skip to main content

Víkendové Espresso: Jak Harry a Meghan zklamali, kde se dobře žije, sen Anny Kellnerové

Kdo bojoval

Harry a Meghan končí. Ve středu oznámili vévoda a vévodkyně ze Sussexu na svém instagramovém účtu, že se vzdávají své role „senior royals“ a opouštějí své postavení v britské královské rodině. Nadále plánují žít nejen v Británii, ale především v Severní Americe a soustředit se chtějí na své privátní aktivity. Vyvolali tím neuvěřitelnou bouři. Co ještě do středy tolik oblíbený pár k revolučnímu kroku vedlo, rozebrala ve svém sloupku naše odbornice na britskou královskou rodinu Irena Cápová.

Bitva o Legios. Blízko k válce neměly tento týden jen Amerika a Írán, ale taky česká byznysová scéna. Bitva o ostravskou vagonku Legios měla ale tak překvapivé finále, že to vyrazilo dech i ostříleným miliardářům Strnadovi a Chrenkovi. Kolega Pavel P. Novotný pro vás celou anabázi detailně popsal.

Tokijský sen. Když si Anna Kellnerová loni při pádu z koně nadvakrát zlomila stehenní kost, měla jasno – sen o olympiádě je pryč. Hry v Tokiu přitom byly pro dceru nejbohatšího Čecha metou, kvůli které vládce PPF do její kariéry nalil už víc než miliardu korun. A teď to vypadá, že talentovaná parkurová jezdkyně nakonec přece jen bude mít svůj olympijský happy end.

partner Forbes Espressa
Reklama
Sto stran o zdraví a úspěchu. Nejlepší trenér Česka Jindřich Trpišovský. Špičkový chirurg Jiří Froněk o unikátních transplantacích. Roman Šmucler a jeho byznys s krásou a zdravím. Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. To vše a mnohem více v lednovém Forbesu!

Rozhodnutí

Nechci nikoho šidit. Slevomat má od ledna nového šéfa, svého dosavadního provozního ředitele Ladislava Veselého. Marie Havlíčková, která jej řídila posledních šest let, opakovaně ho dovedla k rekordním tržbám, změnila jeho vnímání mezi zákazníky a byla u jeho prodeje za odhadovanou cenu 1,5 miliardy korun britské skupině Secret Escapes, sice firmu zvládala řídit i brzy po porodu prvního dítěte, s tím druhým, které je na cestě, to už ale dělat nechce. Ve Slevomatu tím končí jedna éra.

Finanční deníček. Spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký moc věcí nevlastní. Bydlí v podnájmu a to nejhodnotnější, co v bytě má, je jeho Mac a iPhone. Peníze utrácí za zážitky jako cestování a jídlo, párkrát za rok si zajde na skydiving, což je jeho jediný dražší koníček. Místo peněz se snaží investovat svůj čas a vám by radil to samé. Seznamte se s naší rubrikou Money Diaries a zjistěte, jak s penězi nakládají lidé, o kterých u nás často čtete.

Guilty pleasures

Za všechno může Uma. Zlaté glóby jsou rozdané, sezona nejrůznějších cen, během kterých se budou herci a herečky předvádět na červených kobercích, se ale teprve rozbíhá. A tak je dobrý čas zopakovat si, jak Uma Thurman kdysi během jedné oscarové noci změnila celý módní byznys. A taky se podívat, jak červený koberec dokáže být velký byznys, ale taky velká politika.

Průvodce. Filmy a televize ale nejsou všechno, takže jestli nechcete být v tomto roce považováni za barbary, měli byste si do svých diářů poznamenat termíny akcí, o nichž se bude mluvit nejen na kulturní scéně a nejen v Česku. Kdybyste tápali, které to jsou, tak tyto.

Kam se odstěhovat. A až budete mít chuť dát výpověď v práci, vybrat úspory a odstěhovat se do ráje s modrým mořem a bílými plážemi nebo do historického farmářského statku ve Francii, podívejte se na každoroční Annual Global Retirement Index agentury International Living, což není nic jiného než seznam států, kde je vzhledem k nákladům na život v dané zemi nejlepší strávit důchod. A tento seznam není jen pro dříve narozené. Je pro všechny, kteří chtějí žít v jiné zemi s co nejnižšími náklady…

P. S. Přemýšlíte, jak se teď v zimě s přáteli zabavit? Co takhle uspořádat doma vinnou degustaci? Poradíme vám, co k tomu budete potřebovat, na co nezapomenout a jakým způsobem vše učinit ještě zajímavějším.