbitu.