skip to main content

Versace se omlouvá Číně, Hongkong i Macao jsou vaše

Máte 1 minutu?

Citlivé téma. Milujeme Čínu a respektujeme její územní suverenitu, prohlásil módní dům Versace ve snaze zabrzdit backlash, který se proti němu v Číně strhl. Za všechno můžou trička, jejichž potisk naznačuje, že Hongkong a Macao nejsou součástí ČínyByla to naše chyba a velice nás mrzí, co jsme tím způsobili, prohlásila dál firma, která zároveň všechna trika přiřazující k sobě státy a města přestala prodávat a raději je rovnou nechala zničit.

Grounded. Mezitím v Hongkongu, který součástí Číny momentálně asi moc být nechce, pořádně přituhuje. V metru se střílí slzným plynem, letiště přerušilo kvůli demonstrantům provoz. A vedení aerolinek Cathay Pacific, hongkongského státně-městského pokladu, se dohodlo s vládou v Pekingu, že zaměstnanci, kteří se účastní protestů nebo s nimi sympatizují, nebudou mít přístup k letům do pevninské Číny nebo rovnou přijdou o místo.

Jen se podívejte. Tajnůstkářský saúdský státní ropný kolos Saudi Aramco se otevřel světu a zveřejnil, jak si finančně stojí. A i když mu zisky za první pololetí kvůli nižším cenám ropy meziročně klesly o 12 %, pořád si přišel na krásných 46,9 miliardy dolarů. Pro srovnání Exxon Mobil si za stejné období připsal 5,5 miliardy, Royal Dutch Shell 9. A to je přesně ten vzkaz, který chtějí Saúdové na cestě k vysněnému IPO poslat  že se není čeho bát.

partner Forbes Espressa
Reklama
Předplaťte sobě nebo blízkým Forbes nebo Forbes All You Can Read v měsíci srpnu a získejte poukázku v hodnotě 2 000 Kč na veškerý sortiment v obchodech Blažek.

Máte 5 minut?

Kočka & myš. Uber dostal v Kolumbii pokutu 629 tisíc dolarů za obstrukce při úřední kontrole jeho kanceláří (tzn. počítačů) před dvěma lety. Služby Uberu jsou v Kolumbii sice rozšířené, ale taky nezákonné a řidičům, kterým se dokáže, že pro populární platformu pracují, hrozí ztráta řidičáku až na 25 let.

Repete. Natalia a Vladimir Potaninovi jsou už pět let rozvedení, bývalá manželka šestého nejbohatšího Rusa ale i tak požádala o rozvod ještě jednou. Místo v Rusku, kde nedosáhla kompenzace podle svých představ, to zkouší v Británii, kde má Potanin druhý domov. Ve hře je sedm miliard dolarů a nejspíš také nejdražší rozvod, jaký kdy na ostrovech řešili.

Tip Forbes Espressa. Business hub Opero otevřel nové prostory a mezi nimi i novou zasedací místnost Otakar. Reprezentativní a vzdušný prostor v centru Prahy, který je určený pro tiskové konference, kreativní workshopy i důležitá jednání. Otakar je vybaven laserovým projektorem, reproduktory Bang & Olufsen i flipchartem. Objednejte si catering dle svého gusta či využijte vlastní kuchyňky.

Máte 10 minut?

Od lesa. Digi detox je sexy, ale taky krajně nepraktický  dát si týden v lese bez signálu přemíru času s technologiemi ve vašem životě příliš neomezí. Severočeský IT podnikatel a startupový průkopník Filip Molčan se na to rozhodl jít jinak a do svého života zavedl digitální minimalismus. Nemůže si ho vynachválit a vy ho podle jeho návodu můžete vyzkoušet taky.

Z kola ven. Názor Filipa Molčana, že technologiím stejně neutečeme, potvrzuje i osud díla spisovatele a zapřisáhlého odpůrce počítačů a technologií vůbec J. D. Salingera. I když to za života nikdy nedovolil, 10 let po jeho smrti se část jeho příběhů přesouvá do světa e-knih. Pro soukromou digitální revoluci se rozhodl Salingerův syn a znamená mimo jiné i to, že bychom se za pár let mohli vedle elektronické verze Kdo chytá v žitě dočkat i kousků, které Salinger od šedesátých let raději vůbec nepublikoval.

S hlavou v oblacích. Nedá se nic dělat, nic (ani kniha) nepodtrhne chuť skvělého koktejlu tak dobře jako dechberoucí vyhlídka. Vysoko nad městem se nebudete nikam hnát a kouzlo správného sky baru je i v tom, že vám v něm i ten nejobyčejnější drink bude připadat ultra luxusní. A tohle jsou podle Forbesu ty nejlepší sky bary světa od Soulu po Las Vegas.

A teď žerty stranou. Jak jste včera možná zaznamenali, v noci na pondělí zemřela Bára Rektorová, podnikatelka, zakladatelka značky Sushiqueen a inspirativní žena nejen pro nás ve Forbesu. Kolegyně Irena Cápová patřila mezi Bářiny přítelkyně, a tak sepsala tuhle osobní vzpomínku a rozloučení.